Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Higyan tudnám csökkenteni a...

Higyan tudnám csökkenteni a költségeimet egyetemista lányként?

Figyelt kérdés

Szóval már végzős vagyok az egyetemen ,már külön költöztem a szüleimtől,egyedül élek egy albérletben.

Anyukám fuzeti az albérletet+ad pénzt is. Mellette gyakormok vagyok egy elég jó cégben és egész jól leresek. Így kb. olyan 300ezer forintom van egy hónapra. Szeretek félretenni kb.50 ezret. Sajnos azonban így sem jövök ki.

Otthon mindent megadtak nekem és megszoktam egy színvonalat,ami nem jön ki ennyiből. :(

Tudom,hogy gáz és hogy mások sokkal kevesebből élnek. De nem rudok mit csinálni. Peóbáltam lejjebb adni az igényekből,de csak rosszul éreztem magam a bőrömben.

Már gondoltam valami másodállásra,amit a cég mellett hétvégén tudnék vsinálni,csak akkor semmi szabadidőm nem maradna.:(

Van valami tippetek?

Most diplomázok és utána a cég felvesz főállásba,de így sem keresnék számomra eleget. A dzüleimtől pedig végzés után már nincs is pofám pénzt elfogadni.

23L



2022. jan. 16. 20:27
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
100%

Sirok, kajara elkoltesz 100 ezret( mire? Belszin?) Es emellett meg etterembe mesz ..

Mondjuk ne vegyel minden honapba ruhat?

Jezusom.. :D

2022. jan. 17. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
100%

"-ruha: kb.80-100ezer"


Na ez a kemény. Évente elköltesz 1 milliót ruhára..:D

2022. jan. 17. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
100%
Mondjátok, hogy ez kamu kérdés. Nem tudja hogyan csökkentse a kiadásait, de havonta azért elver 100 ezret ruhára, meg egymaga 100 ezret kajára. A többin is lehetne faragni, de ez a kettő nagyon durva.
2022. jan. 17. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
100%
Kozmetikai termékekre, ruhára, kajára is abnormálisan sokat költesz. Ezekből lehetne faragni. De majd megtanulod, ha már nem lesz aki pénzeljen és látod hány órát kell dolgozni ezekért a cuccokért.
2022. jan. 17. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
100%

A havi 100e kaja az napi 3000-3500. Gondolom rendeli a kaját, ez esetben ez még nem is sok. A megoldás, hogy főzni kell magadnak.

A havi 100e ruhára felfoghatatlan. Te most ilyen designer 50e pulcsikat veszel vagy havi 20 felsőt? Itt simán lehet faragni.

Smink 39e is értelmezhetetlen. Napi 1000 forintnyi sminket kensz magadra?!

2022. jan. 17. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
100%

Ja, ok. Hát kezdetben mondjuk ne vegyél 1 hónapig ruhát. Neked ilyen végtelen mélységű szekrényed van, vagy mi?

Meg mi az, hogy arcápolás 30 ezer? Van 2 arclemosóm, 2 hámlasztóm, 1 szérumom, egy hidratálóm, néhány sminkem.De ezeket nem havonta pótolom, hanem maximum félévente, és nem egyszerre fogy minden.

Kaja, étterem. A kaja 100 ezerre még azt mondanám hogy hagyján, bár szerintem lehet "full extrásan" étkezni havi 60-ból is. De mit költesz kajára 100 ezret, ha mellette még éttermezel is?

Buli, szórakozás? Ez mit takar, milyen mértékben? Az, hogy elmentek havi egyszer moziba, ott hagysz 3k-t oké. Elmentek hetente kávézni és sütizni, ott hagysz 1500 Ft-t, szintén oké. Aztán meg elmentek discoba, és ott iszol 2500 Ft-s koktélokat, vagy mi? Szerintem szokj át a sörre vagy a fröccsre, és ne a legdrágábbakat kérd ki.


De elsőre:

-1 hónapig ruha vásárlás stop

-1 hónapig kence-fice stop.


Nem csak magadnak teszel ezzel jót, hanem a "földnek" is, hogy nem vásárolsz ilyen sok szart. És máris spóroltál 140 ezret.

2022. jan. 17. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 A kérdező kommentje:

Szért ennyi, mert nem drogériás cuccokat veszek,hanem pl cerave, la roche posay arcápolókat,sajnos nekem ezek váltak be. Sminkből sem drogériásat veszek,mert az nekem nem volt tartós,hanem macet. Ez vált be.

Ruhából sem fast fashiont,azért mert azok nem tartósak...így sajnos egy felső ilyen 15-20ezer kb. De ezek váltak be...nem tudok mit tenni. A drogériás termékek szárították a bőröm,a smink 1 óra után lepereg a fejemről, a ruhák minősége sem a lehjobb. Így pedig évekig tudok hordani egy darabot.

