Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A pincérek mi alapján várnak...

A pincérek mi alapján várnak borravalót, ha van fizetésük?

Figyelt kérdés

Nem elég, hogy méregdrága az étel, még az étterem dolgozóit is szponzorálnom kellene? Amúgy sem olyan munkát végeznek, ami alapján megérdemelnének egy kis plusz pénzt, hiszem kimennék az ételért én magam is a pulthoz, azt ki sem kellene hozni.


Természetesen egy fillért sem adok nekik, de mégis honnan ered az a szokás, hogy ezeket az embereket pénzelmi kellene?

Inkább adakozok a tudományos kutatásokra.


2023. máj. 21. 13:20
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
13%

Mondjuk onnan ered, hogy nem kell felemelni a valagadat hogy élelemhez juss megfőzve, kitálalva, majd eltakarítva a romhalmazt amit hagysz az asztalon, azt elmosogatni, stb.

És még hugyozni is ingyen elmehetsz, van víz, papír, kézmosószappan, szárítás, világítás.

Ezért.

Ha nem tetszik a rendszer, eredj főzess anyáddal, vagy emeld meg a valagadat és teremtsd elő a fentieket magadnak, annyi pénzből amennyi neked terszik.

2023. máj. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 A kérdező kommentje:

Hát ezek nagyon gyenge érvek.


Mint említettem, nekem nincs bajom azzal, ha ki kell menni az ételért. A szórakoztató központokban ez így is van. Szólnak, hogy kész a kaja, aztán ki kell menni érte.

Nem hagyok magam után semmilyen romhalmazt, nem szokásom disznó módjára enni.

A mosogatáshoz a pincérnek semmi köze. A mosogatók azok, akik elmosogatnak a vendégek után, nem a pincér, és a mosogató nem kap külön borravalót.

A WC-s szolgáltatáshoz a pincérnek megint nincs semmi köze, az a takarítók területe, akik szintén nem kapnak borravalót.

Anyámnak nem kell főzni rám, ugyanis tudok főzni.

2023. máj. 21. 14:04
 3/50 anonim ***** válasza:
87%

A borravaló eredeti célja hogy megmutassad hogy nagyon elégedett vagy az adott illető munkájával. A borravalót a legtöbb esetben nem a pincér kapja hanem el szokták osztani az ott dolgozók között, mivel az összes többi embernek szerepe volt abban, hogy te mint vásárló borravalót adtál.

Senki sem fog pisztolyt a fejedhez hogy étterembe kell enned, vagyhogy borravalót kell adnod, nem teljesen értem a felháborodást.

2023. máj. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
29%

2# Főzz magadnak és akkor nem kell adnod borravalót magadnak.


Van ahol fel is számítják a borravalót a fogyasztás bizonyos százalékában, így nem is néznek rád rossz szemmel ha nem adsz semmit akkor sem.


Van ahol nem számítják fel mégsem kötelező adni. Te döntöd el adsz, nem adsz.


Azt azért meg szokták jegyezni a pincérek hogy ki nem ad semmit.

Ha jót akarsz magadnak oda ne menj többé enni csak mindenhol egyszer.

2023. máj. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
75%

Van egy étterem ahol kétszer játszották el velem, hogy a fizeteskor konkrétan bekerdeztek, hogy "10% borravalót számolhatok a számlához"?


Elsőre nagyon meglepodtem, de mondtam nekik, hogy így biztos nem. Másodjára, is kellemetlen szitu volt, akkor meg is kérdeztem, hogy ez miért csinálják? Persze nem volt rendes válasz.


Mindegy, többet nem megyek oda. Ezt érték el...

2023. máj. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
76%

Teljesen egyetértek a kérdezővel.


Ez a mindent okosban megoldani próbálkozó társadalmi rétegek, sunyi kisemberek tömegeinek a szokásából ered, ami generációkon át fertőzi a társadalmat.


Abból a suttyó gondolkodásmódból ered, hogy a vendéglátós vállalkozó aszongya a pincéreinek, éljetek meg abból, amit borravalóként zsebbe kaptok, de úgy, hogy mindenki beteszi a kapott jattot a közösbe, amiből fele a tulajt illeti, a többit adómentesen a dolgozók között osztja szét saját szabályai szerint. Tehát az étterem legális bevételei a tulajé a minimálbéren felül, ebből él átlag feletti anyagi körülmények között, a dolgozókat pedig rákényszeríti, hogy zsarolják a vendégeket a borravalóért, ha a hónap végén is meg akarnak élni.


Ezt a mocsok világot határozott kézzel kell mederbe terelni.

2023. máj. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 A kérdező kommentje:

#3


Tanultam kommunikációt, ezáltal tudom, hogy mik azok a nonverbális jelek, amikből a pincér tudhatja, hogy elégedett vagyok-e, vagy sem. Persze csak akkor, ha elég művelt ahhoz, hogy felismerje, mit jelent kés és a villa sajátos elhelyezése a tányéron. Mert úgy fogom rakni azt, ahogyan tanultam, az elégedettségemnek megfelelően.

Másrészt azzal, hogy kifizetem az ételt, pénz kerül az étterem kasszájába. Részben abból fogják kifizetni a személyzetet is, úgyhogy vehetjük így, hogy megkapták a borravalót.


Nem logikus, hogy a vendéglátás szinte már passzív-agresszív módon követeli a plusz pénzt, amikor ezek az emberek nem kiemelkedő jelentőségű tagjai a társadalomnak.

Orvosok, tudósok, rendőrök, tanárok, mentősök, tűzoltók esetében még el tudnám fogadni a fizetés kiegészítést, de egy pincér esetében nem. Ahogyan egy ruházati eladónak sem jár plusz pénz, mert nem olyan munkát végez, ami alapján járna neki.

A borravalóra maximum is ajándékként tekinteni, amit a bőkezű vendégek kiosztanak, nem pedig olyan járulékra, amit a fizetése mellé kap.

2023. máj. 21. 19:18
 8/50 anonim ***** válasza:
25%
7# Gondolom te sem vagy kiemelkedő jelentőségű tagja a társadalomnak. Lerí rólad. 🤮
2023. máj. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
33%
Vannak olyan helyek, ahol beleköpnek az ételbe, ha olyan vendéggel találkoznak, mint a kérdező.
2023. máj. 22. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
26%

#9


Mert előre tudják, hogy nem fog adni borravalót? 🤔 🤣

2023. máj. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!