Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Óvodapedagógus és kisgyermekne...

Óvodapedagógus és kisgyermeknevelő diplomákkal vannak kilátások külföldön?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jelenleg középiskolás vagyok, érettségi után óvodapedagógus és kisgyermeknevelő szakokon fogok továbbtanulni (egyszerre).

Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy Kanadában élnek rokonaim több évtizede, illetve Angliában egy barátom. Mindkét helyről jelezték, hogy bátran kiköltözhetnék kipróbálni magam, és tervezek is legalább egyikőjükhöz kiköltözni ideiglenesen, majd talán véglegesen is. A nyelvtudás nem probléma, 16 évesen letettem az angol C1-et és folyamatosan fejlesztem magam.

A kérdésem arra irányulna, hogy külföldön el lehet-e helyezkedni ezzel a két diplomával, ha a nyelvtudásom esetleg sikerül már annyira felfejleszteni, hogy megközelítse az anyanyelvi szintet? Keresgéltem a neten, de nem igazán találok ezekre kiterjedő választ, ha valaki belinkel bármilyen irományt amivel előrébb jutok azt is nagyon megköszönném!

Ha valaki olyan kommentet írna ami nem válaszolja meg a kérdést, szidná a szakmákat és a fizetést, nagyon szépen kérném, hogy mellőzze, máskülönben le fogom pontozni. Köszönöm!



2022. jan. 22. 00:37
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Válaszolok neked erre vonatkozóan. Nem mondanám hogy a legjobb diploma az óvodapedagógiai, Magyarországon az ELTE képez 4 éves képzésben ezen belül német nemzetiségi óvonő képzés. Ez az amivel mondjuk könnyebben el tudsz indulni Németország vagy Ausztria felé de a győri Audinak is van egy ovija a dolgozók gyerekei számára ahová evvel a diplomával felvesznek. De ehhez kell német nyelvtudás. Németországban nettó 1700 euró a fizetés, Ausztria is hasonlóan fizet.

De ha jól beszélsz nyelveket tudsz dolgozni az Európai Unió óvodáiban is Brüsszelben, Strasbourgban, Luxembourgban amelyekbe az ottani dolgozók gyerekei járnak. Mondjuk ott nem 170 ezer forintnyi euró lesz a béred ennek a sokszorosa.

Anglia Brexit miatt kérdéses, USA/Kanadát se ismerem.

2022. jan. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!