Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire okés hogy olt....

Mennyire okés hogy olt. igazolvány nélkül nem vesznek fel/foglalkoztatnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egyetemista hallgató vagyok, kereskedelem-marketing képzésen - ilyen irányban nézelődök most gyakornoki munkák után (irodai munkavégzés). Jelenleg dolgozom is egy helyen de már jó ideje, így szeretném máshol is kipróbálni magam. A jelenlegi hely ahol vagyok (iroda) a home office félig engedett, de ha bejövök az irodába nekem maszkban kell lennem mert nem vagyok beoltva - emiatt rengetegszer érzem hogy diszkriminálnak velem, a vezetőségtől többször megkapom a "mikor tervezed magad beoltatni a csapat érdekében"? kérdést - Szerintem ilyet nem tehetnek.

A másik hogy szintén irodai munkára jelentkeztem máshova, ahova fel is vettek volna, de miután kiderült hogy nincs oltásom és olt. igazolványom, közölték hogy így nem lehet belépni a céghez dolgozni, mert ezzel veszélyeztetném a többi kollégát (logikus aki bevan oltva nincs védve az oltatlannal szemben, egyébként ezt az interjún nem közölték), vagy heti szinten saját költségre csináltatok pcr tesztet, és akkor úgy lehet...


Ilyen jogszabály vagy törvény van hogy a munkahely megszabhatja hogy nem enged dolgozni ha nem vagyok beoltva?

Mit tudok tenni? Nektek milyen tapasztalatotok van?

Egészségügyi okok miatt amíg lehet elkerülném az oltást..

nagyon elszomorít a helyzet, az emberek agymosottsága, a diszkrimináció....


23L


2021. júl. 29. 21:46
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
75%

A kérdésre válaszolva:


A munkáltató előírhat orvosi vizsgálattal bizonyítható egészségi állapotot/szintet a munkavegzeshez. (->rendszeres PCR teszt)


És előírhat védőoltást is a munkakörhöz.


Ha ez neked nem fér bele, nem kell ott dolgozni...

2021. júl. 30. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Egyebkent nem ertem miert nem olvasta el sok ember a kerdesemet alaposan.EGESZSEGUGYi okokbol nem akarom beadatni magamnak, es ezert hulye vagyok meg felelotlen? Ismerosi koromben 4 embert is tudok mondani akik utana nem tul kedvezo tuneteket tapasztaltak vagy nem mulo bajt az oltas utan pl. Am aki akar oltatni szive joga es tiszeletben tartom, az agymosottsagot arra ertem hogy aki bevan oltva azt hiszi h ennek ellenere az oltatlantolnincs vedve holott az oltott , oltottra is at tud vinni barmit. Es oke ez egy munkahely, nem megyek ide dolgozni, de hogy akkor a jovoben minden munkahelyen ez lesz mar? Magyaran akkor legyen "kotelezo" mert lenyegeben kb mar az.
2021. júl. 30. 07:39
 13/27 anonim ***** válasza:
72%
Kérhet a munkáltató oltást mert meg van rá a jogi lehetősége.
2021. júl. 30. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim válasza:
38%
2023-ig van hivatalosan "tesztidőszakban" a vakcina, mert minden ilyennél ez 2 év. Ezt Szlávik is megerősítette. Tehát, az én elképzelésem szerint, utána már kötelezővé is tehetik, hiszen: tesztelt..
2021. júl. 30. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
78%

A morális és etikai részétől tekintsünk el, nézzük a jogi oldalát:

Nehéz eredményesen megtámadni. A munkáltató felelőssége a rábízott alkalmazottak biztonságának védelme. Ha azt vélelmezi, hogy valaki potenciálisan veszélyt jelent az alkalmazottaira, akkor jogában áll az illetőt felmenteni a munkavégzés alól, amíg a veszély el nem múlik, addig fizetést sem kell adnia neki értelemszerűen.

Munkaügyi bíróságon megtámadhatod? Igen. Van értelme? Nem sok. Nincs jelenleg egységes álláspont sem a bírói gyakorlatban, sem a külső szakértők között a covidról, a vakcinákról. Évekig eltart a pereskedés, rámegy több százezer forintod, és a végén talán kijön az, hogy "igazad volt, nem volt jogszerű", és kapsz a végén 50.000 Ft kártérítést. Megéri? Szerintem fogadd el, és keress másik munkahelyet.

2021. júl. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
19%
Kérdező, engedd el, nem fogják fel...
2021. júl. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
76%

A személyes ismeretségi körömből két embert is tudok akik szívesen beoltatták volna magukat. Sajnos már elkéstek vele!


A nyugdíjasok és a krónikus betegek lettek először beoltva, nem tudom neked kedves kérdező milyen egészségügyi okaid vannak hogy nem oltatod magadat de ha ők túlélték akkor valószínűleg neked is sikerülne.

2021. júl. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
18%

Nekem a szemelyes ismerettsegi koromben volt olyan, aki meghalt covidban es olyan is, akit az oltas masnapjan ujra kellett eleszteni.

En leszarom, hogy oltat-e valaki (egesz csaladom oltva van pl), de cserebe elvarom, hogy ne szoljanak bele, hogy en oltatok-e.

2021. júl. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
53%
17: nem egészségügyi oka van. Elsorvadt az agya.
2021. júl. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
utolsó, miért lenne elsorvadva az agyam? azért mert nem oltatok? nekem azzal nincs bajom ha valaki oltat, de miért várja el az oltott hogy a nem oltott aki nem szeretne ilyen idegen anyagot a testébe, beoltassa magát?
2021. júl. 30. 13:58
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!