Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Napi 8 óra munkából meg lehet...

Napi 8 óra munkából meg lehet élni? Vagy mindenképp kell valamit ügyeskedni mellette?

Figyelt kérdés

Középosztálybeli átlagos életet élek. Napi 8 órát dolgozom a munkahelyemen, egy vidéki nagyvárosban. Átlagos a fizetésem (nettó 260.000 Ft), de emellett nehéz lenne a családot etetni, nem még élményekben részesíteni, így maszekolok a számítógépen (összeadva a munkaórákat átlag havi 40 óra) így emellé még keresek 100-120.000 Ft-ot. Plusz eladogatok ezt-azt. Bútorokat, alkatrészeket, könyveket, így közvetetten ebből is van hasznom, mert nem a kukában landol (kb. havi 30-40.000 Ft).


Ezzel csak az a gond, hogy állandóan dolgozni kell, sosincs pihenés. Ha pihennék, akkor vajaskenyér lenne a vacsora. Szóval kiszállni ebből a mókuskerékből nem lehet, de már nagyon jó lenne "csak" 8 órát dolgozni egy nap. Más is így van ezzel?


Ismerem a mondást, hogy meggazdagodni csak más munkájából lehet. Hát én valamit rosszul csinálok.

F/35


2021. aug. 3. 18:45
1 2 3 4 5 6 7
 11/69 anonim ***** válasza:
100%

#9

Elárulom, ha hirtelen 500-at keresnél, max fél év és olyan szintre vinnéd az igényeidet, hogy neked se lenne elég.

2021. aug. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/69 anonim ***** válasza:
100%

Igy van előző. 5 évvel ezelőtt a férjem 140 nettót keresett közalkalmazottként, én 160 ezret gyárban..Valahogy megéltünk albérletben, még csak kölcsön se kértünk soha.

Most a férjem 400 ezret keres, én pedig 300-380 között. Tehát közel 800ból élünk, lakáshitelünk annyi mint az albi volt sőt 5e-vel kevesebb, és nincs hú de sokkal több pénzünk. Igaz lett egy gyerek 3 éve, de nem csak miatta, nő egyszerűen az igény a keresettel.

2021. aug. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/69 anonim ***** válasza:
100%

Feleséged miért nem dolgozik?

Mi az a sok más hitel, ami van még a lakáshitel mellett? Biztos, hogy arra a sok cuccra szükségetek van, amit hitelből vettetek?

Én egyedül a lakhatásra felvett hitellel értek egyet, (azzal is csak akkor, ha bőven telik a törlesztőre) az összes többi 95%-ban nélkülözhető. Úgy gondolom, hogy plazma tévét, iPhone-t, laptopot meg ilyeneket akkor veszek, meg nyaralni is akkor megyek, ha ki tudom fizetni.

Biztos, hogy a 20+ éves autóra szükség van? Azon már állandóan javítani kell valamit. Nekem is volt egy 17 éves autóm, amiről azt hittem, hogy anélkül nincs élet és állandóan költeni kellett rá. Aztán egy szép napon rájöttem, hogy k.va jól megvagyok nélküle is és rengeteget megspórolok, mióta eladtam.

Szerintem itt arról van szó, hogy túl magas színvonalon éltek, amit nem engedhettek meg magatoknak.

2021. aug. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/69 anonim ***** válasza:
43%

"Középosztálybeli" . LOL.


Olvasgass kicsit:


[link]


[link]

2021. aug. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/69 anonim ***** válasza:
51%

Egyrészt, szerintem a 260 ezer inkább átlag feletti fizetés, itt Debrecenben mindenképpen.


Másrészt, családot eltartani és előrejutni nem egy fizuból kell, hanem kettőből+a gyerekek után járó pénzből. A feleséged miért nem dolgozik?


Harmadrészt, 35 éves vagy. Ha elégedetlen vagy, miért nem változtattál az elmúlt 17 évben, mióta nagykorú vagy?

2021. aug. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/69 anonim ***** válasza:
100%
Családot nem egyedül kell eltartani, ha van egy párod, ő is keres pénzt
2021. aug. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/69 anonim ***** válasza:
100%
Az a probléma a feleséged nem dolgozik .
2021. aug. 4. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/69 anonim ***** válasza:
100%

Ami baj van veletek:


1. Mi az a sok hitel?

2. Miért nem dolgozik a feleséged?


Gondold már el, ha lenne még 260e és max lakáshiteletek lenne már mennyivel előrébb lennétek.


A baj veletek van, életszemleletet kell váltani.


Mi mind a 2en dolgozunk kisgyerek mellett és csak lakáshitelünk van, de azt is mielőbb vissza akarjuk pörgetni..Kb 600e keresünk, abból 90 a hitel. 510ből azért meg lehet élni.

2021. aug. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/69 anonim ***** válasza:
23%
Úgy, hogy csak az egyik fél keres már nehezebb eltartani egy családot. Nekünk is van mindenféle hitelünk, de a feleségem keres havi nettó 210 ezer körül én pedig gyári munkásként 450-500 ezer között. Így azért kb. nettó 700 ezerből már nem olyan nehéz megélni még hitelek mellett sem. Ha kevés a bevétel akkor minimalizálni kell a kiadásokat. Ha panelba laktok akkor városon éltek oda pedig nem feltétlen kell pl. a 20+ éves autó ami már nyeli a pénzt.
2021. aug. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/69 anonim válasza:
82%
Ez nem középosztálybeli életszínvonal.Ez alatta van.
2021. aug. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!