Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire jellemző a megkülönbö...

Mennyire jellemző a megkülönböztetés kinézet alapján?

Figyelt kérdés
Pályakezdő, friss diplomás vagyok, csináltam egy kiváló önéletrajzot. Kinéztem három számomra megfelelő helyet. Nyilván fényképes az önéletrajz, az arcom nem csúnya, ápolt is vagyok. Kinézetemben az kifogásolható hogy kövér vagyok. Jellemző emiatt a megkülönböztetés?

2021. okt. 10. 15:46
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
97%
Az, hogy pályakezdő vagy és nincs értelmezhető szakmai tapasztalatod, sokkal nagyobb problémát, nehézséget jelent az elhelyezkedésedben, mint az hogy hogy nézel ki, elárulom. ;)
2021. okt. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Csak olyan helyre jelendkeztem, ahol külön kiemelték hogy várják a pályakezdőket.
2021. okt. 10. 23:17
 13/17 anonim ***** válasza:
Teljes mértékben minden olyan munkakörben ahol ügyfelekkel vagy vezetőséggel is kapcsolatba kerülsz! Nemtudom az előző miről hadovál, de kevés helyre kerülne be fogatlanul vagy tűzfoltos arccal.
2021. okt. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
31%
Na látod ezért nem dolgoztál, fogsz dolgozni egy normális cégnèl sem, 1 normális pozicióban sem. :) Örülök, hogy valami állami cégtől, havonta érkezik az utalás neked, de őszintén ennyit is érsz, ennyire is vitted :)
2021. okt. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom kinek szólt a 13-as, érdekes én több helyen is dolgoztam együtt konkrétan dagattakkal is, meg rondákkal is. Gondolom nem hostess meg egyebekről van szó. De pl boltvezető is volt dagi, szóval nem tudom mit akarsz mondani. :D


De valóban egyszerűbb a készségeid és szakmai profizmusod fejlesztése helyett simán ráfogni arra, hogy ocsmány vagy, és ezért nem vesznek fel sehova. ;)

2021. okt. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

szerintem ezek inkább a te félelmeid, nem hinném, hogy egy cég ilyen feltételek mentén dönt az alkalmasságról. inkább az önéletrajzodat csiszold, és a szakmai beszélgetés részre készülj, akkor öntudatosabban jelensz meg, és sikeresebb leszel.

pl. a gerilla önéletrajz oldalon van sok hasznos infó, milyen önéletrajzot érdemes küldeni.

2021. okt. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

#13: "kevés helyre kerülne be fogatlanul vagy tűzfoltos arccal"


Nem tudom már, talán éppen a Microsoft Magyarország vezetője volt régebben egy ember, akinek a fél arca "tűzfoltos" vagy valamilyen más baj miatt feltűnöen lilára színeződött volt. A fog az más téma, az rajtad múlik (meg a pénztárcán).

2021. nov. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!