Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Napi 8 óra munkából meg lehet...

Napi 8 óra munkából meg lehet élni? Vagy mindenképp kell valamit ügyeskedni mellette?

Figyelt kérdés

Középosztálybeli átlagos életet élek. Napi 8 órát dolgozom a munkahelyemen, egy vidéki nagyvárosban. Átlagos a fizetésem (nettó 260.000 Ft), de emellett nehéz lenne a családot etetni, nem még élményekben részesíteni, így maszekolok a számítógépen (összeadva a munkaórákat átlag havi 40 óra) így emellé még keresek 100-120.000 Ft-ot. Plusz eladogatok ezt-azt. Bútorokat, alkatrészeket, könyveket, így közvetetten ebből is van hasznom, mert nem a kukában landol (kb. havi 30-40.000 Ft).


Ezzel csak az a gond, hogy állandóan dolgozni kell, sosincs pihenés. Ha pihennék, akkor vajaskenyér lenne a vacsora. Szóval kiszállni ebből a mókuskerékből nem lehet, de már nagyon jó lenne "csak" 8 órát dolgozni egy nap. Más is így van ezzel?


Ismerem a mondást, hogy meggazdagodni csak más munkájából lehet. Hát én valamit rosszul csinálok.

F/35


2021. aug. 3. 18:45
1 2 3 4 5 6 7
 51/69 anonim ***** válasza:
0%

" ezek nagyrésze csak a 3-4 gyerekes családoknak felvehető"


Már 2 vállalt gyereknél felvehető az összes. Ezért mondom, hogy buta vagy, beszélsz össze-vissza tudatlanul.

2021. aug. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/69 anonim ***** válasza:
12%

"én is vissza fogok menni 2 év után dolgozni és a gyerkőcünk bölcsibe fog menni"


Csak gratulálni tudok. Ezért mondom, hogy ma már fontosabb a karrier és a pénz, mint a gyereknevelés. Csak hálát tudok adni a szüleimnek, hogy jó szülők voltak és nem adtak bölcsibe. Ők szerettek szülők lenni még. Ma már gyorsan kipottyan a gyerek és passzoljuk le hamar, hadd mehessünk vissza pénzt keresni. Mert igaz mérnökök vagyunk, kerül mindenre, de a karrier fontosabb na. UNDORÍTÓ!

2021. aug. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/69 anonim ***** válasza:
90%
Nem tűnik fel, hogy legalább 3 különböző emberrel beszélsz? Annyira szánalmas vagy, hagyd már abba..
2021. aug. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/69 anonim ***** válasza:
100%

Jaj lehet hogy veled otthon üld anyád 100 évig, sok eredménye nem lett, mert egy bunkí, buta, fusztrált ember lettél. Én mint írtam 91-ben voltam 2 éves akkor is fullon volt a bölcsi meg a minicsoport. Persze biztos akkor is a karrier volt a fontos😅😅🤣🤣 A legtöbb anya a boltban meg a tsz-ben dolgozott, nem karrierjük volt.

Nagyon sok férfi meg külföldön volt kint, apám is 5 évig Németországban dolgozott legalább rengeteg más helyi férfival együtt. Nem hogy este nem láttuk, csak néhány havonta jártak haza. Mostmeg már az is baj ha valakinek napi 4-6-8 órát bölcsiben oviban van a gyereke.

Én meg hálát adok a szüleimnek hogy sose voltak lusták, dolgoztak mindig keményen és 3 gyereküket felnevelték mindenféle támogatások nélkül tisztességesen!!!

2021. aug. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/69 anonim ***** válasza:
25%
Téged nem bölcsibe kellett volna adni hanem intézetbe valami pincébe, talán normális ember lettél volna.
2021. aug. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/69 anonim ***** válasza:

52#

Biztos az ex bölcsisek defektje, hogy semmi rosszat nem látunk a bölcsiben. :D Én '92 körül voltam bölcsis és anyu elmondása szerint imádtam. A legjobb barátnőm kisfia most bölcsis és imádja. Fujj fujjj bölcsi, gusztustalan minden nő, aki beadja a gyerekét és az még szereti is. Élményekkel tele jön haza. Undorító, gyerekkínzás! :D

Mit csinálnál te olyan területen, ahol fél év után nincs opció, vissza KELL menned dolgozni!?

Mindenesetre nem kell egyetértenünk szerencsére. Nagyon megkeseredett lehetsz, hogy nem vagy hajlandó más véleményt befogadni. :)

2021. aug. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/69 anonim ***** válasza:
Az hát , tipikus olyan akinek életében se volt egy normális munkahelye ahova szeretett volna járni meg várták volna vissza. Tipik megkeseredett..
2021. aug. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/69 anonim ***** válasza:
0%
Böff.
2021. aug. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/69 anonim ***** válasza:
0%
55: Apádnak meg gumit kellett volna használnia.
2021. aug. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/69 anonim ***** válasza:
0%

"Nem tűnik fel, hogy legalább 3 különböző emberrel beszélsz?"


Szerintem ezt rajtad kívül mindenki tudta.:D Alapítsátok meg a bölcsisek klubját gyökerek!


"olyan akinek életében se volt egy normális munkahelye ahova szeretett volna járni meg várták volna vissza"


Kösz a jelenlegi munkahelyem is ilyen. Csak nekem fontosabb lesz majd a gyereknevelés annál, hogy megszülöm aztán idegeneknek passzolom le. Undorító a társadalom ezen része akik csak kipottyantják a gyereket aztán lepasszolják más viselje gondját. Milyen szülő az ilyen??? Elmondom SEMMILYEN!

2021. aug. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!