Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Más is van úgy, hogy nem érzi...

Más is van úgy, hogy nem érzi tragediának a kevesebb fizut és kijön belőle?

Figyelt kérdés
Tanár vagyok. Januartól 270-et fogok kapni, igazából nem érzem magam szegénynek, de lassan ezt nem lehet kimondani, mert azonnal elküldenek a pcsaba hogy ez szegenységi küszöb alatti nemélet... velem lenne a baj?

2023. jan. 23. 12:49
1 2 3 4 5
 31/44 A kérdező kommentje:
Persze, hogy van. De nem tart el, ha erre gondolsz, kb ugyanannyit keresünk.
2023. jan. 23. 23:15
 32/44 anonim ***** válasza:
30%

Egyébként nekem meg sem fordult a fejemben az, hogy a kérdés kitaláció.

Egyszerűen tényleg rengeteg olyan NPC tanár van, akiket egyszerűen az egész anyagi dolog nem izgat. Mint valami ösztönlények csak úgy vannak és élnek. Nem panaszkodnak a fizetésre, a munkára, csak bejönnek, tanítanak, mosolyognak és hazamennek.

Persze nyilván a legtöbbjüknek olyan a háttere, vagy van egy férjük, párjuk akik fedezik a dolgok nagyját.

A nők meg keresnek annyit, hogy tudjanak egyet kávézni, tudjanak maguknak ruhát venni, ott az egész nyár szabadon, sokszor délben otthon vannak és nagyjából ennyi.


Tanár ismerősöm szerint ugyanez a helyzet. Nem fogja fel egyszerűen, hogy mennyi kollegáját nem érdekli, hogy annyit keresnek amennyiből amúgy alig lehet megélni. Nagyon sok a bot köztük. Mondjuk annak is nagyon elvetemültnek kell lenni, hogy valaki pénzkeresés miatt tanuljon tanárnak, szóval igazából nem meglepő. Az ilyenek soha el sem hagyják a pályát, mert máshol nem tudják magukat elképzelni.

2023. jan. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
100%
Anennyi a fizetésem, az itteni válaszokból az derül ki, hogy sokan húzzák rá a szájukat. Én meg teljesen boldog vagyok vele, mindenre elég (sőt) amire szeretném. De általában úgy érzem, csöndben kell maradnom, nem illik elégedettnek lenni
2023. jan. 24. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
81%
#34 mint mondtuk akkor nincsen túl sok igényed. Egyedül BPn ebből nem élsz meg, megyeszékhelyen talán valahogy, de lakásod max akkor lesz ha örökölsz vagy a párod jól keres
2023. jan. 24. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem nem mindegy milyen munkáról van szó.


Egy betanított munkás esetén nem jó, de elfogadható fizetés.


Egy diplomás munkakör esetén azonban szerintem meg kell lennie egy olyan fizetési szintnek, hogy egyedül csak abból a fizetésből fenn tudd tartani a kocsid, fizetni a benzint, lakást, számlákat, stb ÉS még tudjál félre rakni.


Egyébként minden viszonyítás kérdése. De nem célszerű a nyomorban élő embereket célnak kitűzni és idealizálni.

2023. jan. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
26%

Az a durva hogy már ha egy kicsit jobb életkörülményeid vannak akkor az szerinted már a 10 milliós Tesla szint. (Arrol nem is Beszélve hogy alaphangon egy használt Tesla 16 milliónál kezdődik, eléggé el vagy tevedve)


Én sem a Teslara vágyom meg arra hogy hetente elmenjek a karibi szigetekre, hanem arra hogy ne kelljen azon aggódnom hogy ma is el kell mennem bevásárolni meg ne azt érezzem hogy még csak el sem gondolkodhatok egy lakáshitelen, mert annak kell örülnöm hogy egyáltalán egy albérletet megengedhetek magamnak. El lehet lenni persze, hogyha abban a pici szabadidőmben itthon fekszek meg sorozatot nézek, nem megyek el se edzeni se semmi hobbim nincs, mindenből a legolcsóbbat veszem a boltban mert arra van pénzem, 5 éve ugyanabban a kabátban járok, egy laptopot sajnálok magamtól amin dolgozhatnek, meg max egyszer elmehetünk nyáron egy low budget nyaralásra. Arról nem is beszélve hogy mivel spórolni kell az ételen ezért rengeteget kell főznöm és a konyhában lennem folyamatosan azon kell gondolkoznom hogy hogyan tudnék még inkább spórolni a kaján, tartósítani, ami megint idő és energia. Autóm sincs, úgyhogy ha elmegyek bevásárolni akkor cipekednem kell és 2-3x annyi idő.


Persze ha te elégedett vagy azzal hogy egy diplomával annyit keresel mint egy takarítónő akkor egészségedre. Csak tényleg annyi baj van ezzel hogy az ilyen szolgalelkű emberek miatt tart ott az oktatás ahol, és ezért fogja még több fiatal nem ezt választani illetve otthagyni amíg majd tényleg nem lesz normális tanár. Mindenesetre ezt már csak végiggondolni is szörnyű volt és minden nap egyre jobban megerősít abban hogy ha elvégzem a gyakorlatot, váltok:D

2023. jan. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 A kérdező kommentje:

De hát ez közel sem az az élet, amit 270-ből élsz...

Semmi hobbid nincs, meg cipekedni a vásárlásnál, meg egy kabát sem fér bele? Eleve mondtam, hogy van kocsim... Mire költesz akkor?

2023. jan. 24. 10:57
 38/44 anonim ***** válasza:
9%

Na álljon meg a menet. Eddig 200 volt a fizetés, ergo februárban jon meg először a 260-as fizetés, amiben megint csak a pótlékok emelkednek.

Az albérlet és a kaja ALAPHANGON 150000 Ft. Tömegközlekedés +10, emellett háztartási dolgokra is költeni kell. Plusz még ilyen olyan összegek, pl orvosi ellátás satöbbi amikre amúgy nem számítasz. Én pl asztmás és allergiás vagyok.


Akkor azt most számold már ki hogy mennyi az amit félre tudsz tenni meg mennyiből tudsz élni.

Plusz, Én nem azt mondtam hogy ennyiből élek hanem miután hazajöttem az iskolából még estig magánórákat tartok, hogy tudjak félre is tenni, mivel nem hónapról hónapra akarok élni :)


De arról még mindig nem lehet tudni semmit hogy te hol élsz, mert az sem mindegy.

2023. jan. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
81%

#36 az hogy nem 270 et keresel nem jelenti azt hogy luxusban fogsz élni, viszont ad egy létbiztonságot.


Például vehetsz magadnak lakást. Ha tönkremegy valamid, mondjuk leesik a telefonod akkor meg tudod javíttatni/tudsz venni másikat. Létre tudsz hozni tartalékot idős korodra, vagy ha valami történik veled.

2023. jan. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
80%
Pécsen élek, saját lakásban. Extra munkákkal keresek összesen 300 ezer forintot ha leosztom havonta és nem vagyok elegedett, mert kb. A lelkem kidolgozom de nincs időm élni... :( viszont ennél kevesebből meg nagyon nehéz lenne megélni, van előttem több képzés is, jogosítványom sincsen pl: plusz van diákhitelem is. Nagyon nehéz az élet így, szingliként. De mindenkinek más az igényszintje.
2023. jan. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!