Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Higyan tudnám csökkenteni a...

Higyan tudnám csökkenteni a költségeimet egyetemista lányként?

Figyelt kérdés

Szóval már végzős vagyok az egyetemen ,már külön költöztem a szüleimtől,egyedül élek egy albérletben.

Anyukám fuzeti az albérletet+ad pénzt is. Mellette gyakormok vagyok egy elég jó cégben és egész jól leresek. Így kb. olyan 300ezer forintom van egy hónapra. Szeretek félretenni kb.50 ezret. Sajnos azonban így sem jövök ki.

Otthon mindent megadtak nekem és megszoktam egy színvonalat,ami nem jön ki ennyiből. :(

Tudom,hogy gáz és hogy mások sokkal kevesebből élnek. De nem rudok mit csinálni. Peóbáltam lejjebb adni az igényekből,de csak rosszul éreztem magam a bőrömben.

Már gondoltam valami másodállásra,amit a cég mellett hétvégén tudnék vsinálni,csak akkor semmi szabadidőm nem maradna.:(

Van valami tippetek?

Most diplomázok és utána a cég felvesz főállásba,de így sem keresnék számomra eleget. A dzüleimtől pedig végzés után már nincs is pofám pénzt elfogadni.

23L



2022. jan. 16. 20:27
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
82%
Leginkabb egy kiados fenekelesre lenne szukseged nadragszijjal.
2022. jan. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
100%
Fizikai képtelenség ennyi ruhát hordani. Ha meg kell a megújulás, akkor miért kell ilyen drága ruhákat venni? Nem az lenne a lényege, hogy ezek sokáig tartanak és ritkábban kell venni?
2022. jan. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
100%
Ha a megújulás kell akkor mit számít, hogy mennyire tartós a ruha? Gondolkodni kellene ilyen összefüggéseken...
2022. jan. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
100%
Tök fölösleges szezononként 20 ruhánál több.
2022. jan. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
100%

Kívánom, hogy 20 év múlva te is tudj így élni, mert az azért vili, hogy a szüleid nem pályakezdők gondolom, ugye? Vagyis úgy sejtem ők megdolgoztak azért, hogy így élhessenek és még a stresszes popókád alá is tolhassák mindezt. Ez igazából a részükről becsületre méltó, ha így van. Az nem az, hogy nem tanítottak neked pénzügyi kultúrát, tudatosságot, nem tanították meg hogyan oszd be a keveset azért, hogy egyre több legyen. Ezzel azt fogod elérni, hogy ahogy nő a fizetésed, úgy nőnek a kiadásaid is, mert emelkednek az igényeid és szépen elszórod az összes pénzed. Tele lesz a smink szekrényed, meg a gardróbod, de le lesz nullázva a bankszámlád.

Nettó 350 ezerből, ha nem kapsz lakást és albizol valami nagyvárosban, akkor nem lesz ilyenekre pénzed. Na az lesz majd a stresszes! :)

2022. jan. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
89%

Nőként írom, hogy full kamu.

Tipikus pasi, aki női bőrbe ugrasztja a többi pasit, hogy lehessen együtt utálni a nőket.

2022. jan. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
85%
Mondom én, hogy a puncs.hu a te helyed. Ilyen igények mellett az való neked.
2022. jan. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 A kérdező kommentje:

A kérdés nem kamu és nem is értem,hogy miből gondolod ezt.

A kötlség megoszlást a kajára értettem.

Anyukáméknak van egy lakása ami ki van adva,valószínű oda beköltözhetek februártól,ha a bérlő elmegy,tehát csak rezsi lesz.

A ruhákból megpróbálok picit visszavenni,lehet,hogy arra tényleg sokat költök. De nekem ez tényleg olyan,mint egy stresszterápia.

2022. jan. 17. 14:06
 39/46 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom, biztos sok pszichés problémád lehet. De ne költs ennyit ruhákra. Ha stresszes vagy, igyál meg egy teát otthon, meditálj, vagy ugorj el a kondiba. Vagy vegyél egy színezőt, színezz, de ne vegyél új ruhát. Halmozd fel az összes ruhádat az ágyra a héten, és számold meg hány téli ruhád van. Ha több van 20-nál, akkor ne vegyél többet. Nem vagy sztár meg színész, hogy minden nap más ruhát hordj. 🤷🏻‍♀️
2022. jan. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
100%

Javaslom a lenti videó értelmezését a jelenlegi helyzetre

[link]

2022. jan. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!