Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A pincérek mi alapján várnak...

A pincérek mi alapján várnak borravalót, ha van fizetésük?

Figyelt kérdés

Nem elég, hogy méregdrága az étel, még az étterem dolgozóit is szponzorálnom kellene? Amúgy sem olyan munkát végeznek, ami alapján megérdemelnének egy kis plusz pénzt, hiszem kimennék az ételért én magam is a pulthoz, azt ki sem kellene hozni.


Természetesen egy fillért sem adok nekik, de mégis honnan ered az a szokás, hogy ezeket az embereket pénzelmi kellene?

Inkább adakozok a tudományos kutatásokra.


2023. máj. 21. 13:20
1 2 3 4 5
 41/50 nike05 válasza:
36%
Kicsit eldurvult és letért ezzel a kifacsart beleköpködéssel a téma, én úgy gondolom aki ad az azért ad mert neki jobb érzés ettől ( személy szerint én szeretek, mert én így fejezem ki a szolgáltatás minőségét és hogy hogyan éreztem magam, plusz alapból mindig leszoktam haverkodni a pincérekkel, megdöbbentő mennyi lehetőséghez jut így az ember), más pedig nem ad, ez szerintem neveltetés kérdése és mindkettőt meg lehet érteni. Baromi nehéz dolog egy építőmunkásnak csak felvetni ezt a kérdést, aki belét kidolgozva fix bért kap, és nem szokott hozzà ehhez. Én úgy gondolom, hogyha van egy réteg akinek ez a kis pénz elérhető, értsd vendéglàtósok, és ezt nem csak a pincér kapja ugyanis a borravalót a konyhának is ugyanúgy elosztják a bárosoknak is a bárban, az igenis jusson hozzá nem feltétlen kell őket is elrántani ettől a lehetőségtől, érthető viszont ha valaki ezt nem szeretné, én viszont úgy élek hogyha valakinek tudok segíteni attól nem zárkózom el, ez a párezer forint inkább elvi kérdés mindenkinél, ne csináljunk megélhetési problémákat belőle. nekem baromi jó érzés hogy a megszokott helyeimen pacsival várnak és ültetnek le minket, majd kérdezik meg hogy a múltkori dolgok hogyan alakultak stb.
2023. máj. 31. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
0%
Én már ráhagytam ezt a témát. 41# Én is adok a futárnak,ha felhozza a nehéz csomagom az emeletre pl.,de rohanna is el,el se várja. Az ilyen embereket tisztelem. Volt hogy ugyanannak a személynek nem tudtam és ugyanúgy haveri szinten mosolyogva várt a következőnél,amikor meg igen. Neked a jattod miatt mosolyognak,a pénzedért,nem pedig érted,a szimpátiád miatt. Ha te ettől jobban érzed magad,az jó,nekem a gyomrom forogna. Ha a főnöknek is benyalsz amiatt fog kedvelni,nem azért mert olyan jó embernek tart vagy munkaerőnek.:) Örök példa erre kolléganőm,aki hordja otthonról a kolbászokat a főnökünknek,aki vigyorog a szemébe meg örömködik,mindenki azt hinné,hogy hogy megbecsüli...a következő jelenet meg az,amikor nincs ott ez a kolléganő és szidja,hogy mekkora kaki egy munkaerő és hogy utálja. Nekem az ilyenféle haverozás nem hiányzik álszent emberekkel pl.,de kinek mi. Valaki besimulós típus minden helyzetben. Ugyanúgy beleköphetnek a kajádba is ettől függetlenül. :D Ja és dolgoztam együtt olyan személyekkel,amikor még engedélyezett volt a hálapénz,hogy ha nem tudott adni szegény ember az eü.-s zsebébe le volt tojva,míg a másiknak járt minden. Picit gondolj bele azért,bárkinek lehet rokona,aki bekerült annak idején,de nem tudott adni,mert nem volt úgy nála. Azzal,hogy volt aki tolta a zsebüket ezeknek az embereknek,azzal azt érték el,hogy elindult a megkülönböztetés...aki tudott adni vagy adott azzal normálisan bántak,plusz vizsgálatok voltak,stb.,megfürdették az idős embert,meg ilyesmi. Aki nem,azzal nem. Szerintem gusztustalan volt és végtelen elszomorító,hogy van ember,mint ahogy te is írod aki ezt még támogatja is,az ilyen hozzáállást. :( De szerencsére vége.
2023. máj. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
23%

25 - Személyeskedésbe ne menjünk bele szerintem, én sem firtatom az intelligencia szintedet, bár nem is nagyon kell, mutogatod te magad.


