Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit csináljak ha nem tudok...

Mit csináljak ha nem tudok betanulni a munkában?

Figyelt kérdés

Felvettek egy munkára, banki háttérmunka. Viszont ez nekem nagyon nehéz, már 1,5 hónapja csak tanulunk és semmi tényleges munkavégzés.

Én fordítva voltam hozzászokva, pl. mikor adminisztrátor voltam először csak egyeztettem ügyfelekkel, emaileztem, számláztam, aztán egyszerűbb, majd bonyolultabb feladatok és végül mindent csináltam.


Most viszont kaptunk egy nagy adag elméleti cuccot, tanuld meg aztán ha megvan akkor ülhetek egyáltalán oda a géphez.

Nekem ez azért rossz, mert úgy érzem magam mint a suliban, és nekem van valami "bajom", hogy nem tudok papírról, könyvből tanulni. Alig tudtam elvégezni a sulit. Viszont a matek amivel más szenvedett azt kisujjból kiráztam, meg feladatokat szerettem megoldani. Sportolok is. Nem vagyok hülye, csak egyszerűen az hogy olvasni/ tanulni kell valamit nem köti le a figyelmemet. :(


30 F



2023. ápr. 11. 18:05
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

1,5 hónap tréning le tudja zsibbasztani az embert, ezt tapasztalatból mondom.

Ellenszer nincs, hacsak nem akarsz munka után is munkával foglalkozni. Pedig sport, mozgás közben fölidézhetnéd a "tanultakat", vagy otthon saját módszereiddel csinálhatnál jegyzetet.

A lényeg, hogy ne égj ki teljesen mire ott a mélyvíz, és jobban fogod élvezni is.

2023. ápr. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Ha nem értesz ehhez a munkához akkor minek vagy ott? Ha ennyi idő után sem megy akkor inkább hagyd ott.van hozzá amúgy valami szakképesítésed? Mert ha nem értesz hozzá akkor egy kicsi hibával is óriás kárt,gondot okoznál.Ha kirúgnak az a legkevesebb de ha mondjuk pénzbeli kárt okozol akár egy jelentősebb összeget azt lehet rajtad verik le.szóval szerintem hagyd ott amíg nem okozol valami nagyobb gondot.
2023. máj. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
0%

"ha mondjuk pénzbeli kárt okozol akár egy jelentősebb összeget azt lehet rajtad verik le"


#12: cégnél egy munkavállalón ilyent soha nem lehet. Ha EV vagy, akkor igen.

2023. máj. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
50%
Én azért erre nem vennék mérget
2023. máj. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

(11 újra.)

A "kis hibával óriási kárt lehet okozni" hozzászólások a tipikus KKV mentalitás.

Aki látott már belülről komoly, jól működő, nagy céget, amilyen jó esetben egy bank is, az tudja, hogy ez nem így működik.

Ha jól ki vannak dolgozva a folyamatok, akkor A) nehéz még csak kis hibát is véteni B) közvetlenül a kis hiba potenciális elkövetése után van a folyamatba építve olyan önellenőrző lépés, ami semlegesíti a kis hibát.

Sőt, a legjobb helyeken ilyen kis hibák alapján épül és csiszolódik a folyamat.

Mindezt, egy, ismétlem: komoly szervezetben, ami egy bank is kellene legyen, olyan tréning folyamat előzi meg, ami a fokozatossága révén lehetővé teszi, hogy az újbelélő egy percig se unatkozzon, de ne is kapjon olyan feladatot, aminek a teljesítése megugorhatatlan, nem egyértelmű adott betanulási szintén, még segítséggel se stb. Fontos az ún. on-the-job training is, akár olyan formában is, hogy az új ember csinálja, a régi nézi, és azonnal közbelép baj esetén. Alapelv a 70:20:10-es szabály is: 70% munka közben, 20 kollégáktól tanulás útján és csak 10% 'tantermi' oktatás.

Ha mindezek nem teljesülnek akkor az nem egy profi nagyvállalat, vagy valami egyéb probléma, vis major helyzet stb. van.

(Pl. az első munkahelyemnél én úgy voltam new joiner hogy kb 3 nap után borult a terv, átvilágítás alá került azonnali hatállyal az egész osztály, és parkolópályára tették a mi betanulásunkat. Azért ez nem általános.)

Kérdező, még ott vagy? Jól sejtem hogy ez egy magyar hátterű bank lehet?

2023. máj. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!