Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Higyan tudnám csökkenteni a...

Higyan tudnám csökkenteni a költségeimet egyetemista lányként?

Figyelt kérdés

Szóval már végzős vagyok az egyetemen ,már külön költöztem a szüleimtől,egyedül élek egy albérletben.

Anyukám fuzeti az albérletet+ad pénzt is. Mellette gyakormok vagyok egy elég jó cégben és egész jól leresek. Így kb. olyan 300ezer forintom van egy hónapra. Szeretek félretenni kb.50 ezret. Sajnos azonban így sem jövök ki.

Otthon mindent megadtak nekem és megszoktam egy színvonalat,ami nem jön ki ennyiből. :(

Tudom,hogy gáz és hogy mások sokkal kevesebből élnek. De nem rudok mit csinálni. Peóbáltam lejjebb adni az igényekből,de csak rosszul éreztem magam a bőrömben.

Már gondoltam valami másodállásra,amit a cég mellett hétvégén tudnék vsinálni,csak akkor semmi szabadidőm nem maradna.:(

Van valami tippetek?

Most diplomázok és utána a cég felvesz főállásba,de így sem keresnék számomra eleget. A dzüleimtől pedig végzés után már nincs is pofám pénzt elfogadni.

23L



2022. jan. 16. 20:27
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
100%
A kérdező aztán pörgeti a gazdaságot rendesen. :D
2022. jan. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
100%

Azért egy cerave, lrp, meg paula choice termékek nem ilyen drágák. Sőt még a mac sem. 2 hónap alatt 1 évre be tudsz vásárolni. Ha még nincs meg ami bevált, akkor ad1) kis kiszerelést veszel, vagy termékmintát kérsz. Nem, a termékminta nem a csórók kiváltsága, hanem hogy ne kelljen 30 dobozzal megvenni otthonra, hogy jó - e. Ha megvannak a bevált termékek, akkor meg nem a legkisebb kiszerelést vesszük. Ugye tudod, hogy a mac is ugyanolyan hamar LEJÁR mint egy drogériás? Elhasználsz mindent 6-12 hónapon belül, vagy csak halmozol?

Ez, hogy a 15 ezres póló évekig bírja.. Ahha, legyen. De amennyi ruhád van, milyen gyakran kerül elő? Hordod még azt a felsőt amit 2 éve ilyenkor vettél?

Nem baj az, hogy te nem bízol a 3 ezres felsőkben, te döntésed. De szükséged van ilyen rohadt sok ruhára?!

2022. jan. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 A kérdező kommentje:

Nem kamu a kérdés,miért lenne az???

Anyukám és apukám is hasonlóan él és soha senki nem fikázta őket. Mindenkinek más szokásai vannak...

Nagyon stresszes az életem, egyetem+egy nagy mutlinál dolgozom, rengeteg stressz. Nekem ezek a vásárlások úgymond a stresszcsökkentők. Igen hordom,azokatm a ruhákat is amiket 2-3 éve vettem,de nekem minden hónapban kell a megújulás. A mac-ből is szoktam havonta rendelgetni a megszokottak mellék,ha van új kollekció.

Sajnos ezt szoktam meg,nehéz leállni ezekről,de igyekezni fogok kicsit vosszafogni magamat.

2022. jan. 17. 10:10
 24/46 anonim ***** válasza:
100%

A vásárlással csökkented a stresszt. Kell a megújulás havonta és ezt új ruhákkal éred el.

Hát akkor ámen. 🙏

2022. jan. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
100%

Ne állj le. Teremtsd meg a megfelelő fizetést mellé, és hajrá. Ha ezek mellett tudsz félretenni havi 300 ezret, akkor nincs gond. Megkeresel majd pályakezdőként havi 600 ezer nettót, mik a kilátások?!

Ha a szüleid megvonják a támogatást, mikor végzel (de kétlem, tuti lakást kapsz diplomázásodra), akkor majd félév alatt belerázódsz a dolgokba.

2022. jan. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
100%
+ még egy. Szüleid is így élnek. Igen. De ők dolgoztak 40 évet azért, hogy így élhessenek. Ez nem alap.
2022. jan. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
100%
Oké, a szüleid nyilván kőgazdagok. De te nem. Kérdezd meg inkább, hogy ők mekkora bevétel mellett élnek így és mennyi pénzük marad a hónap végére. Aztán vond le a tanulságot.
2022. jan. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 A kérdező kommentje:

Próbálom kicsit visszafogni magam.

350et fogok keresni nettóban kb februártól a cégnél,de lehet az lesz,hogy valamit másodállásban kitalálok.

Úgy volt,hogy összeköltözünk a barátommal fenruártól és akkor ugye a kiadásokon osztoztunk volna,de sajnos pár hete szétmentünk,így már ez sem opció.

2022. jan. 17. 11:35
 29/46 anonim ***** válasza:
100%
Milyen kiadásokon? Feleznétek a sminked árát? 😅 A szüleid fizetik a lakást, így semmi sem feleződne.
2022. jan. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
100%
#29: Szerintem úgy gondolta, hogy a szülei fizetik tovább, de ő a palijától még pluszban elkéri a lakbér felét, nehogy már ingyen lakjon nála. :D
2022. jan. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!