Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi megtakarítása van egy...

Mennyi megtakarítása van egy átlagos magyar 40 évesnek?

Figyelt kérdés

2022. jún. 26. 18:39
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
16%

Amúgy kérdem én, hogy ki az, akinek csak úgy van 10 milla megtakarítása?

Akinek 50 felett van az iqja, az kb 1-2 milla felett befekteti valamibe. Minek álljon valahol a pénz, mikor ekkora összegre lakáson kívül úgysem kell semmire?

2022. jún. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
90%

Nekem pl van jelenleg 7 millio forint megtakaritasom, jobbhijan allampapirban pihentetve, mert olyan szinten kilottek az ingatlanarak hogy egy szutyok panelt se tudok megvenni minimalis hitelre (a minimalis alatt itt 10-12 milliot ertek).



28/N

2022. jún. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

41 vagyok most, 2004ben az Eu csatlakozás előtt volt 2,5 millió önerőm 24 évedes a középiskola és Egyetem mellett dolgoztam folyamatosan évközben is.


Ekkor vettem hitelre az első házam, 6,3 millióért, 4,9 hitellel amit átváltottam 2007ben chf hitelre , mivel az ingatlan ért már 9,2 milliót én pedig vállalkozásba kezdtem a suli mellett és megszületett a fuam is 2006-ban. 2009re már akkora volt a törlesztőnk, hogy nem fedezte a bevételünk és árverezni akarták a házat. Kimentem hát mosogatni külföldre, múlt év végéig konyhafőnöki pozícióig lépdeltem fel, közben megszületett a második gyerekünk is, 2015ben és újra itthon vállalkoztam 4 vendéglátó egységem lett 5 év alatt 400.000 Ft befektetésből, páromnak is munkát adtam vele.

2014ben tehermentes házat vettünk kpre 3,8 millióért, az elsőt pedig 8 évig bérbeadtam, ez év júniusáig aminek egy része fedezte a törlesztőt. 2017-ben pedig egy lakást vettem meg 11 végrehajtással 350.000-ért, amire 4,8 milliót fizettem még ki a tartozásokra, tehermentesítettem. Felújitottam további 3,5 millióból a pandémia alatt hitelből és eladtam a múlt hónapban 20 millióert, kifizettem a régi chf és felújitási hiteleket diákhitelt, így maradt tehermentesen két családi házunk, 2 autónk hitelek nélkül és fejenként van 2-3 millió likvid tőkénk. Csak én keresek egyenlőre a családban, itthon hivatásosként, mert páromnál ez évben daganatot diagnosztizáltak, kezelésekre jár. Ha felépül visszanyitunk újra 1 üzletet neki.

2022. jún. 27. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
11. Ha a pénzed be van fektetve az is megtakarításnak számít. Mindegy, hogy állampapírban van a pénzed, vagy bankszámlán rohasztod lekötetlenül vagy részvénybe teszed, az megtakarításnak számít.
2022. jún. 27. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

14-es ahogy az ingatlan is, és ha nem kizárólag öncélú a felhasználás, akkor a gépjármű is.


Összességében 45-50 millió a jelen értéke az össz vagyonunknak, belértve tehermentes ingatlanok( vagyis a hitel nem csökkenti a tényleges saját tőkét)

Vállalkozás és azok tárgyi eszközei, cégértéke. Gépjárművek, plusz a számlán tartott pénzeszközök.


13as voltam.

2022. jún. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Megtakarítás alatt mit értesz? Csak az azonnal rendelkezésre álló pénzösszeget? Vagy akár a közepes-hosszabb távú befektetések is ide tartoznak? Esetleg ingatlan, nagyobb értékű ingóság stb is ebbe a kategóriába sorolható?
2022. jún. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
15: az ingatlan, amiben élsz, nem megtakarítás.
2022. jún. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

Első sorban pénzre értem, de azt is ide lehet írni, amit minél hamarabb pénzé lehet tenni.

Pl... bankszámlán levő összeg, euró vagy dollár kézpénzben, esetleg számlán, ingatlanok, arany ékszerek, befektetési arany, gépjárművek...stb...


Ha lehet hinni a felméréseknek, akkor Magyarországon a lakosságnak, több mint 50%-ka csak egyik hónapról a másikra él.

Az én véleményem, hogy akinek jelenleg Magyarországon van egy saját ingatlanja, ami hitel mentes és van neki 3-5 millió tartaléka, az szerintem viszonylag jól él.

Erre irányult a kérdésem.

2022. jún. 27. 13:01
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Van egy saját lakásom, most kb 18-20 milliót érhet, illetve egy balatoni telkem, amin van egy felújítás alatt álló pince + ház. A telek közel 3000nm-es és ha az ottani legolcsóbb nm árral számolunk (kb 5000 ezer ft), akkor is legalább 14-15 milliót ér, de a 10 ezer ft-os nm ár reálisabb, szóval akkor inkább 30 millió.

De én ezeket inkább "vagyonnak" tekintem, mintsem megtakarításnak.

Utóbbiba inkább csak a pénzállományt és a könnyen kivehető tartalékot (pl. állampapírt) venném. Ez esetben van kb. 1,5 millió kp és 5,2 millió állampapír. Meg eredetileg volt 2 ezer USD kriptóban, de ez jelenleg felét sem éri...

28 éves vagyok amúgy, 40-es korosztálynak ennél csak több lehet.

Szüleim bár idősebb korosztály, de relndelkeznek családi ház + nyaraló + egyéb földek és elég sok befektetéssel (állampapír +euró alapú megtakarítások).

Most a ház + nyaraló + földek önmagukban kb. 150 milliót érnek, a pénzbeli dolgok nagyságát pedig nem tudom. Kb. 10 évvel ezelőtt tudtam, hogy anyámnak van 15+ milliós megtakarítása, részben örökség révén, ez most valószínűleg több (hacsak el nem költötték azóta :D).

2022. jún. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
"kb 5 ezer" akart lenni nem "5000 ezer", az kicsit durva lenne :D
2022. jún. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!