Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Napi 8 óra munkából meg lehet...

Napi 8 óra munkából meg lehet élni? Vagy mindenképp kell valamit ügyeskedni mellette?

Figyelt kérdés

Középosztálybeli átlagos életet élek. Napi 8 órát dolgozom a munkahelyemen, egy vidéki nagyvárosban. Átlagos a fizetésem (nettó 260.000 Ft), de emellett nehéz lenne a családot etetni, nem még élményekben részesíteni, így maszekolok a számítógépen (összeadva a munkaórákat átlag havi 40 óra) így emellé még keresek 100-120.000 Ft-ot. Plusz eladogatok ezt-azt. Bútorokat, alkatrészeket, könyveket, így közvetetten ebből is van hasznom, mert nem a kukában landol (kb. havi 30-40.000 Ft).


Ezzel csak az a gond, hogy állandóan dolgozni kell, sosincs pihenés. Ha pihennék, akkor vajaskenyér lenne a vacsora. Szóval kiszállni ebből a mókuskerékből nem lehet, de már nagyon jó lenne "csak" 8 órát dolgozni egy nap. Más is így van ezzel?


Ismerem a mondást, hogy meggazdagodni csak más munkájából lehet. Hát én valamit rosszul csinálok.

F/35


2021. aug. 3. 18:45
1 2 3 4 5 6 7
 31/69 anonim ***** válasza:
0%

Hőbörgés helyett pedig kis olvasnivaló:

[link]

[link]

2021. aug. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/69 anonim ***** válasza:
92%

Modern társadalom?

Nagyanyám idejében vitték a földekre ki a gyereket és ott kaptak gutaütést a gyerekek a napon, kisbabák is bepálinkáztatva..Nagyon sok volt aki ezt nem élte túl.

Vagy a másik szokás hogy kb a nagymama nagynéni szomszéd nevelte a gyereket..

Ennyit mint most a modern világban sosem voltak a szülőkkel a gyerekek. Már nagyszülőkkel is alig vannak.

2021. aug. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/69 anonim ***** válasza:
92%

Elolvastam ezekből speciel egyik se igaz a lányomra sorry :D Lehet írni ilyen okos cikkeket, csak a gyerekek nem egyformák és nem is könyvből tanultan léteznek.

Pedig Vida Ágit nagyon bírom, de ebben a bölcsődés témában ő is nagyon gázul látja a dolgot, egy szó nem igaz a lányomra sem a cikkből.

Sőt épp az ellentéte igaz, nem hogy viselkedés zavaros lett, hanem azóta lett normális napirendje, azóta alszik rendesen normálisan stb mióta bölcsis. Az sem igaz, hogy nem tudnak egymással elmélyülten játszani, nálunk a bölcsiben órákig elvannak még a kézműves foglalkozással is, egyáltalán nem csak rohangálnak fel alá. Az sem igaz hogy a bölcsiben csak vele egykorú gyerekek vannak és ez rossz, mert 2 évesen mikor kezdte voltak 3.5 évesek is, vannak is, szóval ez sem igaz. Egyetlen negatív szokása sem lett amit szintén ír, hogy olyanokat vesznek fel a gyerekek. Szóval linkelgetheted az olvasnivalót, én nem a netről nevelek gyereket, és Vida Áginak ez az egyetlen írása amivel pont nem értek egyet szóval kár volt a gőzért :D Tudom tudom azok a jó anyák akik otthon ülnek a gyerekkel évekig, aztán a telefont nyomkodják egész nap mellette meg a Bogyó és Babóca megy orrba szájba..

2021. aug. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/69 anonim ***** válasza:
0%
33: Tudom a lányod egy szuperlány, az egész világon semmi nincs rá hatással, de azért a szakemberek sem teljesen hülyék szerintem és talán nálad jobban értenek a témához. Nem is most fogja a lányod megérezni a bölcsőde áldásos hatását, hanem majd felnőttként. Neked, mint szülőnek is gondolom könnyebb lepasszolni a gyereket, hogy gondozza más míg te hajszolod a pénzt. Csak azt nem értem sok családnál mikor gyereket vállal mi a fenének a gyerek, ha lepasszolja minél korábban. Csak támogatás legyen, mi? A mostani mkormány elég támogatást ad ahhoz, hogy egy család bölcsőde nélkül is felnevelje a gyereket anélkül, hogy nem kell csórón élni. Csak a mai világban sajnos nagy baj van már, ha nem kaviár kerül vacsorára az asztalra és nem az iPhone figyel a szülő kezében. Ilyen világot élünk hála a bölcsődéknek, dolgozhat mindkét szülő a luxuslétért.
2021. aug. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/69 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem szuperlány, a bölcsiben a legtöbb gyerek ilyen. Nem ő az egyedüli. Itt Magyarországon meg van rekedve ez a 3 éves kommunista időkből maradt otthonülés és ennyi, még a pszichológusok is ezt vallják, mikor már sehol a világon nincs ez. Én is bölcsődés voltam 1991-ben, annak sem érzem a hatását, de mesélj még. És tudod mennyien voltunk bölcsisek már 91-ben is? Vagy 30-an, egy kis faluban. Kapaszkodj meg, durva mi?


