Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi történik akkor, ha a 3...

Mi történik akkor, ha a 3 honap próbaidő lejárt, és el akarok jönni a munkahelyről, a munkáltató szabhat gátat?

Figyelt kérdés
2022. aug. 20. 05:22
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
76%
#20 vagyok. Még annyit hozzátennék, hogy én a te helyedben annyit próbálnék sakkozni, hogy addig húzni a napi bejelentés módosítását szerződéses munkavégzésre, hogy a próbaidőd vége már januárra essen. Azaz október 1. hetéig (mivel január 5. az első normál munkanap 2023-ban, október 6-ig) legalább. Ebben az esetben január elején leléphetsz azonnal.
2022. aug. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
100%

"E-mailben a cég, hr, vezető stb. email címére elküldöd a felmondásod, és onnantól kezdve ketyeg a felmondási idő."


Ez azért nem így van! Az írott felmondás a közléssel vált ki joghatást -> MÁSNAP elindul a felmondási idő! A felmondás akkor számít közöltnek, ha azt a címzettnek vagy az átvételre jogosult más személynek átadják, vagy az elektronikus dokumentum részükre hozzáférhetővé válik.

Az elektronikus dokumentum akkor válik hozzáférhetővé, amikor a címzettnek vagy az átvételre jogosult más személynek lehetősége nyílik arra, hogy annak tartalmát megismerje.

Nos, ettől aggályos az e-mailben történő felmondás.

2022. aug. 22. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
100%

"Én December elején jelzem, hogy Januárban - 30 nap múlva - mennék, mire a főnök azt mondja, hogy oké. "


Ha decemberben jár le a próbaidőd, és Te januárban szeretnél távozni X. Y. napon, és 30 nap valóban a felmondási időd, akkor a tervezett távozás napja előtti 31. napon nyújtsd be a felmondásod írásban. Ez csak matek kérdése semmi más és már meg is oldva a problémád.

2022. aug. 22. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
73%

Ha mennél, de azért a pénz miatt mégis csak maradnál 3 hónapig, akkor mennyiben számít, hogy van-e még egy hónap felmondási időd és plussz pénzed?

A felmondási időnek egyik oldalról pont az a célja, hogy garantálja, hogy ha egyik napról a másikra felmondanak, akkor is még van egy hónapig munkád, miközben kereshetsz másik helyet. Másik oldalról meg a munkáltatót védi, hogy egy hónapig még ott dolgozol és a munkád el lesz végezve, így neki is van ideje mást találni helyetted.


Ha annyira nem sürget a lelépés, hogy máris menned kelljen, akkor nem tűnik olyan nagy kockázatnak, hogy esetleg még egy hónapig ott kelljen dolgoznod. Persze ha máshova mész, ahhoz nem árt időzíteni.


Egyébként, ha nincsenek komoly gondok a munkahelyen, szerintem normálisan meg lehet beszélni a főnökkel, hogy szeretsz itt dolgozni, de egyéb okokból mégis máshova mennél, eddig a napig tudsz dolgozni, utána nem. Ha nem rossz viszonyban váltok el egymástól, akkor aligha lesz ezzel a cégnek gondja.


Velem már több helyen előfordult, hogy a felmondást rugalmasan kezeltük. Én beadtam, ők mondták, hogy jó lenne, ha tudnék még maradni és úgy módosítottuk, hogy mindenkinek jó legyen. Nekem nem volt gond tovább maradni amíg a cégnek szüksége volt rám, hogy betanítsam az utódomat, ők meg örültek, hogy egy kicsit nagyobb mozgásterük van. Békében váltunk el egymástól. Volt, ahova később többször is visszamentem még később is dolgozni, amikor épp úgy alakult az életem és nekik is kellett a munkaerő, akit nem kell újra nulláról betanítani.


A törvények és szerződések segítenek bebiztosítani az érdekeink védelmét, de az őszinte és egyenes kommunikáció sokkal többet ér, mint mindenben a törvényeket és szerződések részleteit nézni és kényszerítőzgetni a másikkal.

2022. aug. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:
2022. aug. 25. 13:50
 26/35 anonim ***** válasza:
100%

"Egy szó sincs benne sem a próbaidőről, sem a felmondási időről."


Ahogy leírták Neked már többen, munkaviszony esetén lehet szó próbaidőről, valamint van kötelező jelleggel adott esetben felmondási idő.


Ha a munkaszerződésben nincs kikötve próbaidő, akkor az nincs is. A felmondási időről pedig nem kell rendelkeznie a munkaszerződésnek, mivel ha arra külön nem térnek ki a szerződésben, akkor az MT szabályai az irányadóak.

Munkaviszony esetén munkáltató és munkavállaló köt szerződést. Kötött foglalkoztatási forma. Az MT szabályozza.


A megbízási jogviszonyra/megbízási szerződésre megint más szabályok vonatkoznak, mivel az nem munkaviszony.

Megbízási jogviszony esetén a megbízó és a megbízott köt szerződést. Kötetlen foglalkoztatási forma. A Ptk. szabályozza.

2022. aug. 26. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:
De azt olvastam, hogy van 30, 60,90 napos felmondási idő is.
2022. aug. 26. 08:22
 28/35 A kérdező kommentje:
Honnan tudjam ezek melyiket favorizálják, ha nincs bent a szerződésben?
2022. aug. 26. 08:23
 29/35 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg olvasd el a Munka törvénykönyvét. Egy nap alatt át lehet futni.


Ami a szerződésben nincs rögzítve, az a Munka törvénykönyve által megfogalmazott tulajdonságokkal bír. Jelen esetben, mivel a Mtk. szerint a felmondási idő 30 nap, ez vonatkozik azokra a munkavállalókra, akinek a szerződésében nincs rögzítve felmondási idő.

2022. aug. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:

Nem olvasok el semmit, mert úgysem érdekel senkit. Simán ki tudják cselezni, akik értenek az ilyen jogi dolgokhoz.


Magyarországon virágzik a fekete munka, a törvénytelenség, a munka törvénykönyve senkit sem véd meg.

2022. aug. 26. 08:38
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!