Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi az oka, hogy nem emelnéd a...

Mi az oka, hogy nem emelnéd a tanári fizetéseket?

Figyelt kérdés

2022. máj. 18. 20:47
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
100%

2 fős osztályok már nincsenek, azokat az iskolákat már rég bezárták.

Nálunk 13 fős a legkisebb osztály, és 25 a legnagyobb.

A fiamék 16-an vannak egy osztályban, szerintem pont ideális, így jut minden gyerekre elég figyelem. Be nem adnám egy 30 fős városi iskolába.

2022. dec. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
79%

Le lehet pontozni, de 280-as ponthatarral mindenki bejutott az ELTE tanari szakara. Nem kell azon csodalkozni, hogy miert van ilyen szinten az oktatas. Nalunk is a rossz tanulok mentek el tanarnak, mert gimibol ket opcio volt, vagy plusz szakvizsga, vagy egyetem. A mi gimink pedig rendesen megalazta azokat az em embereket, akik nem akartak jelentkezni egyetemre, igy a legtobb gyengebb tanulo a tanari szakokat jelolte meg.


Azota az egyik ilyen tehetseg a batyam gyereket tanitja altalanos iskolaban, vannak gondok boven. :) Mikor a szorzo tablat nem tudja valaki leadni.

Nem hiszem, hogy az anyagi motivacio ebben sokat segitene, mivel az utobbi 10 evben vegzett egy olyan generacio, akik minimum ponthatarral es nulla motivacios keszseggel kerultek be egyetemre. Ha robb fizetest kapnanak, akkor sem javulna a teljesito kepesseguk.


Nyilvan nem azokrol a tanarokrol beszelek, akik tenyleg elhivatottak es valoban ertelmisegi reteghez tartoznak. A legtobbje aki fiatal viszont nem ilyen.

2022. dec. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
48%

Én pont ellen példát tudok. Ismerősöm nagyon jó tanuló volt és elment tanárnak. Én nem csak bugdácsoltam hanem meg is buktam, belőlem meg mérnök lett.


De összeségében az egész azt mutatja, hogy engedni kell és változtatni a rendszeren.

2022. dec. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
19%

Online oktatásra (e-learning) át lehet állni.

Nem éri meg emelni több ezer embernek, sokkal olcsóbb az átállás.

2022. dec. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
77%

Továbbra sem csak a pénz miatt tüntetnek.

Ha az ország pedig nem működik egyáltalán, akkor az még kevesebb pénzbe kerül. Persze ott van az is, hogy egy rendesen működő ország eset nem lennének pénz gondok. De ugye az nem egyezne a magyar mentalitással, hogy javítsunk valamin és ne rontsunk.

2022. dec. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
64%

"Online oktatásra (e-learning) át lehet állni."

Igen, meg volt. Az eredménye az volt, hogy rengeteg diák lemaradt és a tudásuk hiányos.

2022. dec. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
77%

42# Van valami az eszmefuttatásodban, de ha jól lehetne keresni ezen a pályán, többen mennének erre a szakra. Ha többen mennének arra a szakra, az pedig jelentősen felnyomná a ponthatárokat.

Ezt leszámítva persze nem adnék minden "gyüttmentnek" diplomát, de nem is irigylem a mai tanárokat. Régen még körbelengte némi tisztelet ezt a pályát, ha a gyerek hazament panaszkodni, mert kapott egy pofont, kapott mégegyet otthon. Ma, ha kapna egy pofont egy gyerek.... nem is folytatom. És persze ezt most sarkítottam, nem normális a pofozkodás természetesen, de az sem, hogy már fordítva ülünk a lovon.

2022. dec. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
49%

46: nem volt meg.

Felmenő rendszerben folyamatos e-learning oktatással ki lehet váltani a tanárokat.

Nem hozzunk ide egy olyan helyzetet, hogy a covid időszaka alatt kapkodva ki kellett találni valamit országos szinten, amikor laptopja nincs a fél országnak. A zoom meeting meg nem e-learning.

2022. dec. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
63%
48-as, ha lenne némi fogalmad a gyerekekről, akkor tudnád, hogy ez a módszer nem fog működni.
2022. dec. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
54%
Gyakorlatilag ha erdőben egy tisztáson adod le a matekot érdekfeszítő és interaktív módon, sokkal több megmarad, mint online b#$zakodással bármi. Ugyanez felnőttként, amikor bringázás közben hallgatod a hivatásoddal vagy a hobbijaid valamelyikével kapcsolatos random okosításokat, vagy akár csak podcasteket. Esetleg hangoskönyvet. Napi tapasztalattá válna neked is, hogy a szabad eget semmi nem pótolja.
2022. dec. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!