Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit engedjek a bérigényemb...

Mennyit engedjek a bérigényemből, hogy ne tűnjek komolytalannak?

Figyelt kérdés

Adott egy állás, kérték, jelöljek meg bérigényt, én nettó 250000 Ft-ot adtam meg. Szerdán lesz állásinterjú.

Mi van, ha az interjún közlik, hogy ők ennél kevesebb összeget gondoltak fizetni, mennyit "engedhetek"? Én egy 20-30000 Ft körül gondoltam (abból úgy még kijönnék). Ha 50000 Ft-tal kevesebbért (vagyis 200000-ért) vállalom a munkát, nem tűnök komolytalannak, hogy úgymond olcsóbban adom magam?



2022. ápr. 29. 12:43
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

Bruttó összeget kellett volna megadni, a nettó az függ attól is,hogy 25 év alatti/feletti vagy-e, családos vagy e,stb.


De egyébként a 20.000-25.000 engedés még szerintem ok,ha nagyon alkudoznak,de 50.000-et én már sokallok.

2022. ápr. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%
El ne mondd, milyen állás és milyen végzettséged van, még a végén tudnánk segíteni!
2022. ápr. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
26 éves vagyok, nincs családom, emiatt írtam nettót, de köszönöm a tanácsot, legközelebb bruttót adok meg.
2022. ápr. 29. 12:59
 4/10 anonim ***** válasza:
41%
Nem tudom mekkora cég és hogy megy náluk a folyamat, de én még sosem beszéltem meg interjún a fizetést. Általában az az eljárás, hogy az interjún megkérdezik, hogy mennyi a bérigény aztán pár hétig húzzák a dolgot és utána kapsz egy ajánlatot. Ha tetszik akkor elfogadod, ha nem akkor alkudozol vagy nem fogadod el és keresgélsz tovább.
2022. ápr. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
45%

"Mi van, ha az interjún közlik, hogy ők ennél kevesebb összeget gondoltak fizetni"

Akkor megmondod nekik, hogy szeretkezzenek az ősi mesterséget folytató édesanyjukkal!


Egyrészt MINDIG bruttó összeget mondunk, mert a munkáltató nem tudhatja, hogy neked milyen kedvezmények járnak (személyi kedvezmény, elsőházas kedvezmény, gyerekek utáni, stb). Másrészt nettó 250 (azaz ha semmi kedvezményed nincs, akkor bruttó 376 ezer nem sokmindenre elég. Ha ettől kevesebbel akarják kiszúrni a szemed, akkor menj máshova!

100 ezer egy albérlet, 35 a rezsi, 60 ezer a kaja egy főre és már el is ment a 250-ből 195, maradt tehát 55 ezer minden másra, ami nem valami sok.

2022. ápr. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
37%
Sose tudjuk meg, hogy mégis hol, milyen munkakörről beszélünk...
2022. ápr. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
56%

Én pár hónappal ezelőtt váltottam munkahelyet. Én mindig bruttót írok (nálam ez alap bérszámfejtő vagyok) és méghozzá azért, mert ebből már le tudom szűrni,hogy a cég rendesen bejelent-e. Ahol nettókról beszélnek, azokkal nem is foglalkozom.

A másik,hogy nálam is próbáltak alkudozni ,de én közöltem,hogy nem megyek kevesebbért. Ez egy olyan cég volt,aki kérte az önéletrajzban,hogy írjak bérigényt. Kérdem én, ha írok minimum bérigényt, akkor miért hív be, ha abból még alkudni akar? 🤷

2022. ápr. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
26%

Bérigényből gáz lenne alkudni, én onnantól nem venném komolyan a dolgot.

Már ez a bérigény is cinkes, mivel mi van akkor az emelésekkel, azt is meg fogják kérdezni? Vagy nincs is emelés?


Fizetésképtelen cégnél miért akarna bárki is dolgozni?

2022. ápr. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
35%
Számomra ha kiírja valahol a hirdetésben, hogy jelentkezés bérigénnyel = csóró munkáltató vagyok, alig jövök ki így is - kategória.
2022. ápr. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Senior Séf ***** válasza:
0%
Akkor tűnsz komolytalannak, ha engedsz a bérigényedből. A munkáltatónak is meg kell értenie, ezen múlik a te életed, a te sorsod, a te jövőd.
2022. ápr. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!