Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért csak a protekciós...

Miért csak a protekciós embereknek jut munka?

Figyelt kérdés

Hiába adom be az önéletrajzomat nagyobb álláskereső oldalakon, a cégek meg se nézik. Vagy ha véletlenül felhivnak és megnézi akkor is közlik hogy sajnos nem én lettem kiválasztva. Rengeteg céghez ismerős ismerőse jut be és ezzel megkönnyitik azt hogy akár legyen interjú is. ÉS akiknek nincsen protekció annak vagy marha nagy szerencsésnek kell lenni hogy bekerüljön egy jobb helyre, vagy elvállalnak olyan munkát ahová bárkit felvesznek kevés pénzért. Nálam is ez van már 10 éve. Hiába a végzettség hogyha önéletrajzos küldözgetés módszerrel lehetetlen állást találni ami jól is fizet és 100 % bejelentett munka.

29/F


2022. jan. 25. 12:04
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Én vállalkozó lennék ebben a szakmámban. De nincsenek se ügyfélköröm se megrendelésem mert a legtöbbet a nagyobb kártevőirtó cégek lenyúlják, és eszközeim sincsenek jelenleg hozzá. Amúgy ezzel a szakmával jól lehetne keresni ha lenne kiépitve ügyfélköröm.
2022. jan. 25. 12:33
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
A beajánlás az nem protekció.
2022. jan. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
szerintem sem protekció a beajánlás...
2022. jan. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

12-es: A beajánlás azt jelenti hogy nem kell az adott embernek elküldenie az önéletrajzot és várni hónapokat is akár hogy visszajelezzenek esetleg.

A protekció meg az hogy mindenféle interjú nélkül beteszik őt valamilyen pozicióra dolgozni.

2022. jan. 25. 12:36
 15/26 anonim ***** válasza:
84%
A jó munkahely nem fog az öledbe hullani. Én nem tartom magam szuper okosnak a mezei nyelvaszokos diplomámmal, de mégis minden munkahelyre utcáról jutotottam be. Aki keres az talál és szerintem vagy 500 jelentkezést biztos beadtam, megérte végül.
2022. jan. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
86%
Valakinek lefele is kell huzni az atalagot, te ezek koze tartozol kerdezo. Nincs ezzel semmi gond.
2022. jan. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
15-ös: A jó munkahely nem kivéve a protekcisóoknak. Hány nagyobb cégnek láttam azt hogy apja az ügyvezető és a fia az ügyvezető igazgató helyettes például. Aki jól akar manapság keresni és jó munkahelyen az bizony csak protekcióval érheti el. Sajnos ez igy van.
2022. jan. 25. 12:41
 18/26 anonim ***** válasza:
88%
Tehat szerinted az osszes jol kereso programozo protekcios pl?
2022. jan. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
86%
Akkor miért nem az apádat rángatod meg, hogy ő miért nem ügyvezető sehol?
2022. jan. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
86%
Nincs annyi "protektor", hogy minden jólkereső protekciós legyen... :)
2022. jan. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!