Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi az oka, hogy nem emelnéd a...

Mi az oka, hogy nem emelnéd a tanári fizetéseket?

Figyelt kérdés

2022. máj. 18. 20:47
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
83%
Az adókedvezmény ezen nem változtatna érdemben. Nézd meg mennyi adót fizet egy átlag kereső és látni fogod, hogy annál jóval többe kerül az oktatás fenntartása. A nyugdíj és egészségbiztosítási rendszert meg nem érintheti a dolog, mert azt is fenn kell tartani. Másfelől meg mindegy is, hogy közvetlenül az oktatásra fizeted a pénzt, vagy az államnak és az osztja vissza. Látható, hogy tisztán piaci alapon széles körben működésképtelen lenne a dolog, az állami szerepvállalás elengedhetetlen. A kettő kombinációját esetleg el tudnám képzelni, de gondoljunk csak bele, hogy még a 300 forintos vizitdíj is mekkora felhördülést váltott ki.
2022. máj. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 NTBS ***** válasza:
Azért emelném, mert lassan már nincs tanár az iskolákban.
2022. dec. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően rosszul gondolkodtok. Nekem 2 iskolás gyerekem van, és napi szinten kapok agybajt azon, hogy mi megy az iskolában.

Én magam egyébként pályaelhagyó tanár vagyok, szóval van valami rálátásom szakmailag is a dolgokra.

A mostani tanárok 90 %-a nem való oda, ahol van. Szóval nem, nekik nem kéne emelni. Nekik hiába is emelnéd, a helyzet nem változna. Így tanít 30 éve, egy kis pénz ide, vagy oda, nem fog változni, ezt jól látjátok.

Viszont ha változna a tanári pálya presztizse, ha többen állnának sorba az állásokért, akkor jobban meg lehetne válogatni a minőséget.

Ki kéne penderíteni azt, aki nem dolgozik megfelelően, de jelenleg ott tartunk, hogy egy tanár bármit megtehet, mert még szólni sem mernek neki, mert ha el talál menni, akkor nem lesz, aki tanít helyette.

2022. dec. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
100%

Ég és a föld a vidéki és a városi oktatás között.

Emlékszem anno 4-es voltam németből egy vidéki iskolában. A tanárnő kitöltötte helyettünk a teszteket. Aztán hetedikesként átkerültem egy városi suliba, és néztek, hogy te honnét jöttél, szenvednem kellett a 2-esért.

Teljesen levan robbanva az oktatás színvonala. Akinek van esze és lehetősége az nem marad itthon.

2022. dec. 4. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
Kicsit művelődjünk most! [link]
2022. dec. 5. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
52%

1. Pont hogy a nagyrészük nem válalja. Tanár hiány van és egyre inkább lesz is.


2. Versenyszférát, felelőségüket és munkájukat figyelembe véve sokkal többet kéne keresniük.

De persze mondhatsz ellent ha egyáltalán nem tudsz semmit a tanári munkáról.


4.

Valóbban nem oldaná meg a problémát DE NEM IS CSAK EZÉRT TÜNTETNEK


5.

Az ország egyik alapja az oktatás. Ha az nem jó akkor az ország is csak romlani fog.


6.

Ez az egyik legostobáb és gyerekesebb érv. Főleg mert ha valami neked rossz volt akkor véletlenül sem akarsz javítani rajta. Ti már nem is hátrafelé mentek, hanem hátrafelé rohantok.

2022. dec. 5. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
50%

En 2012-ben erettsegiztem es nalunk tipikusan azok mentek tanarnak tovabb tanulni, akik vegig 3-as osztalyzatot szereztek szinte minden erettsegi tantargybol. Minimum ponthatarral felvettek mindenkit. Szemben mondjuk a masik oldal, akik meg vegig azon tepertek, hogy meglegyen a jo erettsegi, mert magas a ponthatar a kinezett szakra es igy is tuljelentkezes volt. Kozben attol a retegtol aki tanarnak ment, mert folyton bsztatva voltal, hogy mivan streber, meg versenylo...


Azota volt erettsegi talalkozonk, es azon ment a frusztracio, hogy kb. rohadjunk meg, hogy mi a piackepes diplomankkal jo munkahelyet es normalis fizetest kaptunk.

2022. dec. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
100%

Ha megnézzed Finn országot ott a tanári szak az orvosival van inkább egy szinten.


Van egy normális oktatási rendszerük és halad előre az ország.


Itt meg az összeomlás felé megyünk.

2022. dec. 5. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
58%

34-es, ennek semmi köze ahhoz, hogy vidék vagy város. Én Székesfehérvár mellett lakom, és a gyerekemet elvittem a faluból be a városba. A tanítónő hozzáállása nem volt megfelelő a helyi iskolában. Persze nekem is mondogatták, hogy majd bukdácsolni fog a gyerek, mert a városban nagyobbak a követelmények. De miért is?

A tankönyv ugyanaz, a tananyag ugyanaz, a tanár ugyanazt a tanárképzést végezte. Ami különbség lehet, az a gyerekanyag. Nyilván ha mindegyik gyerek buta, akkor nem lehet nagy elvárásokat támasztani, de ez nem feltétlenül azon múlik, hogy város, vagy vidék. A városban is vannak buta gyerekek, és vidéken is vannak okosak.

A lényeg az, hogy a gyerekem sokkal jobb jegyeket kapott a városi iskolában, mint itt. A falusi iskolában meg van olyan tanár, akinél a hármas a legjobb jegy. Teljesen tanárfüggő a dolog, nem azon, hogy város vagy falu.

Nyilván vannak mélyszegénységben lévő falvak is, ahol hátrányos helyzetű gyerekek élnek, de azért ne általánosítsunk már, hogy város-vidék, mindig is nagyon felháborítónak tartottam ezt!

2022. dec. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
Az esetek többségében biztosan, hogy magasabb egy városi iskolában az oktatási színvonal mint egy vidékiben. Lehetnek kivételek, de egy városban több a lehetőség is. Elsős koromban vidéken kezdtem egy falusi iskolában 2-en voltunk az osztályban! Sokszor összevontak a másodikosokkal, mert 2 főért nem volt érdemes egy osztályt fenntartani.
2022. dec. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!