Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit csináljak ha nem tudok...

Mit csináljak ha nem tudok betanulni a munkában?

Figyelt kérdés

Felvettek egy munkára, banki háttérmunka. Viszont ez nekem nagyon nehéz, már 1,5 hónapja csak tanulunk és semmi tényleges munkavégzés.

Én fordítva voltam hozzászokva, pl. mikor adminisztrátor voltam először csak egyeztettem ügyfelekkel, emaileztem, számláztam, aztán egyszerűbb, majd bonyolultabb feladatok és végül mindent csináltam.


Most viszont kaptunk egy nagy adag elméleti cuccot, tanuld meg aztán ha megvan akkor ülhetek egyáltalán oda a géphez.

Nekem ez azért rossz, mert úgy érzem magam mint a suliban, és nekem van valami "bajom", hogy nem tudok papírról, könyvből tanulni. Alig tudtam elvégezni a sulit. Viszont a matek amivel más szenvedett azt kisujjból kiráztam, meg feladatokat szerettem megoldani. Sportolok is. Nem vagyok hülye, csak egyszerűen az hogy olvasni/ tanulni kell valamit nem köti le a figyelmemet. :(


30 F



2023. ápr. 11. 18:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%

Mennyi időt mondtak a betanulásra?

Elméleti tudás nélkül nem fognak odaültetni dolgozni.

2023. ápr. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%
Próbálkozz, ne add fel. Én amúgy attól kapok idegrohamot, ha úgy ültetnek be valakit, hogy az alapokkal nincs tisztában. Egy hozzá nem értő mégis milyen emaileket tud megírni, meg milyen ügyféllel tudna egyeztetni, ha azt sem tudja, hogy mik a szabályok? Vicc.
2023. ápr. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Mondok egy példát, cégekkel és E.V-kel is foglalkoztam az előző munkahelyemen. A cégesnek több és bonyolultabb dokumentuma volt. Arról még fogalmam sem volt, de az e.v. ügyfeleket vittem. Addig a kolléganő meg vegyesen. Aztán magabiztosan ment az e.v. közben ha volt szabadidő akkor közben tanultam és később ment a céges is. Ha már az is ment akkor őstermelők, családi gazdálkodók az ilyen bonyolultabbak.

Hülyeség a munkaerő kezébe adni egy könyvet addig amég A-tól Z-ig meg nem tanulja!

2023. ápr. 11. 18:20
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan ilyen helyen voltam, olvasd el a storym:


https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-f..

2023. ápr. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
89%
Bankszektorban rengeteg elméleti tudásra van szükség. Egy kis hibából nagyon nagy kár származhat.
2023. ápr. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
89%
Eldöntöd, hogy kell-e neked a meló, csinálod-e, amit kérnek.
2023. ápr. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
63%

Én első munkahelyemen már első héttől kezdve programoztam és masszívan bedobtak a mélyvízbe, ami elsőnek nagyon stresszes volt, mert azt hittem, hogy az a normális tempó.


Sokszor rosszul éreztem magam, hogy folyamatosan segítséget kérek. Nem látom át a komplex rendszert, amin nem segített, hogy olyan témában fejlesztettem, ami tele volt szak szavakkal (nem IT), amiről ötletem sem volt mi, így koncepcionálisan is nehéz volt elképzelni mit fejlesztek.


... de végül rettenetesen előnyömre vált, mert ismerőseimhez képest sokkal gyorsabban és jobban fejlődtem. Következő munkahelyen pedig túlteljesítettem.


Az még szerintem a lazább dolog, amikor ilyen sokáig tanul az ember, mint amikor tényleg betolják a mélyvízbe azzal a jeligével, hogy "találd ki és kérdezz ha valami nem megy".

2023. ápr. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
84%
Nyilván egy banki melónál, ahol nem az ügyfelekkel foglalkozol, nem a sablon doglokat csinálod, hanem más egyebet, oda azért tudni kell. Nincs hibázási lehetőség.
2023. ápr. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
41%
Örülj neki, akkor 1,5 hónapja a kb semmiért fizetnek. Ez egy nagyon jó munkahely.
2023. ápr. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
79%
3 betus MLM bank? menekulj
2023. ápr. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!