Maradjunk annyiban, mindenkinek egyszerre válaszolok, aki reagált a 21-es kommentemre. Akárhogy magyarázzátok, hogy kinek mit csinál a nagybátyja, nagyanyja, akárkije. Amiket leírtatok, pl.festékbolt stb.az mêg mindig nem VENDÉGLÁTÁS. Az alapvető különbség a vendéglátás és más szakmák között régebbre nyúlik vissza. Anno a pincérek alig kaptak fizetést (alapbért)… mert borravalóval egészítették ki a vendégek, ellenben egy bankossal, építőmunkással, festékboltossal, ahol fix fizetést kapnak. Na ez a trend napjainkra is megmaradt a legtöbb helyen. Minimális alapfizetést kapnak a vendéglátósok a főnöküktöl, mert "úgyis van borravaló"-ra alapoznak. Holott, a borravaló ma már elmarad. Na ez a probléma. Ha most sem értitek, akkor nem tudok segíteni rajtatok… mert akkor más lesz ott a baj. :)

2023. máj. 31. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
76%

#43


Én értelek.

Viszont erre nem az a jó válasz, hogy kikoveteled a jattot, hanem az amikor odaallsz az üzletvezető elé és azt mondod neki: ennyit és ennyit ér a munkám. Vagy megfizeted, vagy megfizeti más.


Persze, ha más sem fizeti meg, akkor valószínű nem is ér annyit...

2023. máj. 31. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
19%

#43 Na bástyám, intelligencia szint ide vagy oda, de én egy egyetemet végzett programozó vagyok, ha kell művelten is tudok beszélni, de muszáj néha-néha egy jókora atyai pofon, hogy felébredjenek az emberek a mély álmukból. Tény, hogy nyers vagyok, de radikálisan gondolkodok és úgy hiszem elég racionális érveket írtam le, úgyhogy nem is firtatom ezt a témát már tovább, úgy látom teljesen fölösleges bizonygatni itt a józan paraszti észt, szórjad a pénzed nyugodtan, ha neked ettől lesz meg a lelki békéd hajrá, biztos visszakapod majd az élet karmájától (ja nem, max beléd rúgnak majd mikor földön heversz) - de legalább majd amikor a túlvilágon jön az elszámolás, akkor elmondhatod, hogy hát de jattoltál (igen megint átmentem tahóba). Egyébként félreértés ne essék, én is jattoltam régebb, manapság már csak a női futároknak, férfiasságból - illemből, semmi másért.


Peace out - gl hf

2023. máj. 31. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
100%
Nem túl igazságos, hogy a nőknek adsz csak azért mert nők. Milyen extrát nyújtanak a férfiakkal szemben?
2023. jún. 1. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
38%

44 - Senki nem követeli a jattot. A kérdés arra vonatkozott, hogy a pincér miért várja el a borravalót, ha van fizetése. Erre a válaszom az előzö.


45 - Azt gondolom, hogy neked kellene belefutnod egy jókora atyai pofonba, mert anno ez kimaradhatott nálad és sajnos látványos is a hiánya. :) Te meg adjál csak a nőknek, ez mennyivel korrektebb :)

2023. jún. 1. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
74%

@ 16: Ez igaz a háttérben dolgozó targoncásra, polcfeltöltőre, kazánfűtőre, programfejlesztőre, renszerszervezőre, könyvelőre, ... de azok mégsem kapnak tőled borravalót. Pedig nyilnán szeretnél mindenkinek is adni, csak sajnos nincs rá ugye lehetőséged. Óh be kár pedig.

A vendéglátóipari dolgozó éppúgy bért kap mint minden más alkalmazott bármely szolgáltatási vagy termelő iparágban. Ha kevesli a jövedelmét ne a betérő vendégek től várja el annak emelését hanem a saját munkáltatójától.

2023. jún. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
69%

Így van, minden szavaddal egyetértek #48-as.


#45-ös voltam.

2023. jún. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
27%

Ja és #46, leírtam hogy miért de akkor jobban kifejtem, úgy fest nem játszódott át az üzenet... Szóval: olyan extrákat nyújtanak a hölgyek, hogy ők nők, én pedig egy olyan férfi vagyok, aki tisztelem az olyan nők erőfeszítéseit mint az övék. Mert ők dolgozni akarnak és nem instán k*rválkodni, mint a legtöbbje és/vagy egy multimilliomos vagyonát infúzión kapni, csak azért mert jól tud térdelni. Tudod? Ezt a dolgozni akarást becsülöm bennük.


#47 Majd pont Te mondod meg, hogy kimaradtak nálam ezek, képzeld hogy nem, de amúgy meg semmi közöd hozzá. Pont, hogy az atyai pofonoktól vagyok ilyen nyers szókimondó és nem egy ilyen papucs sz*ralak mint amilyen Te vagy (hupsz ez most így kicsusszant na mind1), szóval ennyit rólad te csíragyerek. Kifejtettem több oldalon át az álláspontomat, nem fog változni és nem is várom el h nektek is változzon az álláspontotok, szórjátok a pénzt hajrá. Biztos csináltál valami olyat az életben, amiért azt hiszed majd ettől megbocsátást fogsz nyerni - segítek nem.


# a 45-ös.

2023. jún. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!