Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » MÁVnál mikor lesz érdemi...

MÁVnál mikor lesz érdemi diplomás bér fejlesztés?

Figyelt kérdés

MÁVnál vagyok, közlekedésmérnökként nettó 240 ezerért most 2023ban.

2016ben volt itt a diplomás fizetések nettó 200 ezer.


Tehát 6 év alatt alig 20%ot emelkedett a fizetése a MÁVos diplomás dolgozóké. Csak a minimálbér, szakmunkásminimálbér duplája lett. Simán egy szakmunkás bére, targoncásé, bolti eladóé duplája lett ez időben. Miközben az elmúlt 6 évben szerintem vagy duplája lett a bolti árak, a lakásárak is elképesztő magasak lettek.

Nekem több sulistársam akik a győri SZE-n végeztek Ausztriában takarítók, szobalányok, vagy szakmát tanultak is úgy járnak ki.

Főleg azok akik jobb szülői háttérrel vannak, azok dolgoznak ebben a munkában.


Én a szüleimnél lakok, esélytelen lennék külön költözni is a szülőktől. Így természetesen 25 évesen nettó 240-el nem ismerkedek lányokkal sem.



Tehát, tervezi-e az állam , hogy az államvasutaknál emeli a diplomás béreket?


Mondjuk nemhiába van munkaerőhiány a MÁVnál ilyen pénzekért, nem tolonganak az emberek. Meg bekerültem már 3 éve és 2020 elején, és 3 év alatt 20 %ot emeltek csak a fizumon.

Kb úgy vagyunk mint a tanárok.



#MÁV #közlekedésmérnök #vasutas #MÁV friss diplomás #MÁV diplomás
2023. febr. 9. 09:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Te is elvegzed ennyiert a munkat, minek emelnenek?
2023. febr. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak egyre rosszabb, főleg nálunk már vannak családos emberek egyre nehezebben jut a hónap végére.
2023. febr. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A MÁV csoportnál külön apparátust tartanak fent, hogy összehalásszák azokat a munkavállalókat, akik hajlandóak éhbérért munkát vállalni. Kifejezetten azoknak való akik szeretnek munkaidő után közösen a kocsmában busongani a kannás bor mellett. Mivel mindig találnak ilyeneket nem fognak jelentős béremelést végrehajtani.
2023. febr. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Soha. De felesleges is lenne!


Amíg találnak olyan hülyét, aki 6+ év alatt megelégedett 20% béremeléssel, addig nem szabad emelni.


Adófizetőként a közpénz elherdálásának tartanám, ha a MÁV többet fizetne az ilyeneknek, hiszen jól láthatóan 6+ év alatt maximum egy GYK posztra futotta tőlük, azért meg kár emelni

2023. febr. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
8%

Te figyelj komám! A győri tanoncoknak pont a vasalás, meg a takarítás való. Az a diploma kb annyit ér.


A béremelésekkel kapcsolatosan miért nemtájékozódsz a cakcervezetisnél? Gépész cakcervezetbe lépjél befelé és majd jól megvédik az érdekeidet! :D

Olvass híreket, nézz tv-t! Ládni fogod, hogy mennyi emelést kérnek és állambácsi mennyit szeretne adni. Spoiler alert: 5%-ot szeretne adni. A % számítás megy ugye? Ha nem, szólj és segítek!


Csajok: nem azért nem ismerkedsz lányokkal, mert anyádéknál laksz és 240-er keresel, hanem mert egy balfék vagy! A vasút tele van könnyűvrü csajokkal. Tapasztalatból mondom. Ha ott nem találsz csajr, akkor akkora balfék vagy hogy olyan még a kalendáriumban sincsen!

2023. febr. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
44%

"A vasút tele van könnyűvrü csajokkal. Tapasztalatból mondom. Ha ott nem találsz csajr, akkor akkora balfék vagy hogy olyan még a kalendáriumban sincsen!"


240-ért dolgozik évek óta, emelést nem kapott. Az ilyen az, aki bemegy a főnökhöz, és elnézést kért, hogy él.


A csajok ilyennek akkor sem teszik szét, ha könnyűvérűek

2023. febr. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Soha…


Már megkapták az első fizetést idén és cseszettül nem emeltek még szart se. 5% emelés, hagyjuk már :D


Én értem, hogy több, mint a semmi, de ilyen hozzáállással szerintem nem lehet előre haladni.

2023. febr. 10. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"A győri tanoncoknak pont a vasalás, meg a takarítás való. Az a diploma kb annyit ér."


Nagy a fejed tudása, koma... Honnan vannak ilyen biztos információid? Hányszor nézted át, hogy mik a követelmények Győrben?

2023. febr. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az állami szektor nem arról szól, hogy magas szintű szolgáltatást nyújtson vagy az átlag dolgozója jól megéljen. Jó alap sikkasztani a felsővezetésnek és az ország egyik legnagyobb munkáltatójaként jó eszköz kozmetikázni a foglalkoztatási statisztikákat. Ez rengeteg embert foglal magában, aki a közszférában elhelyezkedni teljesen alkalmatlan a MÁV-nál viszont biztos állása van nyugdíjig és a munkaterheléssel összevetve még néha így is túlfizetik.


Persze ezt ki is lehet használni és az élelmesebbje meg is teszi. A munkaidőben, akár céges eszközökkel maszekolás nem ritka dolog. A sokszor nagyon alacsony munkaterhelés megengedi és sokszor a közvetlen felettesek is szemet hunynak a dolog felett. Megint csak sokan vannak, akik kapcsolatokat építeni mennek a MÁV-hoz, aztán átpártolnak valamelyik NER lovag cégéhez, amelyik a MÁV-ból talicskáza ki a pénzt.


A többinek meg elég a langyos víz, elülni egész nap, hárman végezni egy ember munkáját és akkor se mozdul, ha 10 évig nem emelnek semmit.

2023. febr. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

De azért ha valaki feljebb akar lépni a ranglétrán, és ezért meg is dolgozok, plusz alkalmas is rá, akkor sikerülhet nem?


És úgy lehet egy elfogadható fizetése, amit lehet hogy a multissal még akkor sem lehet összehasonlítani, de éhezni nem fog.


Ráadásul ha ő mondjuk a MÁV-os munkáját szereti, hivatásként kezeli, mint diplomás akkor szép életpályát befuthat. Vagy nagyon tévedek?

2023. febr. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!