Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felvethetem az előléptetést a...

Felvethetem az előléptetést a főnökömnek, vagy komolytalannak tűnne még?

Figyelt kérdés

Egy kis bevezető rólam. Amikor lediplomáztam, akkor jelentkeztem egy céghez, ahol most is vagyok. Egy viszonylag nagy multiról van szó.

4 éve vagyok itt, és ezalatt kaptam két előléptetést, az egyiket kb pont egy éve. Már az is nagy szám, hogy ilyen fiatalon, ilyen kevés tapasztalattal megkaptam a jelenlegi pozíciómat.

Viszont egy ideje előállt egy olyan helyzet, amiben kikerültek a vezetők a fejünk fölül, és hirtelen fel kellett a csapatnak nőni a feladatokhoz, senki nem fogta a kezünket. Na már most az egész csapat olyan, akinek a nap elején meg kell kb mondani, hogy mit csináljon aznap. Én kezdtem el aktivizálni magam, bekéredzkedtem a megbeszélésekre, meetingeket szerveztem, oktattam, tanultam, megszerveztem a munkáját 3-4 embernek, stb. Tehát igazából átvettem az ex vezetőnk feladatkörét. Viszont ezzel óriási mértékben nőtt a felelősségem, nőttek felém az elvárások. Ez az egész egy nagyon frusztráló helyzetet eredményezett, mert ugye megkaptam a felelősségeket, de a magasabb pozíciót és az azzal járó jogköröket pedig nem, szóval így egy szélmalomharcot vívok. Nincs jogom meghozni olyan döntéseket, amikért én vállalom a felelősséget, és nem kerülök be azokba a felsővezetői megbeszélésekbe, ahonnan első kézből tudnám megkapni az információkat.

Szóval le szeretnék ülni a főnökömmel beszélgetni, hogy mondja el milyen feltételeknek kellene még megfelelnem, hogy megkapjam ezt a kisebb vezetői pozíciót. A történetem fényében nem lenne ez korai? A legfiatalabb vezető lennék a cég történetében kb, és alig 1 éve léptettek elő. Alapvetően nem rohanok sehova, de ha már felnőttem a feladatokhoz és el is végzem azokat, akkor motiváló lenne, ha a titulust is megkapnám hozzá.


2023. jún. 22. 22:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Meg lehet próbálni, de ha így is megcsinálod, miért is léptetnének elő? Nem kell sorban állni olyan feladatokért, amelyeket nem bíztak rád, majd ezt is megtanulod.
2023. jún. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

"Nem kell sorban állni olyan feladatokért, amelyeket nem bíztak rád"

Ezt sokan mondták már, de nem értek veletek egyet.

Egyrészt ezt magam miatt is csinálom, mert minél nagyobb szerepeket vállalok, annál jobban fejlődöm, annál jobban kikerülök a komfortzónámból, és olyan dolgokat tanulok, amit máshol is hasznosíthatok. Csak így lehet előre lépni, nem úgy, hogy várom a sült galambot. Másrészt ez feltesz a térképre, és egyre nehezebben pótolhatóvá tesz.

2023. jún. 22. 23:06
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nyugodtan beszélgethetsz vele, legrosszabb esetben is nem kapod meg a pozit mert ezek szerint kb nélkülözhetetlen vagy a csapat számára szóval bajod nem lehet belőle.
2023. jún. 22. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%

"Na már most az egész csapat olyan, akinek a nap elején meg kell kb mondani, hogy mit csináljon aznap"


Megmondod a főnöknek hogy vagy előléptetnek vagy magukra hagyod ezeket a balfszokat és azt se fogják tudni hogy merre az arra.

2023. jún. 23. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Na olyat ne csinálj mint a 4es, mer ha megzsarolod a főnököd akkor az első dolga lsz hogy megadja az emelést, és azzal a lendülettel el is kezd keresni mást akit felvehet a helyedre téged meg kibaszhat.
2023. jún. 23. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2-es, csak részben van igazad. Az biztos, hogy így tudsz fejlődni. De arra ne számíts, hogy ezt pénzben honorálni is fogják neked. Egy vállalkozás az üzlet, és mindig az a cél, hogy minél olcsóbb legyen. Nagyon kevés helyen érdekli őket az, hogy a dolgozó elégedett is legyen. Annyit mindenképpen tudsz kamatoztatni belőle, hogy a következő állásinterjún elmondhatod, hogy ehhez is értesz. De sok helyen a másik hátán kapaszkodnak fel az emberek. Aki dolgozik, miért is léptetnék elő, akkor nem lesz, aki megcsinálja. Nálunk egyik people manager sem ért semmihez, csak jó nagy szájuk van, meg határtalan önbizalmuk, de a hétköznapi munkát mégis a kisemberek csinálják meg.
2023. jún. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
#6: Igen, de ha fel akarsz mondani, akkor nem mindegy, hogy mekkora veszteséget okoznál ezzel a cégnek, és így mennyire akarnak megtartani. Márpedig a cégek ezt is mérlegelik, és nem akarnak elveszíteni egy kulcsszereplőt.
2023. jún. 24. 11:42
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha jó viszonyban lennek a vezetőkkel és ilyen helyzetben lennék akkor én négyszemközt óvatosan beprobalkoznek evvel. Persze ez én vagyok. Még ha nem is lenne több a penz az elején sztem akkor is jó, vezetői tapasztalat ami kincset er.
2023. jún. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

7-es, sajnos ebben sincs igazad, majd érnek még meglepetések. Ha cost saving van, akkor azt fogják nézni, hogy melyik dolgozó a legdrágább, és azt fogják elsőnek kirúgni. Egy multinál nem tudja a jobb kéz, hogy mit csinál a bal. Ha cost savinget írnak ki, akkor nem azok csinálják az erre irányuló terveket, akiknek a feladatot el kell látni. Azt majd a helyi vezető oldja meg, ha nem tudja, hát az ő baja.

Nálunk most az megy, hogy Szlovákiából rúgják ki az embereket, és hozzák ide a munkát, mert mi olcsóbban megcsináljuk. Betanítás az nincs, azonnali hatállyal rúgják ki őket. A business continuity pont nem érdekli azokat, akik ezeket a döntéseket hozzák. Kipipálta a cost savinget, ennyi. A helyi magyar manager meg vért izzad, hogy hogy oldja meg.

2023. jún. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!