Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Napi 8 óra munkából meg lehet...

Napi 8 óra munkából meg lehet élni? Vagy mindenképp kell valamit ügyeskedni mellette?

Figyelt kérdés

Középosztálybeli átlagos életet élek. Napi 8 órát dolgozom a munkahelyemen, egy vidéki nagyvárosban. Átlagos a fizetésem (nettó 260.000 Ft), de emellett nehéz lenne a családot etetni, nem még élményekben részesíteni, így maszekolok a számítógépen (összeadva a munkaórákat átlag havi 40 óra) így emellé még keresek 100-120.000 Ft-ot. Plusz eladogatok ezt-azt. Bútorokat, alkatrészeket, könyveket, így közvetetten ebből is van hasznom, mert nem a kukában landol (kb. havi 30-40.000 Ft).


Ezzel csak az a gond, hogy állandóan dolgozni kell, sosincs pihenés. Ha pihennék, akkor vajaskenyér lenne a vacsora. Szóval kiszállni ebből a mókuskerékből nem lehet, de már nagyon jó lenne "csak" 8 órát dolgozni egy nap. Más is így van ezzel?


Ismerem a mondást, hogy meggazdagodni csak más munkájából lehet. Hát én valamit rosszul csinálok.

F/35


2021. aug. 3. 18:45
1 2 3 4 5 6 7
 41/69 anonim ***** válasza:
32%

"dolgozni járok, ahelyett hogy a támogatásokat venném fel"


Neked is csak azt tudom mondani amit eggyel feljebb leírtam. Továbbá mondj le a szülői teendőidről/örömökről a pénzért cserébe.

2021. aug. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/69 anonim ***** válasza:
100%

Amikor én szültem nem volt babaváró hitel. Nem akarok több gyereket, milyen babaváró hitelt vegyek fel. Amúgy sem vagyok a hitelek híve. Ez felejtős.

CSOK megint nem kell, mert már van házunk, 1 gyerekre 600 ezer forint csok járt, városban levő ingatlanra. Ez felejtős. Amúgy is házra van, nem gyereknevelésre.

Felújítási támogatás? Előre ki kell fizetned mindent az extra erősen felment szakember és alapanyagárak mellett, és majd valamikor visszakapod. Tehát ehhez is az kell, hogy legyen neked előre 6 millód. Ha megelőlegeznék és utólag kellene számlával igazolni a felújítást úgy oké lenne. Ez is felejtős, mert egyelőre nincsenek milliónk a számlán állva.


De van folyamatos TB viszonyom, mivel a csed és a gyed időszaka alatt biztosított vagy :D Miről beszélsz megint. Hiszen az egy adóköteles jövedelem. Ahogy lejárt a gyed már gyes mellett azonnal mentem dolgozni ami 7 hónapja volt, és még amúgy kapok gyest 5 hónapig, a gyes miatt amúgy is biztosított lennék ha nem dolgoznék.


Mi az hogy minek a gyerek? Én nem panaszkodtam,épp azt írtam, hogy mind a ketten dolgozunk ahogy az normális, nem c. kategóriás emberek vagyunk akik a segélyért szülnek, hanem DOLGOZUNK és mint épp azt írtam 2 keresetből kényelmesen meg is lehet élni.


235 szerinted olyan sok?? Havi 100-110 ezer csak elmegy élelmiszer, tisztítószer stb bevásárlásra, megint vagy 50 ezer rezsire, fűtés időszakban több is, 20 minimum tankolásra majd 500 ft/l benzinár mellett. Egy csomag normálisabb pelenka 5000 ft volt, egy náthás orrfolyás a gyereknek és már egy 10est otthagytál a gyógyszertárban stb. És akkor még nem vettél neki ruhát, nem vettél neki játékot, cipőt, magadnak sem, nem vitted el egy fagyira sem, nem vitted sehova, nem költöttél a házadra semmit, stb.


Te vagy eltájolva, el tudom képzelni 70 éves vagy és a múlt századból példálózol, ahol a gyereknek megfelelt hogy az árokparton cipő nélkül járt azt kész, nem ez a világ van jó reggelt..

2021. aug. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/69 anonim ***** válasza:
100%
De ki sír te világ idiótája?? Hát dolgozunk normálisan épp azt írtam, hogy meg lehet élni 2 fizetésből kényelmesen, a kérdező sír itt nem én..
2021. aug. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/69 anonim ***** válasza:
80%
Amúgy meg nehogy kötelező legyen már a gyerekvállalás előtt milliókat felhalmzoni. Magyarázzál azoknak a családoknak ahol otthon ül anyuka 15 évig főállású anyaságin 3 gyerekkel mert derogál dolgozni,ne nekem osszad itt az észt aki dolgozik és adót fizet a gyerek mellett és nem a kibúvót keresi a munka alól a gyerekekkel aztán meg sírja tele a netet, hogy jaj itt nem lehet megélni.
2021. aug. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/69 A kérdező kommentje:

Na jó, be lehet fejezni ezt a parttalan vitát.


A kérdés baromira nem az volt hogy hogy neveljük a gyereket. A kérdés az volt, hogy napi 8 óra munkából lehet-e elégedett életet élni, vagy örökké 120%-on kell pörgetni a mókuskereket.

