Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A pincérek mi alapján várnak...

A pincérek mi alapján várnak borravalót, ha van fizetésük?

Figyelt kérdés

Nem elég, hogy méregdrága az étel, még az étterem dolgozóit is szponzorálnom kellene? Amúgy sem olyan munkát végeznek, ami alapján megérdemelnének egy kis plusz pénzt, hiszem kimennék az ételért én magam is a pulthoz, azt ki sem kellene hozni.


Természetesen egy fillért sem adok nekik, de mégis honnan ered az a szokás, hogy ezeket az embereket pénzelmi kellene?

Inkább adakozok a tudományos kutatásokra.


2023. máj. 21. 13:20
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
29%
Ez a baj az emberekkel manapság...mint veled kérdezö. Halvány fogalmuk sincs, hogy mit jelent a borravaló...plusz azt képzelik, hogy csóri vendéglátós lát bármit is az étterem hasznából (emelt árakból bejövő plusz bevétel). Sőt, sokan azt is képzelik, hogy a borravaló bele van építve az árba (1-2 helyen van csak ilyen, ott külön feltüntetik, hogy az étel-ital hány százaléka a szervízdíj). Ahol ilyet nem látsz (helyek 95 százaléka) ott nincs ilyen. :) Kérdésedre válaszolva: az alapján várnak borravalót, hogy VENDÉGLÁTÁS. Nem ügyfélszolgálat, nem iroda, nem bank stb. hanem VENDÉG-LÁTÁS… ahol ha szívesen látnak, illik meghálálni.
2023. máj. 30. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
68%

#21

Amíg így gondolkodok addig nem is lesz normális fizetésetek.


Vendégként szeretem jól érezni magam. Finomat enni. Aztán a végén kifizteni a számlát és távozni.


Annyit fizetek amennyit kernek. Annyit amennyiben az elején megegyeztünk.

Nem akarok többet adni, hiszen nekem sem ad több fizetést a főnököm hó végén csak úgy, mert elvegeztem a munkámat...


Változik a világ. Haladjatok to is!

2023. máj. 30. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 A kérdező kommentje:

#21


Nézd, nagybátyám (vállalkozóként) festékekkel, tapétákkal üzletelt a saját boltjában. Ott nincs borravaló, pedig azért ő is ki tudott volna találni okokat arra, hogy legyen, mert pl. az árubeszerzés, üzleti út stb. pénzbe kerül. De megoldotta saját pénzből! A vendéglátás nem tudná megoldani a maga kiadásait a befolyó pénzből? Meg tudná, hiszen az főleg szezonban nagyon jól megy. A pincérek talán talán jobban keresnek, mint nagybátyám alkalmazottjai annak idején a boltban.

Csak a vendéglátásban kialakult a hagyomány a borravalóról.


A pincéreket meg nem sajnálom, mert nekik van fizetésük, de ennek ellenére már úgy tűnik, hogy természetes módon elvárják a borravalót azért, mert kihozzák a kaját. Mint említettem, kimennék én érte, felesleges fáradni. A Plázában stb. már ez így van, szólnak, és te mész ki a kajáért.

Találkoztam olyan pincérrel is, aki úgy húzott le 500 Ft borravalóval, hogy azt mondta, nem tud visszaadni.

2023. máj. 30. 07:19
 24/50 anonim ***** válasza:
79%
21# De te nem a saját otthonodban látsz vendégül,hanem az étterem lát vendégül, amiért fizetünk is. A szakácsnak miért nem jár borravaló?Ő teszi bele a legtöbbet plusz a segítői. Ha kevés a fizetés,amiben igen szépen lenyúl a főnök,akkor nem az embereket kell hibáztatni. Keress jobbat vagy álljatok ki magatokért. Dolgoztam suli mellett annak idején olyan hamburgeresnél,ahol a borravalót külön kellett számolni és ment a főnöknek. Nem tehetted el,be volt kamerázva is,nem is akartam volna mondjuk.
2023. máj. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
81%

#21 te tiszta hülye vagy baszki :D Mi ez a balkán felfogás?? Az emberek bemennek a vendéglátóba egy asztalfoglalás 20ezer, a kaja még egy 20-as (jó esetben, de nem tudom mennyi most, utoljára 2020-ban voltam étteremben kb, az is bőven elég volt..). Tehát fizetek 40ezret, egy tányér levesért és egy panírozott húsért hasábburgonyával. Ez jó esetben 5ezerből kijön itthon, de hogy megadjuk a módját elviszem a csajt egy randira, hogy jól érezzük magunkat, na ez a +35ezer a ráadás, amit a vendéglátónak kifizetünk, ők ezt nem puszira adják a kuncsaftnak, hanem rendesen megkérik az árát. Ne akard nekünk bemagyarázni, hogy még ezen felül is JÁR a pincérkének a zsebpénz, csak úgy mert miért is ne... Ő is tökéletesen megkapja a maga fizetését. Igen jól éreztem magamat, szóban köszönöm és viszontlátásra, ő ezért dolgozik ott, hogy jól érezzük magunkat, ő ezért kapja a pénzét, nem pedig még noszogatom a pénzt alá, hogy ügyes vagy Tínó tessék hála pénz amiért elvégezted azt a munkát amiért fizetnek.. Ez nettó f*szság tesó amit te itt összevissza hablatyolsz.


#20: köszönöm egyetértésed, végre valaki tisztán lát :)

#19-es voltam.

2023. máj. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
0%

25#

Na ilyen ruppótlan tahóval sem mennék egy métert sem étterembe.


Szerencsére vannak normális férfias férfiak akiknek nem tétel nyamvadt 5-10% borravalót kiköhögni a számla után.

2023. máj. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
29%
2023. máj. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
76%

#26 hát ez van, nekem vannak elveim és kitartok mellettük, pont emiatt vagyok férfi, mert nem hagyom, hogy palira vegyenek nem úgy mint a többi papucs akik azt se tudják merre vannak arccal előre, úgyhogy erről ennyit.


#27 Mr. Pink-kel tökéletesen tudok azonosulni, konkrétan tiszta én :D A film forgatási éve a születési évem, lehet nem véletlen egybeesés xD


#25 voltam :D

2023. máj. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
0%

28# Oké, maradj te csak a soron ha neked ez az elved,


Mi meg élvezzük az életet, élni tudni kell.

2023. máj. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
76%

#29 élvezzed, szórjad a pénzt, ha téged ez tesz boldoggá hajrá.


...DE ettől függetlenül ugyanúgy megkapja a futár/pincér stb a fizetését, nehogy abban a téveszmében élj, hogy te voltál a nap hőse és felpótoltad neki az órabérét egy normálisnak mondható szintre. :D


A #28-as.

2023. máj. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!