Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Autistaként mit kezdjek...

Autistaként mit kezdjek magammal a munkaerőpiacon? (lent)

Figyelt kérdés

Nagyon nem bírom jól az irodai környezetet, a meeting-eket. A parttalan, semmitmondó fecsegést. A zajokat az irodában. A szemkontaktust meg a kis kávézgatásokat. Viszont home office-ban heti max 2 napot ajánlanak fel általában.


Többször kirúgtak már mert nem illeszkedtem be. Nem voltam a csapat tagja, nem csináltam programokat másokkal stb.

A végzettségeim és a munkám jó, viszont emberileg nem tartok igényt kollegiális vagy hasonló kapcsolatokra.


Mit lehet egy ilyen helyzettel kezdeni?



2023. márc. 15. 17:06
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
80%
Olyan szakmát kell keresni, ahol ez nem okoz problémát.
2023. márc. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Például?
2023. márc. 15. 17:14
 3/21 anonim ***** válasza:
98%
Mérnök vagyok, az irodan túli csapatepitesert programokert én sem vagyok oda,nagy részét ki is hagyom. Dolgozni járok be, pénzért, cserébe igyekszem a legjobb formám hozni de itt vége is a dolognak. Heti 3 nap ki lehet bírni azt a pár kevezast meg hasonlót munkaidoben,jó pofat kell vágni hozza aztán kesz.
2023. márc. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
0%
Semmit
2023. márc. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
2-es: Már próbáltam többször kibírni, de nem ment. Ezért tettem fel a kérdést. Eddig 4x rúgtak ki.
2023. márc. 15. 17:46
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

14/16 évesen nem voltál szakértői bizottságnál? Ott általában visszahívják az ilyen korban az SNI-seket és szakmai ajánlót tesznek.


Egyébként ahhoz, hogy lényegi segítséget tudjunk nyújtani, ismernünk kéne a kompetenciáidat. Miben van jó? Milyen tárgyak mentek a suliban?

Milyen szakmád van? És miben helyezkedtél el 4x is?


Valószínű, hogy új szakmát kell kitanulj, ezzel számolj.

2023. márc. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Nem voltam ilyen bizottságnál. Elég jól kompenzáltam a szociális képességeim hiányát többnyire. Anolgul talán high-functioning autist-nak mondják az ilyet. Külföldön kaptam a diagnózist is.


Kompetenciák: IT, nyelvek, analitikus gondolkodás. Végzettség szerint közgazdász.

2023. márc. 15. 18:04
 8/21 anonim ***** válasza:
11%
Kezdj el pókerezni, az otthonról végezhető, és nincsenek munkatársak.
2023. márc. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
93%
Mennyire értesz a programozáshoz?
2023. márc. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
98%
Ugyanazt akartam kérdezni, mint a 9-es. Ha IT-ba kapsz egy jó állást, lehet full home officed és a daily meetingeken kívül nem is kell másokkal kommunikálj.
2023. márc. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!