2021. aug. 4. 15:37
 46/69 anonim ***** válasza:
100%
Ha két ember dolgozik napi 8 órában akkor meglehet élni kényelmesen . Ha egyedül akarsz még 1 embert+gyereket/gyerekeket eltartani akkor nem elég a te 8 órád annyi pénzért.
2021. aug. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/69 anonim ***** válasza:
94%
Én is ezt írtam, ennyi, ha 2 felnőtt dolgozik meg lehet kényelmesen élni, ha csak az egyik akar dolgozni, akkor nem nagyon lesz elég egy 8 órás kereset ha csak nem vagy valami marha képzett magas beosztásban. Ennyit írtam én is. Ezen kötött belém ez az idióta.
2021. aug. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/69 anonim ***** válasza:
94%
Hát igen, ezen támogatások jó része hangzatos, de ezek nagyrésze csak a 3-4 gyerekes családoknak felvehető meg éri meg. Nekem is egy 5 évesem van, és 12ezer családi meg 10ezer adókedvezmény ami jár semmi több. 600 ezer csok lett volna egy gyerekre mikor költöztünk de azt sem érte meg mert a Fundamenta ahol a lakáshitelünk lett nem intéz csokot, másik banknál kellett volna intézni ahol lett volna 60 ezer ft ügyintézési költség (ügyintézés + értékbecslő díja) meg ügyvédi letétbe utalás az eladónak helyett és az ügyvéd 100 ezret kért volna a továbbutalásért, szóval lett volna a 600 ezerből kb 440 ezer, és a csok miatt rátesznek 10 év terhelési és elidegenítési jelzálogot a házra, nem költözhet be senki papíron se meg sehogy csokos házba pl egy rokon, köteles vagy 10 évig benne lakni és még az ügyintézést is kitolja kb 2 hónappal. Hát nem ért nekünk annyit az a félmillió. Akartunk most felújítási támogatást is de annyival drágább lett az anyag hogy még a támogatással sem biztos hogy meg tudjuk most anyagilag oldani, plusz nekem apukám szakember de nyugdíjas nem számlaképes, ő csinálta volna a munka részét, így fel sem lehet venni csak ha keresek egy drága kivitelezőt. Úgyhogy ezeknél a támogatásoknál meg kell nézni az apróbetűt is mert nem puszira adják. Ja és igen 1 gyerek meg nem gyerek, arra semmi sem jár, annak áll a világ aki 15 évig csak szülni akar 3-4 gyereket. Elég dühítő. Olyan ismerősöm aki életében nem dolgozott még de 30 sincs és szüli most a 3.at meg veszi fel a pénezeket, falusi CSOK, babaváró. Mert ugye elég ha a férj dolgozik. Szomorú. Annak áll a pénz meg a támogatás aki semmirekellő, én nagyon egyetértek itt a bölcsis szülővel, egy gyerek nem gyerek. De szüljenek csak 3-4et vegyél fel a pénzt, csak az nem tart örökké, azt a sok gyereket fel is kell nevelni, majd iskoláztasson egyszerre 4 gyereket, meg indítsa el őket az életben sok sikert.
2021. aug. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/69 anonim ***** válasza:
0%
47: Te vagy az idióta esetleg. És nem kötöttem beléd csak kicsit útbaigazítottalak.
2021. aug. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/69 anonim ***** válasza:
91%

Mi meg tudunk élni mérnök párosként viszonylag kényelmesen, de azért van egy másodállásom is, ami tulajdonképpen "hobbi", hivatástudat. Ez heti kb. plusz 6-8 órát emészt fel maximum.

Megélhetési problémáink nincsenek, mindenre jut, amire szeretnénk, hogy jusson. Ettől függetlenül a mókuskerék néha idegesítő. A szabadidő gyorsan telik, a munka kevésbé, így érzésre több időt töltünk munkával, mint saját magunkkal.

Visszacsatolva a fenti kommentekre, én is vissza fogok menni 2 év után dolgozni és a gyerkőcünk bölcsibe fog menni. Nem azért, mert egy fizetésből ne tudnánk megélni, hanem mert azt gondolom, hogy egy jól működő család esetében az anya mentális egészsége is nagyon fontos. Én megértem, ha valaki született anya és háziasszony típus, én nem vagyok az, nem is leszek az. Egyszerűen úgy érzem, hogy mentálisan beszűkít az az időszak, amikor az anya számára megszűnik létezni a külvilág, csak a baba és ő léteznek. Nem véletlen a szülés utáni depresszió, nem véletlen, hogy sokan ilyenkor veszítik el a barátaikat, stb. Én TUDOM, hogy nekem szükségem lesz "énidőre" és szükségem lesz arra, hogy visszamenjek dolgozni két év után. Szerintem ettől egy nő nem lesz rossz ember, rossz anya. Sőt. És egy gyerek élete sem lesz elfuserált amiért bölcsibe jár. Én inkább azt látom a környezetemben, hogy a gyerekek imádják a bölcsit. Nincsenek egyedül, gyerekek, új ingerek, játékok veszik körül. Persze ne töltsön egy 2 éves gyerek napi 10 órát bölcsiben, de ezen túlmenően semmi kivetnivalót nem látok benne.

2021. aug. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!