Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért ilyen drágák az ingatlan...

Miért ilyen drágák az ingatlanok a fizetésekhez képest?

Figyelt kérdés

Idén töltöm a 30-at és még mindig nem sikerült lakásra vagy házra összegyűjtenem a pénzt.

Egy panellakás pesten már 30 millió forintba kerül. Egy téglalakás kb. 45-60 millió forintba kerül. Egy polgári lakás szintén 45 milliótól kezdődik felfelé. Egy családi ház pest megyében ami átlagosnak mondható kb. 80-150 millió forint közötti áron van. A fizetések meg átlagosan nettó 250 ezer forintnak felel meg.

Tehát ha 10 éven át nem költök belőle akkor jut esetleg panellakásra csak akkor már tőbbet fog érni.

Ha 20 éven át akkor lesz 60 millió. Ha még 30 éven át akkor lesz 90 millió.

Tehát ha 18 eves koromtol dolgozok mondjuk akkor 50 évesen érem el azt hogy lesz saját kertes házam.

Csak az is akkor már többet fog érni.

Mi a megoldás erre? Sokan azt mondják többet kell keresni. Ez rendben is van de mindenki igy gondolkodik és a jol fizető munkákra nincs üresedés vagy hátszéllel lehet bekerülni vagy óriási szerencse és tudás kell hozzá.


2022. jan. 19. 21:08
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
86%

"AZ IT területen kivűl várom azokat a területeket meg cégeket ahol megadnak annyit tehát havi nettó félmilliót. Ha szerintetek meglehet ennyit keresni Budapesten."


Max csoport, vagy műszakvezetőként keresed meg, diploma nélkül a nettó 500-at.

Ahogy most látom a raktárosi, csomagolós melók szerencsés esetben elmennek 300e nettóig, de ott is inkább 200-250 az átlagos.

Irodai melóknál meg 250e és 350e között mozog a skála, de a 350e-es bérigényre már csuklanak.

2022. jan. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
81%

"AZ IT területen kivűl várom azokat a területeket meg cégeket ahol megadnak annyit tehát havi nettó félmilliót. Ha szerintetek meglehet ennyit keresni Budapesten."


Én gépészmérnök vagyok (tehát egy hajszál közöm nincs az IT-hoz), a fővárosi autóipari multinál ahol korábban gyakornok voltam nettó ~400 KEZDŐ fizetésért ajánlottak pozíciót (nyilván később megy ez jóval feljebb is), egy hetes diplomával a zsebemben, nulla főállású tapasztalattal. És ezért nem kellett semmit tenni, ők kerestek meg. Lehet hogy lett volna valamivel jobb ajánlat is, ha keresgélek egy-két hónapig (végülis nem fogadtam el, mentem továbbtanulni, mellette félállás máshol, nyilván kevesebbért).

2022. jan. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
66%
En tobb mint netto 500-at keresek palyakezdo geofizikuskent.
2022. jan. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 A kérdező kommentje:

Igen. De irtam is hogy ilyen magas tudasu szakokhoz mint orvos vagy mérnök nem mondhato atlagosnak. Az atlag ember nem jar mernoki szakra a magas matek es fizika miatt. Sokan ki is buknak aki megis jar. Sokaknak ugyan van diplomaja de nem ilyen teruleteken hanem konnyebb teruleteken. Ott viszont nincs meg ennyi. Ilyenek peldaul egyes gazdasagi kepzesek is. Konnyebb lediplomazni mint egy mernoki szakon de ezert sokan is tanuljak es nagy a versenyzes. Nyilvan aki elit gimibe jart vagy eros kozepsuliba ahol kente es vagta a matekot meg a fizikai az mernoknek fog tanulni. De aki atlag tanulo es matekbol es 2-es 3-as volt az nem hiszem. En 3as tanulo voltam es nekem a matek erettsegi 2es lett. Mindig is nehezen ment az a targy ezert nem lettem mérnök meg programozó. De ugyanúgy megszeretnék keresni én is nettó 500 ezret diplomával meg szakmával de én nem kapok ilyen ajánlatot.

Nekem a végzettségem logisztika területén van gazdasági szakon. Szallitmanyozo cegeknek dolgozok. De egy nagyobb cég sem ajánlott még netto 500 ezres fizetést. A kamionosok megkapnak ennyit de ok akár heteket is vezetnek.

2022. jan. 19. 22:36
 15/51 anonim ***** válasza:
64%
Pedig pont a logisztikat mondtam volna ezeken kívül. Szar helyen dolgozol.
2022. jan. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 A kérdező kommentje:
15-ös. Ha tudsz jó helyet akkor miért nem irod meg? Vagy nem akarsz segiteni? Direkt erre irányul a kerdesem. Ha tudtok ra válaszolni es segiteni azt megkoszonom. Ha tudsz te egy olyan szallitmanyozo ceget ahol megadnak gazdasagi logisztikai diplomaval minimum netto 500 ezret akkor ird le itt vagy privat uzenetben. Koszi.
2022. jan. 19. 22:52
 17/51 anonim ***** válasza:
90%

Gondolkozz abban, hogy az emberek nem egyedül vesznek lakást, hanem párban.

De tény, hogy nem nettó 250 ezerből. Ha 3 év alatt egy 30 milliós panel önerejét meg kell teremteni az 9 millió Ft. Havi 250 ezer Ft-ot kell félretenni, de ketten. Ha 300 nettót megkaptok, és beéritek kisebb olcsóbb albival, akkor akár meg is lesz a 9M önerő.

De egyedül tényleg csak vállalkozóként lehet.

2022. jan. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 A kérdező kommentje:
Én nem tudok magamnak párt találni mert a lányoknak magasak az elvárásai. Én 28 éves srác vagyok és 22 éves korom óta dolgozok. Én 22 évesen 2016-ban nettó 180 ezer forintról indultam amiből csak 80 ezret tudtam félretenni. Aztán volt egy időszak 2018-ban amikor nem dolgoztam mert nem vettek el sehova. És ahol vagyok jelenleg ott 2020-tól dolgozok mai napig nettó kb. 260 ezret keresek havonta. A munka nem nehéz viszont kevés a pénz. És kb. gyűjteni sem tudom az egészet vagy félrerakni. Én is nettó 500-800 eures fizetésekkel lennék boldog mint sok ember mert ennyiből félre is lehet rakni és viszonylag hamarabb jut az ember lakáshoz. Egyébként van egy gyógymasszőr végzettségem is de nincsenek ügyfeleim. Azt akartam volna vállalkozásban csinálni. De nagyon sok masszőrt keresnek de csak női masszőrőket keresnek sok helyre. Férfi masszőrők teljesen megvannak lőve.
2022. jan. 19. 23:04
 19/51 anonim ***** válasza:
79%
A megoldás az, ami már a szüleink idejében is volt, és az összes országban, ahol eddig éltem: önerő+hitel. Illetve vidéki városban 20 millióért lehet kapni lakást, még a nyugati országrészben is.
2022. jan. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
34%

"Mi a megoldás? Tanulni, vállalkozni, befektetni. Ha 7 szamjegyu a havi kereseted, nem vág földhöz annyira az ingatlanok ára."


De azt ugye érted, hogy aki a hiperszuper vállalkozásodban dolgozik alkalmazottként, annak is laknia kell valahol? Abból, amit a fillérbaszó főnöke kifizet neki.


Ha az a megoldás hogy mindenki legyen vállalkozó, akkor ki fog effektíve dolgozni és működtetni az országot?

2022. jan. 20. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!