Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Autistaként mit kezdjek...

Autistaként mit kezdjek magammal a munkaerőpiacon? (lent)

Figyelt kérdés

Nagyon nem bírom jól az irodai környezetet, a meeting-eket. A parttalan, semmitmondó fecsegést. A zajokat az irodában. A szemkontaktust meg a kis kávézgatásokat. Viszont home office-ban heti max 2 napot ajánlanak fel általában.


Többször kirúgtak már mert nem illeszkedtem be. Nem voltam a csapat tagja, nem csináltam programokat másokkal stb.

A végzettségeim és a munkám jó, viszont emberileg nem tartok igényt kollegiális vagy hasonló kapcsolatokra.


Mit lehet egy ilyen helyzettel kezdeni?



2023. márc. 15. 17:06
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
30%
Nemtom, miért kell lepontozni a pókeres ötletért.. szerintem tök jó alternatíva, még ha nem is egy hagyományos munka.
2023. márc. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Programozás: nem a fő profilom, csak a munkáimhoz használtam eddig. Érdemes lehet - gondolom - inkább ebbe az irányba elmozdulni. (Bár nem rajongok a programozásért, szóval lehetőség szerint kerülném.)
2023. márc. 15. 21:23
 13/21 anonim ***** válasza:
Milyen közgazdász pontosan?
2023. márc. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Marketing.
2023. márc. 16. 08:25
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Te biztosan autista vagy? :)

A tünetek alapján én is lehetnék, bár kirúgni sosem rúgtak ki, mindig én jöttem el, viszont többször kérdőre lettem vonva a szociális képességeim 'hiánya' miatt.

Az viszont igaz, hogy szerintem nincs semmiféle hiányosságom, egyszerűen csak a benti környezet irritál. Amint ebből sikerül kicsit is kiszakadni, valamilyen projekt, egy nyugisabb (amikor 2-en max 3-an vagyunk benn) nap vagy bármi más miatt, egyből keresem a kontaktust. Azt is megkockáztatnám, higy hosszú évek alatt még 2-3 barátom is lett. Te hogy vagy ezzel?

Nekem megváltás volt a COVID, akkor lendültem bele igazán a munkába és a kapcsolatépítésbe is.

Azóta nem megyek olyan helyre ahol ennyire merev szabályok vannak, mint heti 3 iroda. Havi szinten járok be néhányszor, amiből, amikor tömeg van, kínszenvedés, de már csak röhögök rajta, sodródok az árral, aztán napokig pihenem. Amikor kevesen, jó buli.

Marketinggel én erősen javasolom a ppc-t és azon belül is a Google analytics és hasonló dolgokat. Ezzel csak az a gond, hogy a legbiztosabb út ügynökségek keresztül vezet, akik még mindig ott tartanak (tapasztalat) hogy ilyen munkákra is a klasszik "marketinges" kell nekik, holott nagyon nem.

Inkább a multinál tanulj valami data analytics-es dolgot (akár haladó excel, powerbi, python stb.) amit aztán egyre több, majd 100% HO-ban tudsz csinálni.

Ez évek, és kemény lesz, de mindenképp jobban megéri mint csapongani területek között.

2023. márc. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Igen, autista vagyok. Megkaptam a diagnózist is.
2023. márc. 16. 09:44
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
OK
2023. márc. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
90%

Olyan szívesen cserélnék veled. Én könyvelek egy könyveléssel foglalkozó multinál, havi max 1-2 napot kell bemenni, de én február 15-én voltam bent az irodába utoljára. Utálom, fizikailag szenvedek, depressziós tüneteket produkálok, hogy a 4 fal között kell ülnöm.

Tudom, neked ez nem segítség. Kitartást!

2023. márc. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Én is autista vagyok. Átérzem, amit írtál. Én 1 hónapig bírtam irodában. Akármit szívesebben dolgoznék, mint hogy mások hülyeségeit hallgassam állandóan és kötelezően bájcseverésznem, kávézgatnom kelljen. A szüneteket egyedül szeretem eltölteni, mert csak az pihentet, a nem kívánt társas interakció leszívja az energiámat. Van nyelvvizsgám, felsőfokú okj-m, mégis inkább gyárban dolgozok. Olyan pozícióban, ahol nem kell sok emberrel érintkeznem, csak a gépekkel. Nem süt be a nap sem, mert az erős fényt utálom. Előre félek a nyártól. Igaz, hogy fizikailag nehezebb, mint az iroda, mégsem fáraszt le negyed annyira sem. Sok más autistától hallottam, hogy neki jó a gyár. A másik az informatikai munkák. Vagy a speciális érdeklődési körökkel kapcsolatos állás. Például az emberi lélek megszállottja pszichiáter lesz. Raktáros, könyvtáros autista ismerősöm is van. Sokan imádunk kategorizálni, sorba rendezni. Engem is néztek már hülyének a munkatársaim, hogy olyasmiket élvezek, ami nekik unalmas, nem kívánatos munka. Nehéz megérteniük, hogy van aki másképp működik.
2023. márc. 18. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Próbáld megbeszélni a cégnél értesd meg velük. Elvégre a marketing a szakmád, marketingeld nekik jól a saját munkamódszereidet, a saját jobb működésedet biztosító körülményeket.

Nem pont ez a fő mondanivalója, de részben ezt is érinti Tim Ferriss: 4 órás munkahét című könyve, abból is meríthetsz talán valamennyit, hogyan tudta ő leépíteni a munkahelyi jelenlétét. Őt az motiválta ebben, hogy a főállás mellett a saját bizniszét tudja csinálni, de ha te azért csinálod, hogy a munkahelyed számára dolozhass otthonról és látni fogják az eredményeket, akkor ugyanúgy működhet neked. A lényeg, hogy minél ügyesebben használd a marketing tudásodat arra, hogy a céljaid el tudd érni.


Érdemes lehet elolvasnod Marti Olsen Laney: Introvert Advantage című könyvét is, elég sok hasznos tanáccsal szolgál arról, hogyan tudnak introvertált emberek érvényesülni az extrovertáltak dominálta világban - sok esetben akár közszereplőként élve és dolgozva is.

2023. márc. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!