2022. jan. 17. 07:48
 18/46 anonim ***** válasza:
100%
Ha 15-20k egy gönc de évekig kitárt akkor mi a fészkes fenének veszel belőle 6 darabot havonta (évi 70+)?? Mosás helyett újat veszel?
2022. jan. 17. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező, a válasz a kérdésedre: sok idővel, türelemmel, önismerettel, kitartással. (Ahogy olvastam, edzeni jársz, így a kitartással valószínűleg nem lesz gond!)


Az első lépést már megtetted, felismerted, hogy változnod szükséges, szeretnél elszakadni a szüleidtől, önállósodni, ez nagyon pozitív.


De ez sajnos nem lesz egyszerű, ráadásul nem egyik napról a másikra fog történni, ne add fel, még ha az elején nehéz lesz is!


Először is olvass, de sokat, ezt szívből ajánlom.

Akár itt, a gyakori oldalon, írd be, hogy "spórolás", keress rá azokra a kérdésekre, hogy ki mennyit költ erre meg arra. Lehet, hogy meg fogsz lepődni, de sokan 1 év alatt költenek ruhára, kozmetikai szerekre annyit, mint te havonta.


Olvass cikkeket a spórolás, minimalizmus, környezetvédelem témában. Ha olvasol, látni fogod, mennyi féle ember van, mennyien élnek sokkal kevesebből és hogyan. Azért olvass környezetvédelmi témában, mert akkor tudomásod lesz arról, mennyi rengeteg energiát használnak fel arra, hogy te havonta új ruhákat tudj venni.


Ajánlom a Kiszámoló blogg cikkeit a hétköznapi pénzügyi témákban, a blog elejétől, több száz cikk.


Írd a költségeidet, mindent. De tényleg mindent. Amikor felsoroltad a költségeidet, nem láttam olyan pontokat, hogy mennyit költesz az egészséged megőrzésére, például rutin orvosi vizsgálatokra, éves fogorvosra stb. Vagy ajándékozásra, adakozásra.


A megtakarítást említetted, de azt mellékesen tetted, ez lehetne inkább az első fontos kategóriád, először rakd el a fizetésedből a megtakarítást, alap pénzügyi trükk, aztán költsd a maradékot.


Tűzz ki célokat, először kicsiket. Ne egyszerre akarj minden szokásodon változtatni.


Írd le a céljaidat. Számszerűen is vezetheted a célokat, utána százalékosan láthatod évről évre, mennyi mindenben sikerült változni.


Legyen egy bizalmas barátod, rokonod, aki támogat, akinek el tudod mondani, mennyit haladtál, vagy mik éppen a nehézségeid.


Kisebb célokkal, kisebb időtartamban haladj.

Ahogy egy előző kommentelő írta, tarts "no spend" hónapot egyes területeken, például ne vegyél egy hónapig ruhát. Vagy csak fele annyit költs ruhára.


Kitűzhetsz olyan célt is, hogy mondjuk ruhára 20-50%-kal kevesebbet költesz 3 hónapig. Utána kozmetikai szerre ugyanez.


Lesznek olyanok, akik nem fogják érteni, ha változtatsz, lehet pont a barátaid, akikkel sokat jársz szórakozni. Ezzel sincs gond, ne próbáld megváltoztatni őket, inkább legyél számukra pozitív példa.



Szuper, ha belevágsz, ez egy nagyon jó önismereti folyamat. Megtanulod, mi az igazán fontos számodra, a márka, a költés öröme, a tárgyak, vagy pont ellenkezőleg, ezek csak megszokásból képezik az életed részét, inkább költenél többet élményekre, emberekre, tanulásra, önfejlesztésre.

2022. jan. 17. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez a kérdés kamu. :D Legalábbis szeretném azt hinni, hogy ennyire buta ember nincs a világon... Diákként úgy költekezel, mintha legalább milliós fizetésed lenne és egyszerűen nem vagy képes lejjebb adni az igényeidből.

Csupán csak jelzem, hogy az arcom leesne, ha egy felsőre 20 ezer forintot kéne kiadnom, vagy smink és pipere cuccokra havi 20+ ezret. Szerintem már attól szárad le az arcodról minden, hogy ennyi sz*rt rákensz már bocsánat.

A fast fashion, sőt akár second hand boltokban, de mondok jobbat, még a Lidl-ben, vagy Auchanban is vettem már ruhadarabokat és mivel mindig MEGNÉZEM milyen ár-érték arányt képvisel, ezért sosem ment tönkre egy év alatt egyik sem. Szerintem elég sokan vannak így ezzel. A 15-20 ezerrel valószínűsítem, hogy a nevét fizeted meg.

Továbbra is azt mondom, hogy semmi baj. Majd ha saját lábra állsz, akkor érezni fogod, hogy mennyi munkádba kerül egy póló és átértékeled a helyzetet. Ha te annyira becsülöd magad, hogy képes vagy másodállást is bevállalni azért, hogy 12 órás munkáddal meglegyen egy póló ára, akkor pedig egészségedre. :)

2022. jan. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!