Milyen támogatás te agyhalott?? Pont hogy dolgozunk keményen és adót fizetünk. Az szül esetleg támogatásért, aki otthon döglődik évekig.


Milyen támogatást ad a kormány egy egy gyerekes családnak mesélj már??????

12.200 ft családi pótlék havonta, ennyi. Semmi más.

Mit kapok én még ugyan az államtól?


Mondom ezt kormánypártiként.

2021. aug. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/69 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy meg nem tudom milyen luxusról beszélsz meg kaviárról. Se kaviárt nem eszünk, sem Iphonunk nincs, nem is akarunk, mert utáljuk :D


Leírtam, 600 ezret keresünk ketten amiből 90e a lakáshitel.


Ha én nem dolgoznék, hanem a 25 ezres gyesért ülnék itthon marha nagy támogatás igaz, akkor lenne a férjem 290 ezres fizetése meg a 37 ezer cses meg családi pótlék, azaz 325 ezer bevételünk, amiből lejön 90 lakhatásra. Maradna 235 ezer rezsire, tankolásra, élelmiszerre, ruházkodásra, minden egyébre..Hát fűtési időszakban ki sem jönnénk anyagilag, láttad te milyen árak vannak a boltban??

2021. aug. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/69 anonim ***** válasza:
100%
Na éppen ez az ezzel egyet értek én is, ha annyira ez helyes a szakemberek szerint hogy otthon üljek 3-4 évig a gyerekkel akkor a gyes miért 25000 ft ezer éve? Az mire elég ugyan? Pelenkát popsitörlőt talán kifutja. nem mindenkinek a férje keres 1 milliót hogy anyuka 25ezer gyesért otthon ücsörögjön még. Az én férjem úgy hogy marha sokat megy keres kb 250 ezret eszembe nem jutott 25 ezer gyesért otthon maradni majd ha gyed lenne 3 évig otthon ültem volna én is, 25 ezer egy heti bevásárlást nem fut lassan ki nevetség.
2021. aug. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/69 anonim ***** válasza:
100%
Várom én is a kedves választ, hogy a 12.200 ft családi pótlékon kívül mire vagyok még jogosult egy gyerekes családként, ne haragudj, hogy ilyen tudatlan vagyok én hülye, és dolgozni járok, ahelyett hogy a támogatásokat venném fel. Sorold fel itt nekem mi és mennyi jár, már holnap nem megyek be dolgozni.
2021. aug. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/69 anonim ***** válasza:
0%

35: Mesélek még, mert látom nem fogtad meg a lényeget! Babaváró hitelt ad a kormány 10 millió forintig. CSOK-ot ad a kormány, mellé kedvezményes hitelt 15 millió forintig. Felújítási támogatást ad a kormány, 6 millió forintig a felét az állam fizeti a költségeknek. És akkor még van pofád azt megkérdezni, hogy a kormány milyen támogatásokat ad??? Szerintem valami nagyon csúszik nálad. Az persze más kérdés, ha az elmúlt 3 évből nincs folyamatos TB viszonyod, mert nem dolgoztál rendesen. Csak akkor meg tudod mégis minek a gyerek, ha nincs pénz és dolgozni kell?


Bölcsis voltál akkor vidd csak tovább ezt a nagyszerű hagyományt a családodban! Már ez annak a hatása, hogy saját gyereked is bölcsődébe adod. Még hogy semmi hatással nem volt rád, ugye? Szegény lányod sajnálom, hogy ennyire ostoba az anyja. 235-ből nem tudtok megélni havonta b+... Ebből is látszik, hogy ti is csak kényszerből adtátok bölcsibe a gyereket és nem azért, mert az olyan jó hely.

2021. aug. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/69 anonim ***** válasza:
0%
37: Mikor azt írtam, hogy ne vállaljon gyereket aki nem tudja felnevelni pontosan erre gondoltam. Ha drága a popsitörlő, drága a pelenka, akkor nem kell bevállalni a gyereket. Előtte nem sikerült kiszámolni mennyibe lesz a felnevelése? Utána kell sírni miután már megszületett. Csak gratulálni tudok.
2021. aug. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!