Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért ilyen drágák az ingatlan...

Miért ilyen drágák az ingatlanok a fizetésekhez képest?

Figyelt kérdés

Idén töltöm a 30-at és még mindig nem sikerült lakásra vagy házra összegyűjtenem a pénzt.

Egy panellakás pesten már 30 millió forintba kerül. Egy téglalakás kb. 45-60 millió forintba kerül. Egy polgári lakás szintén 45 milliótól kezdődik felfelé. Egy családi ház pest megyében ami átlagosnak mondható kb. 80-150 millió forint közötti áron van. A fizetések meg átlagosan nettó 250 ezer forintnak felel meg.

Tehát ha 10 éven át nem költök belőle akkor jut esetleg panellakásra csak akkor már tőbbet fog érni.

Ha 20 éven át akkor lesz 60 millió. Ha még 30 éven át akkor lesz 90 millió.

Tehát ha 18 eves koromtol dolgozok mondjuk akkor 50 évesen érem el azt hogy lesz saját kertes házam.

Csak az is akkor már többet fog érni.

Mi a megoldás erre? Sokan azt mondják többet kell keresni. Ez rendben is van de mindenki igy gondolkodik és a jol fizető munkákra nincs üresedés vagy hátszéllel lehet bekerülni vagy óriási szerencse és tudás kell hozzá.


2022. jan. 19. 21:08
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:

"De még panel lakásra is mindig 15-20 évig kellett gyűjteni/hitelt fizetni egy átlag körüli fizetésből."

Azért ez nem teljesen igaz. 8 éve az átlagkereset bruttó 237695 forint volt (KSH adat). Idei és tavalyi adat még nincs, de interpolálva kb 460 ezer lehet idén a bruttó átlag. 8 éve tudtál egy panellakást venni 8 millióért. Ma ugyanaz a panellakás 25 millió. Akkor 34 havi átlagkeresetből volt meg ez a lakás, ma 54 haviból.

Tehát de, régen könnyebb volt. Ma egy átlag fizetéssel sokkal többet kell dolgozni ugyanazért a lakásért. Ahhoz, hogy ugyanolyan legyen a helyzet, vagy 16 millióba kellene kerülnie egy lakásnak, vagy 750 ezer forintnak kellene lennie az átlagfizetésnek. Ennyit viszont csak kevesen keresnek.


"Aki szerint lehet többe keresni az irja le hogy hol. Milyen területen milyen cégnél hogyan lehet oda hátszél nélkül bekerülni."

Én pl. hátszél nélkül kerültem be a céghez, ahol vagyok. Távmunkában dolgozok az ország egyik feléről a másik felébe. Gyakorlatilag akárhonnan dolgozhatok, ahol van Internet. És hogy mi a kulcs? A TUDÁS és a tapasztalat!


"AZ IT területen kivűl várom azokat a területeket meg cégeket ahol megadnak annyit tehát havi nettó félmilliót."

Jogi területen simán, de egy üzleti elemző is megkeres ennyit. Sőt, nekem van HR-es ismerősöm, aki ennyit keres.


"En 3as tanulo voltam es nekem a matek erettsegi 2es lett."

SEMMIT nem jelent. Az a lényeg, hogy mit teszel MOST azért, hogy előbbre juss. Képzeld, én is kettesre érettségiztem matekból. Nem szerettem tanulni. Később rájöttem, hogy muszáj fejlesztenem magam. Tanultam, csináltam egy emelt szintű informatika érettségit, beíratkoztam és elvégeztem egy programtervező diplomát levelezőn, munka mellett. Most bőven az átlag fölött keresek fejlesztőként.

Mindent lehet, csak akarni kell!


"Én nem tudok magamnak párt találni mert a lányoknak magasak az elvárásai"

Rossz helyen keresel.


"22 éves korom óta dolgozok. Én 22 évesen 2016-ban nettó 180 ezer forintról indultam amiből csak 80 ezret tudtam félretenni"

Akkor valamit rosszul csinálsz. Én 20 éves korom óta dolgozok, még anno 2003-ban 80 ezres fizetéssel indultam, de abból 50-et félre tettem, mert még a szülőknél éltem. 2016-ban sem kerestem sokkal többet nálad, de akkor már folyamatban volt az egyetem.

260-ból amúgy ha albérletben vagy 80-at, ha szülőkkel élsz 200-at félre lehet tenni, ha ügyes vagy. De még ha csak 180-al számolunk, akkor is 2 év alatt megvan az önerő egy 25 milliós lakásra.

Persze sokan vannak úgy, hogy nem akarnak a szülőkkel lakni és inkább ugyanabban a városban fizetnek albérletet, ami szerintem a legnagyobb baromság.


"Garzonszerű panellakást tudsz venni 15 millióért is Budapesten, arra egyedül is kapsz hitelt."

Mondjuk ebben pont megértem a kérdezőt, hogy egyedül sem akar egy 28 négyzetméteres egérlyukban nyomorogni. Még legénylakásnak is kell egy másfél szobás, 35-40 négyzetméteres kégli!


"A panellakások lassan össze fognak dőlni egyébként is"

Ezt a sületlenséget honnan veszed? Igaz, hogy anno kb 50 évre terveztek a panelekkel és van olyan panelház, ami már idősebb, de bőven kibírnak 100-120 évet is.


