Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felmondáshoz jó indok, hogy...

Felmondáshoz jó indok, hogy ne égessek fel mindent magam mögött?

Figyelt kérdés

Tegnap felhívott a volt főnököm, hogy visszavennének arra a munkahelyre, ahonnan másfél éve eljöttem a rengeteg sz*rkeverés miatt. Állítólag sokan elmentek, vannak, akiket kirúgtak. Nagyon hajlok az ajánlat felé. A jelenlegi munkahelyemen jobb a légkör, viszont fizetést tekintve eléggé le van maradva, alig tudok félretenni, ami nem segít a terveim megvalósításában.

A probléma az, hogy lehet csak 2-3 hónapot maradnék, maximum 1 évet. Ausztriában tervezek dolgozni, december óta intenzíven tanulom a németet. Attól tartok, amikor felmondásra kerülne a sor és elmondanám az igazat, nem kapnék egy harmadik esélyt. Ha mégsem válna be a külföld, jó lenne valami itthoni “tartalék”, ahova van visszaút. Egyik barátnőm azt mondta, találjam ki, hogy terhes vagyok. Csak ez azért túlzás szerintem, és nem hiszem, hogy ne kellene igazolni. Szerintetek működhet? Esetleg más ötlet, ami komoly ok, akár önhibán kívüli (és nem kell hivatalosan bizonyítani)?

Köszönöm előre a válaszokat.



2023. márc. 18. 09:20
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
79%

"ahonnan másfél éve eljöttem a rengeteg sz*rkeverés miatt."


Rosszul érzem, hogy kezd a helyzeted hasonlítani erre? :)


Én elmondanám, hogy valószínűleg külföldön próbálkozom, de ha nem jönne össze, és még mindig várnak, akkor utána nagyon szívesen megyek vissza.

Addig nem ugrálnék...

2023. márc. 19. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, hogy a terhesség miért lenne jó indok arra, hogy felmondasz. Aki terhes, az általában pont, hogy nem akar munkanélküli lenni.
2023. márc. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Ahonnan sz@rkeverés miatt megy el valaki, oda szerintem ne menjen vissza. Büszkeségbol sem, meg eleve, valamiért annak úgy kellett történnie, nem kell bolygatni.
2023. ápr. 3. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Miért szeretnél második, harmadik "esélyt" egy olyan helyen, ahonnan eljöttél, mert rosszul bántak veled? Pláne ha tudod, hogy azóta is tömegesen menekülnek onnan az emberek. Akiket kirúgtak meg lehet, hogy próbáltak szót emelni a lehetetlen körülmények ellen. Ilyen helyet miért támogatnál a munkáddal? Semmiképpen nem cserélnék egy jó légkörrel rendelkező munkahelyet egy sz..keverő helyre, pénzért sem. Inkább keresgélj tovább.
2023. ápr. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Milyen szép lenne ez a történet, ha kikosaraznád őket arra az embertelenségre hivatkozva, amiről még írod is, hogy azóta sem változtattak rajta. A többi kollégád is gondolom ez ellen küzdött, menniük kellett miatta. Én biztos úgy érezném a helyedben, hogy őket is szembeköpöm azzal, hogy ráerősítek a egmeggyőződésükre, mely szerint nyugodtan lehet lábtörlőnek használni az alkalmazottakat, majd "lesz másik", sőt, még ugyanaz is visszajön, ha füttyentünk egyet.
2023. ápr. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!