Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy érdemes tudtára adni...

Hogy érdemes tudtára adni interjún a leendő, vagy meglévő állásnál az aktuális vezetővel, hogy a csapaton belül senki más meg sem közelíti ezt a tudást?

Figyelt kérdés

Mérnök vagyok multiban 4 év tapasztalattal.

Olyan csapatban vagyok, ahol tudásban lekörözöm a többieket, még azt is, akinek több év tapasztalata van. Ez észlelhető a mutatott teljesítményben, de még jobban látszódna, ha nehezebb feladatokat adnának, mert még közel sincs teljes mértékben kihasználva a kapacitásom.

Ez visszatérő szituáció, előző közegekben (pl tanulmányok során) is előfordult. Hatékonyabb vagyok a feladatok megoldásában, véleményem szerint ez az egyik legnagyobb erény, amivel rendelkezni lehet.

A probléma az, hogy a jelenlegi munkahelyemen nem keresek ezzel többet, mint a többi csapattag. Nem veszik annyira figyelembe, mint véleményem szerint kéne.

Előállhatnék ezzel a felettesemnek, illetve másik álláshoz való állásinterjún felhozhatnám ezt az interjúztatónak, mert hiába ott az önéletrajz, x év tapasztalat stb, ezt az erősségemet nem tartalmazza és nem is lehet számszerűsíteni, hogy kiválasztáskor az interjúztató könnyen számításba vegye, sőt, egy interjú sem igazán elég erre hogy ezt bizonyíthassam.


Legszívesebben kijelenteném ezt így ahogy itt leírtam, de sajnos akkor rossz csapatjátékosként tekintenének rám, negatívan hatna, beképzeltnek gondolnának, pedig csak az igazat mondom: kanyarban sincsenek hozzám képest teljesítményben a többiek, és ez az előző közegekben is előfordult. Lehet, hogy nem is hinnének nekem.


Akik tapasztaltabbak már felettessel való ilyen jellegű beszélgetésekben, illetve interjúkban, azoktól kérdezném, hogy hogyan érdemes az ilyet kommunikálni.



2022. júl. 9. 22:43
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

El lehet ezt úgy mondani, hogy nem a többieket fikázod, ahogy a 10 is írja. Nem elég érdekes ahol most vagy, több kihívást keresel, szeretnél nagyobb felelősséget mert úgy érzed képes vagy megbirkózni vele stb.

Mondjuk azt nem tudom hogy csinálod hogy a mostani vezetőd ezt nem látja. Eddig bárhol dolgoztam, pár hét után mindig nyilvánvaló volt hogy ki az aki értelmesebb vagy épp sötétebb a többinél.

2022. júl. 10. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!