"olyan családi házak vannak hatalmas telekkel, gyönyörű természettel sé jó földdel 10-15 millió körül ingatlanostól, hogy csak les az ember!"

Igen, cserébe konkrétan SEMMI nincs a környéken. Ha egy kiló kenyeret akarsz venni, ahhoz is kocsiba kell ülnöd és bemenni a városba, mert egy kisbolt sincs gyalogos távolságban.

De ezt még épp meg lehetne szokni, mert hetente bemegy az ember nagybevásárlásra és kész. De ami miatt én nem költöznék ki a városból az az Internet. Még itt a környező zártkertekben sincs normális net kapcsolat, nemhogy Mucsajröcsögén. Márpedig nekem pl alapvető fontosságú a munkámhoz.

2022. jan. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
Mert kormányzati szándékot se nagyon látok a drágulás megfékezésére. Bezzeg az ubert pár hét alatt kivégezték itthon. Az airbnb miatt rengeteg a.befektetèsi célú vásárló erre az mehet szabadon. Pedig rengeteg nyugat európai nagyvárosban korlátozva van. Rengeteg sport giga beruházás miatt nehezebb munkást találni és anyagot a ház épiþêsekheg. Plusz a rengeteg támogatás ami beleèpult az àrakba. Bérlakások sem nagyon èpülbek, hogy letörjék picit az albérlet árakat.
2022. jan. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:

Bezzeg az ubert pár hét alatt kivégezték itthon. Az airbnb miatt rengeteg a.befektetèsi célú vásárló erre az mehet szabadon.



Uber sértette egy jelentős réteg érdekeit / megélhetését.


Airbnb-re már van adó!

2022. jan. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:

"Uber sértette egy jelentős réteg érdekeit / megélhetését."

Akkor vagy le kellett volna szabályozni, vagy a taxisoknak adni könnyítést. De mivel a kormánytagok dilettáns technikai analfabéták és fingjuk nincs az Internet vagy az online világ működéséről, így egyszerűbb volt beszántani az Ubert.

Bezzeg más országban működik normálisan. A sima taxi nehézkes és drága és nem tudod kiszámolni, mennyi lesz a viteldíj.

2022. jan. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
100%
Sok nyugati orszagba az airbnb le van korlátozva èvi 3 hónapra. Ìgy a hosszú távú kiadás fele terelik a tulajokat amin kevesebb a hozam ìgy csökkenti a befektetési célú lakás vásárlást.
2022. jan. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:

Bezzeg más országban működik normálisan. A sima taxi nehézkes és drága és nem tudod kiszámolni, mennyi lesz a viteldíj.



Az Uber nem feltétlenül biztonságos, simán válhat valaki emberrablás vagy más bűncselekmény áldozatává, más országban ez lehet belefér, idehaza úgyvannak vele, hogy akkor már inkébb foodpanda futárkodj, azzal még más kenyerét sem veszed el.


A taxiban mi a nehézkes? Minden társaságnak a honlapjén ott a tarifa, de a telefonban is elmondják.


5 km ig fix összeg felette, meg a hatósági ár km ben, plusz csomag ha van, de sok helyen az alapárban benne van.

Egyébként meg mindenről számlát ad, amin le van írva minden.

2022. jan. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:

5km-ig fix? Hol, Pesten? Nálunk nem. Ugyanaz a táv egyszer 2000, máskor 3000 forint.


Voltam Máltán, ott egy Uberhez hasonló szolgáltatás volt. Mobil app-on hívtam a kocsit, megadtam hova akarok menni és már rögtön mutatta az útvonalat és a díjat. És olcsóbb volt, mint a helyi taxi.

Itthon csak a Bolt ilyen, de az marha drága.

2022. jan. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:

Kocsifenttartás és az adózás is drága, aztán hogy a magyarországi Uberesek ezzel nem számoltak attól még nem lesz törvényes, amit csináltak csakmert olcsón tették és ez nem a kormány hibája.


Kezelni kellett a "jelenséget", és a betiltása volt a legegyszerűbb!


A bolt marha drága? Hát lehet lenyúlta az Uber ötletét, és így néz ki a "költsége" ha hivatalosba működik nem okosba.

2022. jan. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
Egyes ellenzéki oldalakon azt ìrjak, hogy sok az èpìtőiparban illetve ingatlan bizniszben èrdekelt kormány közeli vállalkozó. Így máris értelmet nyerhetne az, hogy miért fut az Airbnb korlátozások nélkül, miért nincsenek szociális bérlakások stb. Semmi sincs ami kicsit is korlátozná az ingatlan ès alberletàrakat, ìgy jó nekik a hozam. Persze ha ìgy van akkor felettébb szomorú a dolog. De remélem tévedek.
2022. jan. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:

"miért fut az Airbnb korlátozások nélkül"


Nem tudom miről beszélsz, megtilthatják mind önkormányzatilag, mind társasházi határozattal az airbnb lakáshasznosítást.

Plusz itt a 2020. évi XCVI. törvény a rövid távú szálláshelykiadással összefüggő egyes törvények módosításáról, törvény ami alapján az önkormányzatok kényük kedvük szerint határozhatnak a területükön.

2022. jan. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!