Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Más is van úgy, hogy nem érzi...

Más is van úgy, hogy nem érzi tragediának a kevesebb fizut és kijön belőle?

Figyelt kérdés
Tanár vagyok. Januartól 270-et fogok kapni, igazából nem érzem magam szegénynek, de lassan ezt nem lehet kimondani, mert azonnal elküldenek a pcsaba hogy ez szegenységi küszöb alatti nemélet... velem lenne a baj?

2023. jan. 23. 12:49
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
11%

"nem elsírni magam az Auchan parkolójában, amikor karácsonykor 25000 Ft ot kell elkölteni pár csokira a családnak"

Van sokkal olcsóbb csoki, és nem jelent semmi lelki terhet lemondani a drágábbról.

Az esetek 90%-ában nem jobb, ami drágább, sőt akár rosszabb is lehet, de ha meg akartam bizonyosodni, megkóstoltam mindet.:)

Ja, a család meg kicsi.

2023. jan. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
100%

#6


Nem, szeretem a munkám, főleg mert a saját főnököm lehetek.

Egyébként én is szeretek tanítani, szoktam is, középiskolában és egyetemen is. Nyilván az ottani pénzügyi kompenzáció vicc, és úgy biztos hamar meggyűlölném, ha ebből kellene élnem.

2023. jan. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 A kérdező kommentje:

"De persze ha te azok a tanárok közé tartozól akik nem csinálnak semmit akkor elhiszem, hogy jó neked ez a pénz."


Semmit nem mondtam a munkakörülmenyekről. Azt állítottam, hogy nettó 270 ezer nem szegénység.


25ezret eszembe sem jutott soha elkölteni csokira, szóval nem tudom. Ez lenne az alap, hogy szegény aki nem vesz 25ezerért csokit? Szerintem ezt azért máshogy kéne eldönteni, nem 25ezres csoki alapján.

2023. jan. 23. 13:44
 14/44 anonim ***** válasza:
9%
13: Jó, de akkor nem állásban dolgozol. Ezért más az adózásod, és ebből van a több bevételed.
2023. jan. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
22%

Nagy családom van, és mindenkt szerettem volna megajándékozni, a csoki az meg még így is semmi. És nehogy azt hidd, hogy a legdrágábbat vettem... Pont ezt akartam kihozni ebből az egészből hogy azért mondjak le ilyenekről is, mert én tanár vagyok? Meg mondjak le a családról? Meg mindenről?

Mindenesetre parttalan vita ez, mert a kérdező biztos hogy nem tanár, vagy tényleg olyan tanár aki beszélgetni jár be a diákokkal, aki életében nem dolgozott mást, meg elvan egyedül egy kis lyukban. Aki viszont becsületesen végzi a munkáját igenis sokat készül órákra és kb az egész hetét kitölti a tanárság és azért ennyi pénz azért vicc.

2023. jan. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 A kérdező kommentje:

Ismétlem: nem írtam semmit a munkakörülményeimről. Ha 270ért semmit nem dolgozok, több mindent lehet belőle venni a boltban, mintha ugyanannyiért duplaannyit dolgozok?


Én a fizu értékét veleményeztem, nem azt, hogy ezért mit vagy mennyit dolgozok. Mondhattam volna bármilyen más munkát is, ahol ennyit keresnek.

2023. jan. 23. 13:48
 17/44 anonim ***** válasza:
17%

Persze, tehát 270 ezerből fizeted a kajádat, rezsit, hitelt vagy lakbért, autót tartasz fenn (amit gondolom soha nem szervizelsz, hacsak nem egy 200 ezer forintos régi Suzuki), és gondolom Mauritiusra jársz nyaralni is.


Nem lenézünk, csak mi is ebben a világban élünk és tudjuk, hogy ferdítesz. Ez az összeg zsebpénznek elég.

2023. jan. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
11%

Látod, pont ezért nem érted! Pont azért mert manapság már egy takarító vagy egy turkálós is megkap ennyit pénzt. Viszont nekik közel sem akkora a felelősség mint egy tanárnak, tüke végzik a munkájukat hazamennek és azt csinálnak amit akarnak egy Tanár meg még mellette dolgozik estig.

És amúgy sem 270000 lett a fizetés mert itt is csak a pótlékokat emelték, ez egy scam, hogy 270😅

És igenis írtál a munkakörülményeidrol, azt írtad tanár vagy. Es a tanárok tudják, hogy milyenek a munkakörülményeid...



De valasz a kérdésedre, igen, ha nem akarsz családot, házat, nyaralást akkor ki tudsz jönni belőle. Hurra

2023. jan. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
100%

Én is elvoltam tavalyig hasonló fizuból de így ahogy megdrágult az élet ez már nagyon kevés. Drága üzemanyag és a boltban is többet hagyok ott.

Ennyiből lakás önerőre gyűjteni már esélytelen.

2023. jan. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 A kérdező kommentje:

"És amúgy sem 270000 lett a fizetés mert itt is csak a pótlékokat emelték, ez egy scam, hogy 270😅"


Mi lenne scam? Tény, hogy ennyiből élek egy hónapban, nevezd akárhogy.

2023. jan. 23. 14:01
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!