Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire gáz dolog főiskolai...

Mennyire gáz dolog főiskolai végzettséggel építőiparban dolgozni?

Figyelt kérdés

Tudom, bután hangzik, de közgazdász oklevelem van, ennek ellenére az építőiparban dolgozom, családi vállalkozásban. Édesapámmal együtt csináljuk a vállalkozást.

No de nem is ez a lényeg, hanem az, hogy sokan megkérdezik, hogy egy ilyen jó "papírral" miért gürizek, melózok stb? Ilyenkor persze azt mondom, hogy azért mert közgazdászként nem nagyon voltak lehetőségeim (vidéken) és igazából ez a semmilyen társadalmi értéket nem teremtő irodai papírtologató életmód sem tetszett, mivel gyakorlaton 3 hónapot töltöttem egy cégnél irodában.

Én egyébként szeretem csinálni. Valóban néha megerőltető, de anyagilag sokkal jobban elvagyok mint egy bankban például.

Kellene emiatt szégyenkeznem, illetve jogos ez a "lesajnáló" lenézés vagy csak én gondolom túl?

Előre is köszönöm a (remélhetőleg értelmes) válaszokat!



2021. szept. 3. 20:49
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
32%
Persze hogy megéri én is ismerek senkit programozót aki hidegburkolo lett a pénz miatt, de senior producer ownert is aki inkább műkörmös lett szintén a pénz miatt. Be is kéne tiltani minden iskolát 8 általános és segédmunka, abban van a jövő.
2021. szept. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Ahogy írjàtok sokan vagy utaltok rá, vannak alkalmazottaink, számszerint 6-an vagyunk. Így már valamelyest komoly csapatnak számítunk. Ebből adódóan nem én és nem is édesapám végezzük legtöbbször a szenvedős-kínlódásos munkafolyamatokat. Ennek ellenére nekem például sosem esett nehezemre beállni anyagot keverni, sittet hordani, sepregetni, magyarán segédmunkát végezni, a tényleges szakmunka mellett.

Az pedig megintcsak más tészta, hogy sokszor vagyunk piszkosak, porosak ugye munkáinkból adódóan. Emiatt is írtam ki a kérdést. :)

2021. szept. 4. 10:41
 13/24 A kérdező kommentje:
#11 ezt most szarkasztikusan írod, vagy komolyan mondod vagy esetleg a mondatod első fele komoly a második fele pedig szarkazmus? Csak mert azért ilyet kijelenteni, hogy csak a 8 általánosban és a segédmunkában van a jövő, elég degradáló :D
2021. szept. 4. 10:51
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az a gáz hogy sokan elmennek alacsony fizetésért aktat tologatni majd várják a sült galambot. Vagy el sem mennek csak sírnak hogy ők nem ezért tanultak. Miért érdekel más véleménye?
2021. szept. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem nagyon tiszteletre méltó amit csinálsz. Nem kell egész életedben, hiszen nehéz fizikai munka.
2021. szept. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
72%

Ezek az ismerőseid tudják egyébként, hogy minimum dupla annyit keresel,mint ők? Hogy nem kell 1 évre előre megadni a szabadságot, hanem akkor mész, amikor te akarsz? Hogy nem kell egy lehangoló irodában ülnöd napi fix 9 órát, hanem a magad ura vagy?

Én most kezdtem el egy építőipari tanfolyamot 2 OKJ-val, egy folyamatban lévő egyetemmel meg 2 nyelvvel. Az ismerőseim meg csak csodálkoznak, ha elmesélem nekik, hogy hiába ennyi tanulás, ha 1 heti építőiparral megkeresem az irodai 1 havi fizumat... Senki sem néz le, inkább csodálkoznak, hogy milyen 'bátor' vagyok. Hülye lennék sok évi tanulás után negyedannyit keresni, mint más 8 általánossal. Már ott járunk, hogy egy sima segédmunkás többet keres, mint én ennyi iskolával meg tapasztalattal...

2021. szept. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

#16

Ez igaz. De indítanak még okj-t?? Nem értem, akkor miért volt az a hír hogy vége.

2021. szept. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom idén még igen, legalábbis nekem a facebook folyamatosan hirdeti őket.
2021. szept. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
#15 nem kell egész életemben ezt csinálnom ez igaz, de én szeretném, Tekintve, hogy rengeteg most a megkeresésünk és jobbnál jobb és "zsírosabb" munkákkal bíznak meg. Ha ez a későbbiekben így marad akkor semmiképp sem adnám fel a családi vállalkozásunkat amit édesapám 30 év alatt épített fel. és mai napig is csinálja/csináljuk és ha minden jól megy én is hozzáadok még egy tevékenységet/szakmát. Nyilván az idő előrehaladtával egyre kevesebbet tervezem a gürizést és inkább csak az alkalmazottakra bíznám a nehezebb részét a melónak :)
2021. szept. 4. 12:07
 20/24 A kérdező kommentje:
#14 teljesen igazad van, én is így gondolom. Ma már mindenki azt hiszi, hogy csak egy bankban ülve vagy akármilyen nagy multinál gép előtt ülve lehet valaki nagy ember... és nekem ebből lett elegem. Most pedig ott tartok, hogy fizikai munka mellett kell rengeteg árajánlatot írjak nagyin jól fizető munkákhoz. :)
2021. szept. 4. 12:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!