Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Heti 6 napot dolgozok,7-8...

Heti 6 napot dolgozok,7-8 órában. Hétfőtől szombatig. A főnökkel felváltva dolgozunk, de 99 %-ban én dolgozok szombaton, pedig nem ez lett megbeszélve. Jogos a felháborodásom? Tovább.

Figyelt kérdés
Megjött a bérszámfejtő papírom, és a szombatok munkaszüneti napoknak vannak megjelölve. (tehát mintha nem dolgoztam volna). Járna ezért valami pótlék? Gondolom ilyenkor a saját lapjára tünteti fel, mintha ő dolgozott volna szombatonként, mert valakinek kell a nyitva tartás miatt.
2010. szept. 7. 17:05
 1/2 A kérdező kommentje:
Ja és ráadásul ez már 2szer előfordult, de sajna gyáva vagyok és féltem az állásom, nem merek szólni érte, pedig lassan 10.e, és nem akarom h megint előforduljon ez. Holnap szólok neki mert ezen kívül is van pár dolog amiért ideges vagyok miatta. Hogy lehet ilyet csinálni???
2010. szept. 7. 17:06
 2/2 anonim ***** válasza:
Mit beszéltetek meg a munka kezdetén? Hogy a fizetésedben alapból benne van a szombat is? Ha nincs, akkor jogos, hogy jár a szombatért plusz pénz, mert túlóra, de akkor a szerződésednek is tartalmaznia kéne, hogy milyen plusz jár túlórára, különben nem is túlórázhatnál. Mindenképp ülj le beszélni vele, hogy ez most akkor hogy van?
2010. szept. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!