Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Álláskeresésnél mennyire...

Álláskeresésnél mennyire meghatározó a protekció?

Figyelt kérdés
Sok kérdésnél elképedve olvasom a válaszokat, mintha egyesek nem is a realitásban élnének. Örülök hogy naivan hisznek abban, hogyha végzettségük, diplomájuk stb van, akkor ők biztos nem lehetnek majd állástalanok stb és durván odavágják a kérdezőnek hogy mit akar ha nincs neki végzettsége vagy diplomája... miért hiszik azt sokan, hogy ez önmagában elég ahhoz hogy valakinek állása legyen? Szerintem az ismerettség a protekció számít csak, mert sok helyre berakják xyz rokonát, haverját jól fizető állásokra úgy is, hogy semmit nem ért az adott munkához, és sok esetben a megfelelő végzettsége sincs meg. Szerintetek mennyire meghatározó a mai munkaerőpiacon a protekció?
2021. jún. 27. 16:01
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
59%

Ja és szintén ellátásilánc menedzsmenttel vagyok vezető saját erőből és már kapom az ajánlatokat linkedin-en, nem is kell keresnem :D


#30

2021. jún. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
75%

Ahogyan a utóbbi időben írók, engem is mindenhova protekció nélkül vettek fel. Szép is lenne, ha 5 különböző munkahelyen lenne olyan ismerettségem, hogy csak azért, mert ő azt mondja, hogy engem kell felvenni, ezért engem vesznek fel.

Sajnos nem volt egyik helyen se ismerettségem, így az egyik helyen 2 majdnem teljes napos interjún kellett átesnem, hogy aztán felvegyenek.

2021. jún. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
36%
Kérdező! Nah mit mondtam itt a gyk-n mindenki sikeres, jólkereső, diplomás, mások nincsenek már mert innen mindenki elmenekült :D Tök felesleges ilyen kérdéseket kiírni,mert tök sikeres itt mindenki és nem fognak megérteni max. te vagy a hü.lye buta ostoba szerencsétlen luzer mert látod ilyen könnyű sikeressé válni :D Amúgy rühellem a gyk-sokat, mind egy nagy kamu troll nyomi
2021. jún. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
58%
Utolsó: aham, ide csak olyat lehet írni, ami neked kedvez, azaz hogy másnak is olyan sz.r élete van, mint neked? Minden más hazugság? Röhejes vagy
2021. jún. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
51%
#33 igy van, biztos azert van tele proli kerdesekkel a kategoria, mert mindenki sikeres jol kereso.
2021. jún. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
62%
Azt mondja itt mindenki jól keres, a kérdések fele meg a "180 nettó a sor mellet jónak számít?" meg "hogy kell bankkártyát nyitni?" szint XD
2021. jún. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
36%

Ki mondta, hogy mindenki jól keres? Mármint rajtad kívül?


Gyári munkás 180ezret? Laborban a 8 minőségellenőr kollégám nettó 280-300ezret visz haza havonta vidéken

2021. jún. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
#38 a 33-as valaszolo irta.
2021. jún. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
80%
Vidéken protekció/ismerősök nélkül esélytelen állást találni (kivéve: mérnök), én jelenleg diplomás munkanélküli vagyok.
2021. júl. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
Nagyvárosban nyilván teljesen más a helyzet, de ha a kérdező esetleg vidéki, akkor igaza lehet a protekcióval kapcsolatban. Amúgy inkább az a baj, hogy sok embernek ilyen semmitmondó végzettsége van, ami nem ad kézzelfogható tudást, és azzal nyilván nehéz protekció nélkül állást találni. És megnézném azért, ki az, aki covid alatt volt gyakorlat valahol, miközben egyetemet végezte 300 km-rel odébb.
2021. júl. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!