Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Intelligens, diplomás, okos...

Intelligens, diplomás, okos emberek miért vannak olyan szakmában, ami nagyon keveset fizet?

Figyelt kérdés
Komolyan ....tényleg intelligens okos diplomás emberek és olyan helyen dolgoznak ahol nagyon keveset keresnek, például unokatestvérem mentőtiszt 268.000 Ft ért dolgozik. Ez egy diploma ahol nagyon meg kell tanulni az orvostudományt vagy barátnőm férje járványügyi szakember a tisztiorvosi szolgálatnál, 280.000 Ftért, két diplomával rendelkezik vagy egyik rokonom 240.000 Ftért középiskolai tanár, tanári diplomával és még sorolhatnám ezeket az embereket, akik tényleg intelligensek és ilyen helyen dolgoznak, ahol ennyire kevés a jövedelem
2023. ápr. 5. 20:12
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
69%

Kb mindegyik diplomás munka szarul fizet. Festőként keresek kb egymilliót, úgy, hogy ketten csináljuk vállakozásban. És festeni kb .mindenki tud. Akivel csinálom, neki az apja nettó 700-at keres villanyszerelőként, de ő alkalmazott. Jó nagy hülyének kell lenni, hogy egyetemre menjél a mai világban.

A gyerekkori legjobb barátom gépészmérnök és nettó 260al vették fel az első munkahelyére egy hete, borsodban. Ezért aztán kurv*ra megérte sz*pnia az egyetemen. És ezt úgy, hogy évfolyam másodikként végzett.

2023. ápr. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
#10. én ennek az ellentétét is tapasztalom. Azt, hogy ők valahogy már megszokták a csóróságot és fel sem merül bennük, hogy lehetne ez másképp is.
2023. ápr. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Akinek van egy jól lereső párja, az megengedheti, hogy ilyen hobbi-munkákban dolgozzon Amit szeret, hivatasa, csak épp nem fizetik meg.
2023. ápr. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
11: "de ő alkalmazott" Hol? Közigazgatásban a diplomás bér felét keresik.
2023. ápr. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

11: "És festeni kb .mindenki tud."

Festeni én is, de azért veszek fel festőt, hogy kompletten mindent megcsináljon: ragasztgassa föl a maszkolószalagot, hozzon fóliákat takargasson be mindent, gletteljen, egyengesse ki a falhibákat, cipelje fel a létrát, majd vissza, vegyen meg mindent, ami kell, vegye le a függönyt, tegye vissza a függönyt, vegye le a ragaszokat a végén és tegyen vissza mindent tisztén úgy, ahogy volt, és tisztítsa le a nem megfelelő helyre került festéket.


Meg akkor már ugye mázoltatok is, az még többféle munkafázisból áll és nem tudom le- és föltenni ezeket a nehéz dolgokat a zsanérra. Nem tudom mindennek az oldószerét, stb.

És ezt zavarják le nekem 1-2 nap alatt.

Nyilván ha életemben először csinálom, el tudom b.ni.

2023. ápr. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

* ..ja, vegye le a csillárt, lámpákat, és vissza. Azt se tom, hogy kell.

Bútort tologatni se bírok, a fizikai ereje miatt is veszem fel a festőt, mázolót.

2023. ápr. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
0%

Szerencsére sok olyan ember van mint te 15-ös. És amíg lesztek, addig jobban fogok élni, mint a diplomások 90 százaléka.

14-es. A villanyszerelő pesten dolgozik egy cégnél. Fogalmam sincs pontosan hol és hogy melyiknél.

2023. ápr. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
17: Te is Pesten dolgozol?
2023. ápr. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Nem. Borsod és a szomszédos megyék.
2023. ápr. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Nekem még az is volt, hogy fontos volt sokáig, hogy emblematikus helyen dolgozzak.

AZ Operettszínház vagy AZ Akadémiai Könyvtár...

A pénzt csak ezeken a kereteken belül néztem meg és helyezkedtem, döntöttem úgy, hogy minél több legyen.

De voltam közmunkás is A MAGYAR RÁDIÓ (!!!) archívumában...:)

Nem is tudom, hogy éltem volna túl, ha nem élek olyan lehetőséggel, hogy bejárhatok a Rádió és a TV épületébe dolgozni.

:)

Ezek rangos helyek. És izgalmasak is, muszáj megnézni őket belülről is minél alaposabban.:)

2023. ápr. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!