Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért csak a protekciós...

Miért csak a protekciós embereknek jut munka?

Figyelt kérdés

Hiába adom be az önéletrajzomat nagyobb álláskereső oldalakon, a cégek meg se nézik. Vagy ha véletlenül felhivnak és megnézi akkor is közlik hogy sajnos nem én lettem kiválasztva. Rengeteg céghez ismerős ismerőse jut be és ezzel megkönnyitik azt hogy akár legyen interjú is. ÉS akiknek nincsen protekció annak vagy marha nagy szerencsésnek kell lenni hogy bekerüljön egy jobb helyre, vagy elvállalnak olyan munkát ahová bárkit felvesznek kevés pénzért. Nálam is ez van már 10 éve. Hiába a végzettség hogyha önéletrajzos küldözgetés módszerrel lehetetlen állást találni ami jól is fizet és 100 % bejelentett munka.

29/F


2022. jan. 25. 12:04
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem hülyeség a kérdés, én azt tapasztalom hogy a versenyszférában semmit nem számít a protekció.
2022. jan. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
75%
nem csak azoknak jut.
2022. jan. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
75%

"ÉS akiknek nincsen protekció annak vagy marha nagy szerencsésnek kell lenni hogy bekerüljön egy jobb helyre,"

vagy ért is valamihez.


Siránkozás helyett ezt a 10 évet használhattad volna arra, hogy valami piacképes szakmát kitanulj. Lehet, hogy a CV-d sem a legjobb, de ha ennyi időn keresztül kínlódsz, annak már nem az az oka, hanem, hogy - ne sértődj meg, de - nem értesz semmihez...

2022. jan. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
83%

"Egészségügyi kártevőirtó és Gázmester a szakmám."


Ez tipikus vállalkozói meló. Én a helyedben nem cégeknél kalapolnék, hanem csinálnék egy vállalkozást, egy jó weblapot és hajrá. Kopogtathatsz pl. társasházkezelőknél, ha meg tudsz velük állapodni, rendszeresen tudsz menni csótányirtásra illetve egyénileg pl ágyipoloskát irtani.

2022. jan. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

#7: Nevetséges vagy! "max. akkor tudsz bekerülni, ha min. 5 éves szakmai tapasztalatod van és 3 nyelven beszélsz perfektül"

Én egy idegen nyelvet beszélek perfektül, az angolt, de ez bőven elég, hogy heti szinten kapjak hívást vagy email megkeresést állásokkal kapcsolatban.


"és ezek mellett meg tudod magyarázni miért hagyod e a jelenlegi munkahelyed"

Én meg tudtam: mert az előző helyen régi rendszerekkel dolgoztunk és alacsony volt a fizetés.


"és miért akarsz náluk dolgozni és miért érzed azt te alkalmas vagy a feladatra."

Ezt meg a próbamunkával bebizonyítottam nekik.

2022. jan. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:
Ha még aktuális a kérdés akkor én is hozzászólok. Az én tapasztalatom és véleményem teljesen más az ilyen protekciós állásokkal kapcsolatban. Ha van némi tudásod arról, hogy ott mi van akkor érthető, hogy miért nem számít a tudás és miért egy bizalmi kör dolgozik ott. Ezek kb a leggagyibb állások, nem lehet megcsinálni a munkát és ennek következményeképp embereket csapnak be az ott dolgozók. Másrészt egyáltalán nem fizetnek jól (nem is értem miért lenne így), ugyanannyi pénzért dolgoznak ott mint egy minimálbéres gyári munkás csak az 8 órát dolgozik egy nap azért a pénzért a protekciós meg 11-et és nem is 5 napot egy héten.... Akinek esze van kerüli az ilyeneket, olyan helyet keress ahová utcáról is be lehet kerülni.
2022. márc. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!