Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » MÁVnál mikor lesz érdemi...

MÁVnál mikor lesz érdemi diplomás bér fejlesztés?

Figyelt kérdés

MÁVnál vagyok, közlekedésmérnökként nettó 240 ezerért most 2023ban.

2016ben volt itt a diplomás fizetések nettó 200 ezer.


Tehát 6 év alatt alig 20%ot emelkedett a fizetése a MÁVos diplomás dolgozóké. Csak a minimálbér, szakmunkásminimálbér duplája lett. Simán egy szakmunkás bére, targoncásé, bolti eladóé duplája lett ez időben. Miközben az elmúlt 6 évben szerintem vagy duplája lett a bolti árak, a lakásárak is elképesztő magasak lettek.

Nekem több sulistársam akik a győri SZE-n végeztek Ausztriában takarítók, szobalányok, vagy szakmát tanultak is úgy járnak ki.

Főleg azok akik jobb szülői háttérrel vannak, azok dolgoznak ebben a munkában.


Én a szüleimnél lakok, esélytelen lennék külön költözni is a szülőktől. Így természetesen 25 évesen nettó 240-el nem ismerkedek lányokkal sem.



Tehát, tervezi-e az állam , hogy az államvasutaknál emeli a diplomás béreket?


Mondjuk nemhiába van munkaerőhiány a MÁVnál ilyen pénzekért, nem tolonganak az emberek. Meg bekerültem már 3 éve és 2020 elején, és 3 év alatt 20 %ot emeltek csak a fizumon.

Kb úgy vagyunk mint a tanárok.



#MÁV #közlekedésmérnök #vasutas #MÁV friss diplomás #MÁV diplomás
2023. febr. 9. 09:01
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nagyon nem lehet ugrálni felfelé, legalábbis én nem tapasztaltam.. De ez függ azért attól is, hogy a pályavasútnál vagy a startnál vagy e .
2023. febr. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!