Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen karriert válasszak, ha...

Milyen karriert válasszak, ha nem szeretnék egésznap az excel előtt ülni?

Figyelt kérdés

Gazdasági diplomám lesz. Dolgoztam már sales csapatban és HR osztályon is. Mindkét helyről azért álltam fel végül, mert besokaltam az exceltől és az egyéb adatbáziskezelőktől.

Alapvetően nincs azzal bajom, ha számítógép kell a munkámhoz, de az excellel nem tudok megbarátkozni.


Milyen irányba tudnék elmenni, ami valamennyire kapcsolódik a diplomámhoz, akár csak nagyon minimálisan is, és nem kell az excel előtt élnem?



2022. szept. 23. 17:12
 1/6 anonim ***** válasza:
29%
Banki szektor.
2022. szept. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
41%
Mcdonalds, wolft futár. Megis miaft hittel, mit csinalsz majd gazdasagi diplomaval, tehenet fejsz?
2022. szept. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%

HRen besokalltál az exceltől?? Kellett vezetni egy 2x4-es táblázatot a 4 munkavállaló nevéről és adóazonosítójeléről ami így kikészített?


Amúgy a sales és a hr azok nem igazán gazdasági területek. Gazdasági terület a pénzügy (treasury, kockázatkezelés, beruházás-, pénzforgalom és költségtervezés, controlling, adózás), a logisztika és a számvitel. Ez utóbbiakhoz bizony kell számokkal dolgozni, legtöbbször elég excelintenzívek.


Könyvvizsgálónak ne menj, mert annyi excelt sehol máshol nem fogsz látni… javaslom helyette a politikai pályát, ahhoz nincs szükség semmilyen kompetenciára, eléggé alacsony színvonalú emberekkel van tele a “szakma”.

2022. szept. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Farkas999 ***** válasza:
100%

Én a sales vonalat céloznám meg. A legváltozatosabb terület, persze nem üzleti elemzőként, vagy kontrollerként. Egy multinál sok mindent tanulhatsz, üzleti kommunikáció, tárgyalástechnika, speciális elemzések, kapcsolatokat építhetsz. Magasabb funkcióban vezetéselméleti ismereteket szerezhetsz, pl. egy sales force csapat irányításában. Itt is akad némi excel, de nagyon változatos a terület. Jó kezdet lehet egy key-account manageri pozíció megpályázása. Itt olyan tapasztalatokat szerezhetsz, melyek alapok lehetnek a felső vezetői szint eléréséhez, Mindemellett gyúrni kell az angolt is, s megnyílhatnak nemzetközi lehetőségek. Írom ezt annak birtokában, hogy 30 évig ezen a területen mozogtam.

Sok sikert a karrieredhez!

2022. szept. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

3-as: egy olyan multinál voltam, ahol csak a magyar cégben több, mint 10 000 munkavállaló volt. (Nem is értem miért gondolod, hogy egy 4 emberes cégben van HR osztály).


Az utolsó válaszolónak meg köszönöm a hasznos választ!

2022. szept. 24. 16:03
 6/6 anonim ***** válasza:
66%

Gazdasági területen nem nagyon lehet az excellt (vagy más adatbázisok) használatát, mert a cégek működését, gazdasági eredményeit ezek a táblázatok és adatbázisok rögzítik, jellemzik, ezeknek az adatoknak a vizsgálatával dolgoznak az emberek.


A hr/sales/marketing területeken van az adatok mellett más is, mert kommunikálni kell az ügyfelekkel, partnerekkel, kollégákkal, de ugyanúgy kénytelen vagy egy csomó mindent táblázatokba rendezni, táblázatokba rendezve riportolni.


Elmehetsz területi képviselőnek, aki autóval járja az országot, felméri a boltok igényeit, kihordja a termékeket, rájuk beszéli, hogy miből érdemes többet rendelni, hova milyen kihelyezéseket érdemes csinálni, de a nap végén ezeket a rendeléseket, üzleti tárgyalásokat, utazásokat is egy excellbe kell összegyűjtened és leadni a cégnek, hogy a rendeléseket ki tudják szállítani és a munkádat, meg a költségeidet le tudják könyvelni. Szóval excell nélkül nem nagyon megy...


Még ha raktárosnak, vagy teherautó sofőrnek mész, akkor is kell dolgoznod az adatbázisokkal és az excell táblázatokkal, mert azokból derül ki, mennyi terméket hova pakolsz/szállítasz, mennyi időd van odaérni, stb.

2022. szept. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!