Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van munkahelyem, de nem...

Van munkahelyem, de nem programozás. Hogyan lenne érdemes programozói (webfejlesztő) pályára váltani?

Figyelt kérdés

Jelenleg manuális szoftvertesztelő vagyok, de a bruttó 350 ezert forint éhbérre is alig elég. Kivártam a januárt, de úgy néz ki béremelés nem lesz.


Angolul tudok, matekból jó voltam, tanultam már alap szinten programozást, illetve a munkám miatt is ugye rálátok a flow-ra.


Tervem udemy lenne, vmi féle full stack irányban kurzusokat összeválogatni + projekteket csinálni.


Ami fontos számomra, hogy home office munka legyen, de tisztában vagyok vele hogy juniorként nem biztos hogy ez lehetséges lenne, így nyilván el tudom engedni ezt az igényem (az elején).


Mit gondoltok milyen nyomvonalon lenne érdemes haladni? Köszönöm ha valaki kommentben is kifejti esetleg, kíváncsi vagyok a véleményekre



2023. jan. 8. 18:09
A kérdező szavazást indított:
Jelentkezz bootcampre. Többnyire fél év alatt, 2-4 millió ft befizetésével érheted el a célod, de legalább csapatban dolgozol, állás lehet belőle stb
Tanulj munka mellett - heti 20 órával (Igaz kétszer annyi idő lesz így, mint lehetne, és nem könnyű munka után tanulni). De megmarad a pénzed
Mondj fel a cégnél, és szánj rá 6-7 hónapot. Ez időre kiesik a béred (6*330), de ha elhelyezkedsz dupla bérrel, akkor vissza is jön 6 hónap alatt.
9 szavazat
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

(Én a felmondás opcióra hajlok mert az a legkényelmesebb tanulás szempontjából (munka után eszméletlen nehéz már tanulni). De ugye ha nem sikerülne, akkor mindent buktam.)


A "tanulás munka mellett" esetén 12 hónap alatt érném el a célom, akkor 12*330-at kerestem közben.

A "Mondj fel a cégnél" esetén 6 hónap semmi, majd 6 hónap * 660 összegben ugyanott van. (Ha első hónapokban nem 660, az se gond, mert aztán növekedne úgyis) Tehát pénzügyileg egyenértű lenne kb a két verzió HA SIKERÜL elhelyezkedni. Amit előre nem tudhatok nyilván

2023. jan. 8. 18:13
 2/12 A kérdező kommentje:
Ami felé mennék, az egy full stack irány, de elsősorban react frontend irányba nyomatékosítva.
2023. jan. 8. 18:14
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Inkabb tovabb haladnek az automata teszteles fele.

Kezdo webfejlesztokbol tulkinalat van.

2023. jan. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Mért full stack?


Dupla annyit kell megtanulnod. Választ csak a Frontendet vagy pedig csak a Backend egy pici frontend tudással. Full stack igazán csak pici KKV-ban tudsz lenni juniorként, ahol mindent is neked kell csinálni és azért vagy te a full stack fejlesztő, mert nem tudják megfizetni a munkaerőt, így te leszel a UX designer, architect, manuális tesztelő és fordító is a full stack mellett...

2023. jan. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én első körben helyet váltanék, br 350 még nem IT körökben is elég szar. Még a nettódnak is többnek kéne lennie.


Olyan helyre mennék ami elég nagy ahhoz, hogy később(~1 év) át tudj menni akár automation engineernek vagy más devnek.

Az új munkád mellett pedig tanulj.

2023. jan. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én konkrétan holnap kezdek el front-endet (szerintem Reactet) tanulni. Kedvenc oktatóim egyikétől, Maximillian Schwarmüllertől a Udemyn. Munka, egyetem és család mellett fogom csinálni, napi 30-60 percet szánok rá kezdetben. Nagyon hamar el fogok jutni arra a pontra, hogy tudok egy saját valamit készíteni (még ha nem is lesz tökéletes), és el tudom dönteni, hogy kell-e ez nekem.


Tanakodás helyett es neki. Az egyik legjobb videó, amit e témában láttam, a hogyan tanuljunk meg (valamennyire) 20 óra alatt bármit TED-talk.

[link]

2023. jan. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
3-assal ertek egyet, automata teszteles, web alkalmazasok tesztelese lenne a kovetkezo lepcsofok. Ha ugyes vagy, normalis cegnel tesztelokent is megfizetnek, ha nem, eselyed sincs fejlesztove avanzsalni.
2023. jan. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
66%
Biztps nem hagynám ott a melót, hogy tanuljak. Meló és két gyerek mellett járok egyetemre is.
2023. jan. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Akik bootcamp-re mennek, is tartanak fél év tanulás szünetet.
2023. jan. 8. 20:43
 10/12 anonim ***** válasza:

Mennyire érzed magad magabiztosnak tudásilag? Ezen múlik minden, azért kérdezem.

Ugye ha tudsz programozni, csak az irány a kérdés, akkor már holnap mehetsz fizu emelést kérni (ilyenkor amúgy garantáltan kapsz valamit általában, persze nem hiszem, hogy sokat, de egy próbát megér) és ha nem adják meg, akkor mondj fel és tanuld a neked szimpi stacket meg csinálj valami projektet CV mellé aztán két hónap múlva spamelheted mindenhova a jelentkezést. Jaj meg természetesen told hackerranket is, hogy készülj interjú feladatokra.

2023. jan. 9. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!