Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi történik akkor, ha a 3...

Mi történik akkor, ha a 3 honap próbaidő lejárt, és el akarok jönni a munkahelyről, a munkáltató szabhat gátat?

Figyelt kérdés
2022. aug. 20. 05:22
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%
Ha letelik a próbaidő, le kell tölteni a felmondási időt. Nem léphetsz le, csak úgy. Legalábbis következmény nélkül.
2022. aug. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:
És ha határozatlan szerződést kötök, akkor nincs felmondási idő?
2022. aug. 20. 09:33
 13/35 anonim ***** válasza:
100%
De van felmondási idő
2022. aug. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
100%

Felmondási idő van, általában próbaidő is

De nincs is munkaviszonyod, amíg munkaszerződésed nincs, addig kb akkor mész amikor akarsz

2022. aug. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjük az elején.


Napi bejelentés (egyszerűsített foglalkoztatás a hivatalos neve -> EFO) esetén akkor mész, amikor akarsz. Ha úgy döntesz, hogy holnap nem mész dolgozni, akkor közlöd a foglalkoztatóddal, és kész.


Az EFO nem munkaviszony. Nincs megkötés vele kapcsolatban szinte semmi.


Próbaidő, felmondási idő munkaviszony esetén létező fogalom.

A próbaidő nem kötelező eleme a munkaviszonynak, tehát ha a két fél nem egyezik meg próbaidőben, akkor az nincs is. A próbaidőnek az a lényege, hogy ha van, akkor a próbaidő alatt meglépett felmondás bármelyik fél részéről azonnali hatállyal megszünteti a munkaviszonyt. A felmondás indoklása nem kötelező! Az azonnali hatály annyit jelent, hogy a felmondás napján megszűnik a munkaviszony.


Ha leltelt a próbaidő, és utána mondja fel bármelyik fél a munkaviszonyt, akkor már van felmondási idő, tehát nem azonnal szűnik meg a munkaviszony. A felmondási idő MT szerint 30 nap, de ettől a munkaszerződésben el lehet térni a két fél megállapodása szerint, kollektív szerződés pedig megállapodás nélkül is eltérhet tőle. Nyilván csak felfele...

A felmondás indoklása a munkavállaló részéről szintén nem kötelező, a munkáltató részéről viszont már igen!


A felmondási időre vonatkozó leírásom igaz mind a határozatlan időre kötött, mind a határozott időre kötött munkaviszony esetére is.

2022. aug. 21. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget


De had kérdezzek valamit:


Tegyük fel, kötök szerződést, és lejár a 3 hóbapos Decemberben.


Én December elején jelzem, hogy Januárban - 30 nap múlva - mennék, mire a főnök azt mondja, hogy oké. Viszont a főnök rafinált, és azt mondja Január elején, hogy sajnos nem tud elengedni, mert nincs ember, szóval úgy veszi, hogy innentől megy a felmondási innentől megy, vagyis legkésőbb Februárban mehetek.


Tehát ha nincs bizonyíték arra, hogy jeleztem a felmondásom, akkor akármeddig ott tudnak tartani, nem?

2022. aug. 21. 08:07
 17/35 A kérdező kommentje:

Pontosabban:


*és lejár a 3 hónapos próbaidő Decemberben.

2022. aug. 21. 08:08
 18/35 anonim ***** válasza:
100%
Ezért kell aláíratni velük a felmondásodat
2022. aug. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
100%
A felmondás egyoldalú jognyilatkozat, a főnöknek nem kell elengednie, mivel nincs rabszolgaság
2022. aug. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés hogy decemberben mikor jár le és mikor közlöd távozásod szándékát.

De nincs értelme annak amit írsz. A munkáltató hozzáállásán múlik.


A próbaidő 3 hónap (nem minden esetben, de ne bonyolítsuk). Ha próbaidő alatt felmondasz, nincs felmondási idő, már aznap hazamehetsz és annyi volt. Ha a próbaidő lejárta után mondasz fel, le kell töltened a felmondási időt.


Ha te a próbaidőd alatt mondod azt, hogy a próbaidődet követően leszámolnál, az egy speciális eset. És egyben nem is racionális, de ne menjünk bele. Ebben az esetben lehet írni egy közös megegyezést. Viszont az a baj, a próbaidő attól ugyan úgy köt, és te is leléphetsz meg a munkáltató is elküldhet, hiába írtok közös megegyezést. Továbbá próbaidő alatt nem szokás ilyen jellegű távozást kezdeményezni. Ha ilyennel bepróbálkozol, valószínűleg azonnali hatállyal elküldenek. A munkáltató bizalmát egy ilyen kezdeményezéssel valószínűleg elveszíted, és még akkor sem fog hinni neked, ha kell neki a munkaerő. Ezért írtam az előbb, hogy munkáltatón is múlik. De amibe te bele akarsz menni, az semmilyen szinten sem ésszerű. Értem én, hogy mi motivál erre, most egy olyan helyen vagy ahol jó a fizu, de csak év végéig akarsz ott dolgozni. Két ünnep között meg nincs munka, így nem tudsz felmondani. Fel tudsz.


Mindenről e-mail! Nem kell egy papírfecnivel rohangálni mindenfelé, a felmondás bármelyik formája egyoldalú. E-mailben a cég, hr, vezető stb. email címére elküldöd a felmondásod, és onnantól kezdve ketyeg a felmondási idő. Vagy ha próbaidő alatt teszed meg, akkor másnap nem kell bemenned.

Az már más kérdés, hogy ha teszem azt dec. 31-én délelőtt küldesz egy e-mailt, hogy én azonnali hatállyal felmondtam, majd áll miattad a műszak/munka január 5-ig, nem erkölcsös. De jogilag rendben van. A munkáltató felelőssége is, hogy olyan emberre aki próbaidő alatt van, ne bízzon termelést, folyamatos jellegű munkavégzést a két ünnep között.

2022. aug. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!