Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire gáz dolog főiskolai...

Mennyire gáz dolog főiskolai végzettséggel építőiparban dolgozni?

Figyelt kérdés

Tudom, bután hangzik, de közgazdász oklevelem van, ennek ellenére az építőiparban dolgozom, családi vállalkozásban. Édesapámmal együtt csináljuk a vállalkozást.

No de nem is ez a lényeg, hanem az, hogy sokan megkérdezik, hogy egy ilyen jó "papírral" miért gürizek, melózok stb? Ilyenkor persze azt mondom, hogy azért mert közgazdászként nem nagyon voltak lehetőségeim (vidéken) és igazából ez a semmilyen társadalmi értéket nem teremtő irodai papírtologató életmód sem tetszett, mivel gyakorlaton 3 hónapot töltöttem egy cégnél irodában.

Én egyébként szeretem csinálni. Valóban néha megerőltető, de anyagilag sokkal jobban elvagyok mint egy bankban például.

Kellene emiatt szégyenkeznem, illetve jogos ez a "lesajnáló" lenézés vagy csak én gondolom túl?

Előre is köszönöm a (remélhetőleg értelmes) válaszokat!



2021. szept. 3. 20:49
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

#16 persze, hogy tudják...

Sőt még azt is tudják, hogy nem mint segédmelós vagy alkalmazott, hanem mint "társtulajdonos" vagyok cégünknél. Ennek ellenére mégis összekötnek folyamatosan a "koszos dzsuvás fizikai melóval" és kérdezik miért szenvedek ennyit diplomával... azzal persze sosem hencegek nekik (mivel nem olyan fajta vagyok) hogy egy munkával apámmal osztozkodva 3x annyit tudok keresni mint egy programozó, ha jó munkákat csípünk meg...

Neked pedig azt tanácsolom mindenképp próbáld ki az építőipart és ha az tetszik semmi áron sem hagyd ott, hiszen ha jól megy akkor te is elkezdheted egyedül és szépen bővíted a vállalkozásod és nem lesznek anyagi gondjaid! :)

2021. szept. 4. 12:18
 22/24 anonim ***** válasza:

16-os vagyok, köszönöm a tanácsokat :)

Ne foglalkozz ezekkel az emberekkel, csak irigyek arra, hogy te képes vagy megmozdulni és tenni magadért, ahelyett, hogy egy irodában ülve várnád a sültgalambot. Ha nagyon akadékoskodnak, akkor a helyedben csak annyit kérdeznék, hogy te mennyit keresel a kényelmes irodai munkáddal? Ja jó, én az X-szeresét.

Ja és hosszútávon ennek a 2X-szeresét fogom keresni, mivel mindenki úgy gondolkodik, mint te, hogy csakis az irodai munka a 'menő'.

2021. szept. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:

#22 teljesen igazad van!

Az én korosztályomban szószerint MINDENKI egyetemre ment és irodában ül szinte. Fizikai munkát kb. 1 kezemen megtudnám számolni hány ember végez a korosztályomban (20-25év) én 24 vagyok. :) Sajnos nem fogják fel hogy hiába vagyunk porosak, ez csak egy rossz jellemző a rengeteg jó mellett, többnyire amellett is amit mondtál: pénz! ;)

2021. szept. 4. 20:08
 24/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem gáz. Inkább az a gáz, ha valaki lenézi a kétkezi munkát.
2021. szept. 6. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!