Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miből van pénzük az embereknek...

Miből van pénzük az embereknek, legtöbb ember hol dolgozik, hogy ilyen jól meg tud élni, ilyen jól fizetnek az állások?

Figyelt kérdés
Két diplomával pedagógus vagyok, 10 éve dolgozok és 240.000 Ft a nettó jövedelmem. Nagyon nehéz kijönni mostanában ebből a pénzből az árak nagyon felmentek, csak bemegyek egy szupermarketbe és alig veszek valamit és 10.000 Ft volt, viszont úgy látom az embereknek van pénze, folyamatosan veszik a termékeket tele vannak a szupermarketek, ugyanúgy költekeznel, mint régen, valahogy úgy látom van pénzük....
2022. nov. 7. 20:58
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:

Gondolkodom, azért írtam le. És szóról szóra egyetértek veled, ahogy valójában te is velem, mert ugyanarról beszélünk. Hogy minden munka fontos. Az informatikusok sem kiálthatják ki magukat felsőbbrendűnek, mert ők is csak a rendszer részei.

És a rendszer csak akkor működik, ha minden eleme működik.

2022. nov. 10. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
16%

Azon persze lehet vitatkozni, hogy kinek mennyit ér a munkája. Az informatikusokra most nagy a kereslet, mert hiány van jó szakemberből. Emiatt sokat lehet vele keresni. Nem azért kapnak sok pénzt, mert egy kényelmes irodában vagy otthon bepötyögnek pár sort, hanem azért a tudásért kapnak pénzt, amit sok évnyi tanulással szereztek.

De én pl. programozóként sem gondolom magam felsőbbrendűnek, nem nézem le a munkásembereket, mert pl. egy csempézést nem tudnék normálisan megcsinálni, ahhoz is tudás kell.


Viszont úgy gondolom, elég sok olyan ember van, aki baromira nem érdemli meg azt a pénzt, amit kap. Tipikusan pl. politikusok. Valójában semmit nem csinálnak, csak egymásra acsarkodnak és hozzá milliókat keresnek. De említhetném a mondvacsinált celebeket (NEM a tehetséges színészekről vagy zenészekről beszélek, hanem az olyanokról, akik semmit nem tudnak és sík hülyék, csak a média felkapja őket, mint pl. Győzike) és pl a menő divattervezőket (rohadt ízléstelen ruhákat terveznek, amiket a kifutón kívül soha senki nem vesz fel, mégis degeszre keresik magukat). Na az ilyen embereket igenis megvetem és lenézem.

2022. nov. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:

#33 A Gáspár gyerek ha szubjektíven nézem egy barom bohóc. Objektíven (attól függetlenül hogy azzal a "tartalommal" amit ő a médiában produkál úgy 20 éve, abszolút nem tudok azonosulni) szerintem pont hogy eleme ennek a rendszernek. Volt vele egy interjú, ahol nem a ráöntött szerepben beszél az egykori minden estés műsoráról. Ott elmondta, hogy bohóckodás volt az egész, egy játék, hülye lett volna nem csinálni mikor évkig minden este 1,5 milliós nézettséggel ment egy 10 milliós országban fő műsoridőben. Csak hasonlításképpen az arányok miatt, az 1998-as NBA döntőt nézték 30 millióan a 300 milliós USA-ban. Napi szinten az adott lakosság 15%-át elvinni egy egy főszereplős műsorral évekig nem gyenge, független a "tartalomtól". Amíg erre van kereslet, addig ezek az emberek sajnos a rendszer részei.

Részben értek egyet veled, megint ha egyén szintjén vizsgáljuk a produktumot, mondhatni 0, sőt inkább káros, de ha rendszerben vizsgálod sajnos nagy a produktum, mivel van rá kereslet. Plusz reklám, marketing. Ez inkább a rendszert minősíti és annak használóit. Mi is benne vagyunk.

Max. azzal egészíteném ki, hogy azok az infó csatornák ahol ezek az emberek tudnak érvényesülni, mára (de már 10-15 éve is) önmagukban kételyeket ébresztenek. Rövidebben, ki a fa_om néz TV-t? Persze erre is tudjuk a választ. A következő a facebook.

2022. nov. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
69%

Persze, azt tudjuk, hogy azért mennek ezek a műsorok, mert van, aki nézi. Nem is kevesen. De megint oda jutunk vissza, hogy az átlag ember értelmi színvonala elég alacsonyan van.

És mivel mindent az átlag hülyéhez igazítanak, ma már valóban szinte nézhetetlen a TV. Anyámék mindig csodálkoznak, hogy "nálatok mindig a Comedy Central megy?". Igen, mert azon még vannak nézhető sitcomok, bár azok sem olyanok, mint 15-20 éve.

Gyakorlatilag az egész kínálatból van 3 csatorna, amit nézni szoktam. Sajnos már az ismeretterjesztő csatornákon is csak docureallity-k mennek, szóval az is jobbára nézhetetlen.

2022. nov. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
91%
Tegnap voltam a Tescóban vettem 2kg lisztet, 1 liter olajat, 20dkg tescos parizert, 10dkg-t a legolcsóbb sajtból fél kg tescos tésztát és 1 db tescos tejfölt, sajtos tejfölös tésztát fogok enni két napig... jó érzés hogy a kérdező szerint én is gazdag vagyok:)
2022. nov. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
84%

A kérdező nem rád gondolt, 35. De ezt te is tudod, csak kötekedsz.

Én is hozzátehetném, hogy a mindenszenteki hosszú hétvége előtt hallottam a rádióban, hogy teljesen beteltek a szállások, annyi volt a szállodai szobafoglalás. Kicsit meg is ütköztem rajta, hogy lehetséges ez, mikor ekkora a drágaság. Úgy látszik, mégis sokan vannak, akik nem élnek rosszul.

2022. nov. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
100%

36: Én is foglaltam és már karácsonyra is meg szilveszterre Wellness hotelt.

Nem tudom mi ebben a nagy luxus egyeseknek...

2022. nov. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
93%
Na én meg ezt nem értem: minek ilyenkor holtelbe menni? A karácsonyt a családommal szeretem tölteni, a szilvesztert meg a barátaimmal, nem vadidegen emberekkel...
2022. nov. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
91%

Hát, az baj, ha nem tudod. Azt jelenti, hogy nem vagy tisztában a való élettel. Abban a hitben leledzel, hogy ez mindenkinek megadatik.

Viszont, ez esetben neked nem lehet okod panaszra, ha emelkednek az árak, mert még bőven ki tudod fizetni. Majd, ha már nem utazol wellnessezni, mert az a pénz másra kell, akkor kezded csak átérezni, milyen lehet annak, akinek kicsit kevesebb a jövedelme. Bár, még akkor is csak kis ízelítőt kapsz a szegénységből, mert csak az üdülésről kellett lemondanod.

A borzasztó az, amikor valakinek azon kell gondolkodnia, rezsit fizessen vagy élelmiszert vásároljon.

De ők a tescoban sem pakolják meg a kocsijukat, a kérdező nem róluk kérdezett, hanem az olyanokról, mint te.

2022. nov. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
Ezt 37-nek írtam.
2022. nov. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!