Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miből van pénzük az embereknek...

Miből van pénzük az embereknek, legtöbb ember hol dolgozik, hogy ilyen jól meg tud élni, ilyen jól fizetnek az állások?

Figyelt kérdés
Két diplomával pedagógus vagyok, 10 éve dolgozok és 240.000 Ft a nettó jövedelmem. Nagyon nehéz kijönni mostanában ebből a pénzből az árak nagyon felmentek, csak bemegyek egy szupermarketbe és alig veszek valamit és 10.000 Ft volt, viszont úgy látom az embereknek van pénze, folyamatosan veszik a termékeket tele vannak a szupermarketek, ugyanúgy költekeznel, mint régen, valahogy úgy látom van pénzük....
2022. nov. 7. 20:58
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
100%

38: Az én magánügyem. Nem ismersz egyáltalán és csak egy cselekvésre reagálva ítéled el a másikat.

Én is feltételezhetnék rólad negativ dolgokat abból kifolyólag amit leirtál, de nem teszem, mert nem szoktam sértegetni másokat.



39: "amikor valakinek azon kell gondolkodnia, rezsit fizessen vagy élelmiszert vásároljon."


Volt ebből részem, mert én a nulláról kezdtem, de úgy alakitottam az életemet, hogy később ne szenvedjek semmiből sem hiányt.

Miközben mások buliztak, pasiztak, lézengtek stb. én akkor tanultam és épitettem a jövőmet.

Most pedig forditva van, most kezdek élni és azok akik anno buliztak és nem tanultak, nem gondoltak a jövőjükre, mostanra csórók lettek.

Akinek nem inge ne vegye magára!

2022. nov. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
92%

"Nem tudom mi ebben a nagy luxus egyeseknek..."

Hát ez a baj veled. Hogy nem tudod.

2022. nov. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
5%
#41 Én nem sértegettelek, csak szimplán közöltem, hogy nem értem, miért jó karácsonykor-szilveszterkor hotelbe menni és idegenekkel lenni. Ettől még szíved joga, csak nekem furcsa.
2022. nov. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem meg nem érdemes a mások zsebébet turkálni, mindenki a maga szerencséjének a kovácsa, ha pedig nem legális úton szerezte avagyont, azzal magának kell elszámolnia..a
2022. nov. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
100%
42: Neked meg az a bajod hogy tudod, mert másokra irigy vagy, mert neked nem jött össze, mert nem is tettél érte semmit, csak alap átlag dolgokat.
2022. nov. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
92%

#43 A karácsony egy keresztény ünnep, ami mára inkább egy szokássá vált. Szokások esetén nem kell ok-okozatokat keresni. Ezernyi oka lehet rá, hogy miért nem a családjával tölti, ha egyáltalán van neki. Engem teljesen hidegen hagy a karácsony, keresztény sem vagyok, a tavalyi dec. 24-25 abból állt, hogy tartottam egy Alien filmmaratont. 26-án pedig elmentem edzeni meg EGR szelepet tisztítottam az autón. Egy egyszerű 3 napos hétvége, mint pl. a legutóbbi. Szilveszter este a 20-as éveimben buliztam, idegen emberekkel. Nyilván annak is volt egy varázsa, pont hogy szilveszter okán kicsit közvetlenebb mindenki, tök jó arcokkal lehet találkozni. Ma már nem élem ezt, az is egy teljesen átlagos nap vagy hétvége.

Én is kérdezhetném tőled, hogy te miért vagy ennyire ráfeszülve a karácsonyra, és a pünkösd hétvégét (hasamra ütöttem) miért nem a családoddal töltöd? De nincs értelme, mert egyrészt semmi közöm a szokásaidhoz, másrészt abszolút nem bűn, még csak nem is furcsa ha te a pünkösdöt (megint a hasamra ütöttem, ugyan oda) nem a családoddal töltöd. Úgy ahogy a karácsonyt sem bűn más keretek között eltölteni, mint a társadalmi sablon.

Nem a #41 voltam.

2022. nov. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
94%

#46: Én sem vagyok túlzottan vallásos, templomban talán az esküvőmön voltam utoljára. Viszont karácsonykor mindig sokkal oldottab a hangulat, mint máskor, valahogy mindenki sokkal nyugodtabb. Már nem olyan, mint gyerekkoromban, de ilyenkor jó hazamenni a szülőkhöz, amíg még megvannak.

Szilveszterezni már húszonévesen sem szerettem idegenekkel, többnyire kisebb házibuliban voltam. Az mondjuk igaz, hogy az elmúlt években volt úgy, hogy a szilveszter csak egy átlagos este volt otthon.

2022. nov. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
94%

45-nek: prekoncepcióval élsz, mert én sehol nem írtam, hogy nekem nem telne wellness-hétvégére. Azért nem írtam ilyet, mert nem lenne igaz.

Viszont én tudom, hogy nagyon sokan élnek ebben az országban olyanok, akiknek nem telne rá.

Mert a wellness hétvége igaziból luxus. Nem a luxus netovábbja, de azért luxus.

És attól fura, amit hallottam a rádióban, hogy több embernek telik rá most, mint pl. három évvel ezelőtt.

2022. nov. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
92%

Még mindig 45-nek: egy picikét nevetséges is vagy, hogy tudni véled, hogy nekem "nem jött össze", meg csak "alap átlag dolgokat" tettem...

Ezeket ugyan honnan veszed???

2022. nov. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:

49: Elkeseredetten, irigykedve írsz, mint aki már ráeszmélt arra hogy nem jó vonatra szállt fel és nincs B opciód, mert hát eredetileg nem is volt.

Befejeztem a vitát.

2022. nov. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!