Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért ilyen drágák az ingatlan...

Miért ilyen drágák az ingatlanok a fizetésekhez képest?

Figyelt kérdés

Idén töltöm a 30-at és még mindig nem sikerült lakásra vagy házra összegyűjtenem a pénzt.

Egy panellakás pesten már 30 millió forintba kerül. Egy téglalakás kb. 45-60 millió forintba kerül. Egy polgári lakás szintén 45 milliótól kezdődik felfelé. Egy családi ház pest megyében ami átlagosnak mondható kb. 80-150 millió forint közötti áron van. A fizetések meg átlagosan nettó 250 ezer forintnak felel meg.

Tehát ha 10 éven át nem költök belőle akkor jut esetleg panellakásra csak akkor már tőbbet fog érni.

Ha 20 éven át akkor lesz 60 millió. Ha még 30 éven át akkor lesz 90 millió.

Tehát ha 18 eves koromtol dolgozok mondjuk akkor 50 évesen érem el azt hogy lesz saját kertes házam.

Csak az is akkor már többet fog érni.

Mi a megoldás erre? Sokan azt mondják többet kell keresni. Ez rendben is van de mindenki igy gondolkodik és a jol fizető munkákra nincs üresedés vagy hátszéllel lehet bekerülni vagy óriási szerencse és tudás kell hozzá.


2022. jan. 19. 21:08
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
0%

"Idén töltöm a 30-at és még mindig nem sikerült lakásra vagy házra összegyűjtenem a pénzt.


Egy panellakás pesten már 30 millió forintba kerül. Egy téglalakás kb. 45-60 millió forintba kerül. Egy polgári lakás szintén 45 milliótól kezdődik felfelé"



Pesten mindíg minden drága, az is volt, és az is lesz, persze ez nem jelenti azt, hogy megéri.


A panellakások lassan össze fognak dőlni egyébként is, és az ősi bölcsesség szerint is úgy a legolcsóbb ha magadnak építed meg.


Szlovén határ melletti falvakban pécs vonzáskörzetében olyan családi házak vannak hatalmas telekkel, gyönyörű természettel sé jó földdel 10-15 millió körül ingatlanostól, hogy csak les az ember!

Csak persze nincs 1-2 kilométeren belül az ügyeletes 0-24 patika, kórház, uszoda, i-max mozi, piac, pláza, okmányiroda stb. Hát ezért 40-50 millió egy "panel" pesten.

2022. jan. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
47%
#29 Nekem sem volt sokkal tobb a jovedelmem. En 2020 december vegen es 2021 ev elejen neztem Csepelt, 20M-ig. Lett volna jo vetel amit picit banok de vegul igy alakult, en felujitottat vasaroltam hitelre a 19. keruletben, 16,2M, ezek a lakasok most, felujitatlanul mennek 20M-t.
2022. jan. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, és még azért idesúgnám, hogy szlovén "minimálbér" tavaly netto 750 euro körül volt. Csak a nyelvet kell tudni.
2022. jan. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
26%

Csepellel kb ugyanaz a baj mint pest megyével.


Sok a "bazseva", reggel nem jutsz ki, este nem jutsz be minusz vidéki környezet, helyette zsúfoltság.

2022. jan. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:

"Pest megyéről beszélsz. 1év megtanulni nagyjából villanyszerelőnek."


- A villanyszerelő egyik lába a börtönben van, a másik a temetőbe.


Én most fogom tanulni, és ez volt az oktató első mondata.

2022. jan. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
95%
34# Évekig éltem Csepelen. Nem egy elit környék, de manapság már mi az? Hévvel tökéletesen ki és be tudtam jutni, bár szerencsére a felújítása alatt már nem ott éltem. :)
2022. jan. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
Erre való a lakáshitel. Igen, mi is ugyanezzel szívunk, de ki gondolja komolyan manapság, hogy összeszed annyi pénzt, hogy vegyen zsebből egy házat?? :D Hitelre meg lehet venni, alacsonyabb a törlesztő mint a bérleti díj, és x év múlva lejár.
2022. jan. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
#37, csak akkor alacsonyabb a hitel törlesztő, ha megvan az 50% önerőd vagy felveszed 20-25 évre a hitelt.
2022. jan. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:

Hévvel? :D


Hát akkor sose járjál máshol csak amerre az megy.

2022. jan. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
100%

"Hévvel? :D"


Csepelen az sem mindegy, hogy honnan jársz a belvárosba. Királyerdőről pl több idő bejutni csepel központba, mint a központból a borárosra. Viszont az is tény, hogy aki a fővárosban akar élni, az ne válogasson, meg aztán van rosszabb is, mint mondjuk a Hős utca és pedig onnan igen jó a közlekedés. :D

2022. jan. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!