Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A pincérek mi alapján várnak...

A pincérek mi alapján várnak borravalót, ha van fizetésük?

Figyelt kérdés

Nem elég, hogy méregdrága az étel, még az étterem dolgozóit is szponzorálnom kellene? Amúgy sem olyan munkát végeznek, ami alapján megérdemelnének egy kis plusz pénzt, hiszem kimennék az ételért én magam is a pulthoz, azt ki sem kellene hozni.


Természetesen egy fillért sem adok nekik, de mégis honnan ered az a szokás, hogy ezeket az embereket pénzelmi kellene?

Inkább adakozok a tudományos kutatásokra.


2023. máj. 21. 13:20
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
100%
De ezek elvek is,nem csak az hogy nem telik rá. Arra nem tudott válaszolni,hogy miért kéne kapjon.:D Azért mert ő vendéglátós és neki jár bármi áron, másnak nem.:D hű de tanult és okos magyarázat. Meg azt írja ilyen férfival nem is menne, én meg olyannal,aki ilyen stílus. Szerencsére a férjemmel ugyanígy gondoljuk. Hálapénzre nem reagált egyébként.:D Biztos jól esett,ha nem volt plusz 200 ezred a doki zsebébe tb alapon és szépen letojtak. Holott bőven megkapja a fizetését ő is. Reméljük ezt is ugyanúgy betiltják. Egyébként annyira nem szegény vendéglátósok... biztos normális,hogy míg én vért izzadva dolgozok a kis pénzemért, ő csak amiatt kap dupla annyit,mert más honorálja plusz én is... Tehát én aki nem tett el soha hálapénzt pénzeljem őt a kis fizetésemből,hogy neki viszont több legyen holott kap fizetést. Érdekes meglátás,de jólvan. 24# vagyok.
2023. máj. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
19%
Én inkább szeretek jóban lenni a kajámat kezelő személyekkel és nem folytatok szélmalomharcot egy több évszázada kialakult szokás ellen. A legtöbb vendég ad borravalót, ebből következik hogy aki nem ad az hátrányba kerül a pincéreknél. Magyarul rosszabb szolgáltatást fog kapni. Visszajáró vendégeket megjegyzik. Előfordul, hogy beleköpnek, vagy földre leesett kaját raknak a tányérra, vagy a pizzafutárok hozzád mennek utolsónak és hidegen kapod meg. Ez ellen nem tudsz mit csinálni. Szóval nyugodtan lehet szabadságharcot folytatni a borravaló ellen, de nem árt tisztában lenni a kockázatokkal. Én a köpetmentes vacsorát preferálom.
2023. máj. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
75%
32# És szerinted ez normális,hogyha nem adnak ez jár cserébe? Hát figyelj ha megéri nekik a plusz ezer forintért az,hogy az étterembe se fogok odajárni 40 ezret otthagyni.:D kíváncsi lennék a főnöke mit szólna, főleg ha még név szerint is megemlíteném az illetőt. Szeretnéd ha nem tudnál adni az orvosnak pénzt akkor leszarjon?Vagy nem adnál a tanárnak és megbuktatná a gyereked? Mert ez pont ugyanaz.
2023. máj. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
19%

33


Nem, nem normális. Attól még ez a helyzet, nem tudod megváltoztatni a világot és az embereket legyél bármennyire is idealista.


Amúgy meg sose derülne ki, hogy beleköptek. Nem is tudnál róla.

2023. máj. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
68%
Igazad van,nem fogom tudni,de köpje szembe magát az ilyen. Viszont nehogy hasonló helyzetbe találja magát csak más szituációban,ahol szintén megjegyzik arcra. :)
2023. máj. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
61%

Hagyjuk már ezt a beleköpős dolgot!


Ha ez kiderul, nem csak onnan rúgják ki az illetőt, de a városban sem kap munkát sehol...

2023. máj. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
16%
Élj ebben a hitben. Így könnyebb. :D
2023. máj. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
68%
Mondjuk picit hangosabban szólja el magát,ahol meghallja a vendég aztán nehogy még az ANTSZ-t is ráküldjék a köpködös helyére a média mellé. Hogy megdicsérné a főnöke biztos. :D
2023. máj. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
0%
Miért kéne elszólnia magát? Elég ha ő tudja. Soha nem derül ki.
2023. máj. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el vannak akik evvel hencegnek, mert kényszert éreznek arra hogy elbüszkélkedjék mekkora fasztahók
2023. máj. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!