Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hova érdemes váltani?

Hova érdemes váltani?

Figyelt kérdés

Magyartanár vagyok, 2 éve tanítok egy gimiben. Most tartok ott, hogy már nem bírom fizetni az albérletem a nettó 207 ezres fizetésemből, viszont nem tudom, mire lenne érdemes váltani innen.


Vidéki megyeszékhelyen élek, sok lehetőség nincs itt, viszont Budapesten még drágább a lakhatás, ott már szobabérlésre sem futná így...



2022. okt. 26. 21:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Sokan vagyunk így hogy nem bírjuk már finanszírozni a kiadásokat, nem vagy egyedül. Külföldre érdemes váltani.
2022. okt. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
67%
Költözz egy Borsodi kis településre ott olcsó az albi.
2022. okt. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
61%
Akkor irány Sopron. Gondolom szakmád nincs, így betanított munka jöhet szóba, krumpliszedés, hólapátolás, gombacsomagolás stb. Évi nettó 20 ezer Euro megvan ilyenekkel is. A megélhetési költségeket ki lehet hozni havi 200 ezerből ha hoznak-visznek a többi droiddal minden nap. Lakhatás is olcsón megoldható. Nekem van itt kiadó garzonlakásom, havi 250 Euroért bérlik, van két garázsom is, amit berendeztem (olajradiátor, 4 ágy, van folyóvíz is), ágyanként 50 Eurot kérek havonta, mindkét garázs tele van tirpákokkal akik kijárnak árkot ásni. Úgyhogy nem siránkozni kell, itt zajlik az élet Ausztria segglyukában.
2022. okt. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
27%
Gyár, nettó 600 simán meglesz, kicsi tulorával nettó 1 misi is bejön
2022. okt. 27. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

HR terület esetleg, főleg, ha pasi vagy, az egy belterjes női terület, ha meglátnak egy pasit kb azonnal fwlveszik

Ssc, ha beszélsz nyelveket

Gyár, kereskedelem

Sajnos választottál egy olyan szakmát, ami az iskolakapun kívül semmire nem jó



De a jó hír, hogy kapsz 20% fizetésemelést esetleg jövőre, 40% infláció mellett

2022. okt. 27. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nem lesz 20% emelés. Azt mondták, akkor lesz, HA lesz megállapodás az EU-val 🙃
2022. okt. 27. 07:46
 7/15 anonim ***** válasza:
Én egyetem közben váltottam tanárszakról, mert már akkor látszott, hogy teljes zsákutca. Nekem az járt a fejemben, hogy későn hozott döntés, de ha elkezdem holnap, akkor pár év alatt eljuthatok egy normális szintre más területen. Azt hiszem, neked is ez az egy reményed van, hogy minél hamarabb másba fogni, elkezdeni az alján, és onnan felfelé lépni. Tanár vagy, végeztél egy egyetemet, tehát annyira csak nem vagy hülye. Az első pár év cumi lesz - de hát a tanárság is az. Én azért feljebb raknám a lécet, mint gombacsomagolás, meg gyár. De bármit is elérned csak Budapesten van esélyed, ezt kell elsőnek elfogadnod.
2022. okt. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
“ Nem lesz 20% emelés. Azt mondták, akkor lesz, HA lesz megállapodás az EU-val 🙃” látom nem ment át a szarkazmus
2022. okt. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Két, eredetileg tanár rokonom is van. Egyikük adatelemző egy startup cégnél, másikuk telefonos ügyfélszolgálaton van.

A tanári pálya manapság csak akkor működik, ha a párod el tud tartani.

2022. okt. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van valahol 2 porosodó tanári diplomám, jelenleg saját cégem van. A kettő közti 20 évben meg elvégeztem 2 mérnöki szakot és mérnökként dolgoztam.
2022. okt. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!