Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ennyire nehéz most junior...

Ennyire nehéz most junior fejlesztőnek lenni? Nektek tapasztalatok, aki állást keres juniorként vagy rálát erre?

Figyelt kérdés

Még csak 1 év backend-es tapasztalatom van, ami tudom nem annyira sok, de a 0 -nál (vagyis aki tényleg pályakezdő), annál valamivel mégis több..ennek ellenére idáig sikertelenül jelentkeztem, eleve kb. nem jutok el az interjúig..igaz, még az egyetem folyamatban van, de már a vége felé tartok (levelezőn tolom amúgy).

Az a fura, hogy amikor még csak pályakezdőként jelentkeztem, vicces, de előbb munkát találtam, mint most..idáig 65 helyre adtam le jelentkezést, ebből 2 hely kezdte el velem a kiválasztási folyamatot, az egyiknél utolsó körig jutottam, de nem tudtunk megegyezni így azt hagytam, a másiknál az első körnél elbuktam. Ennek nem ilyennek kellene lennie, 65 helyből szerintem legalább minden 6. helyről legalább az első körös interjút el kellene velem kezdjék, legalábbis pályakezdőként valami ilyesmi arányra emlékszem, és kb. bő 1 hónap után fel is vettek, nem volt nehéz elérni...de most...hogy van ez, ennyire gáz most juniornak lenni?



2023. aug. 5. 22:41
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Nekem 1 év fejlesztői tapasztalatom van, de hónapok óta egy helyről se hívtak vissza. Mindenhová már 5+ évet várnak el. Kezdem feladni az egészet.
2023. aug. 6. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

1: még szerintem a 3 év is elég lenne..tényleg elég "szerencsétlen" helyzet, hogy csak 1 évünk van..túl nagy a verseny most vagy nem tudom..már azon is gondolkoztam, lehet akkor másba kell kezdjek, nem programozás, hanem tesztelés, vagy valamilyen egyszerűbb rendszergazdai dolog, ahová nem nagyon kell tapasztalat HA (!) létezik ilyen még..de amúgy már pl. teszteléses melóknál is azt látom egyre inkább kell oda is a 2+ éves background..

Köszönöm, hogy megosztottad ezt velem, mert legalább kevésbé érzem magam egyedül ebben. Talán valamelyest Te is..és minden bizonnyal elég sokan lehetünk most így. Amúgy kicsit tanácstalan vagyok én is, nem azért öltem már mindent összeadva éveket (egyetem előtti önképzés, egyetemi évek, munkatapasztalat, hobby projektek) ebbe a területbe, hogy aztán teljesen mást csináljak..csak az embernek egyszer elfogynak a pénzügyi tartalékai is, nem keresgélhetek hosszú-hosszú hónapokig.. :( Kitartást kívánok Neked és mielőbbi sikereket!! NEM VAGY EGYEDÜL!!

2023. aug. 6. 02:52
 3/10 anonim ***** válasza:
86%

"pályakezdőként jelentkeztem, vicces, de előbb munkát találtam, mint most"


Nem követed a híreket, hogy az IT szektorban milyen tőkekivonás történik éppen és mekkora leépítések vannak? Nem 2021 van, amikor számolatlanul tolták a foundok milliószám a dollárt minden cégbe...


Magyarul nem azért kaptál tavaly / tavalyelőtt könnyebben munkát, mert pályakezdő voltál, hanem mert 2 éve a mi cégünk is kézzel lábbal tiport bárkiért, aki egy félig értelmes kódot le bírt írni. Most meg a fejlesztők felét elküldtük, ha valaki feláll akkor is hire stop van, nincs replacement...

2023. aug. 6. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%

Hmm engem még mindig keresnek meg linkedinen normális állásokkal különböző cégektől. Mondjuk nekem bsc + msc és 2+ év tapasztalat és személyes projektjeim is kint vannak.


Szerintem sok jelentkezőnek nagyon rosszul van kitöltve a linkedinje vagy pedig nagyon szarul van megírva a CV/motivációs levele.

Néha beraktak prescreeningre és nem gondoltam volna hogy ennyire rossz CVket egyáltalán lehet írni.


Nehezebb az álláskeresés mint előző évbe de azért nem annyira rossz a helyzet mint ahogy #3 leírta. Sok helyen van létszám stop de sok helyen még mindig vesznek fel embereket. És a létszámstoppos helyeknek is lassan nyitniuk kell mert munka van bőven és nincs rá elég ember.

2023. aug. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%

4

Legtöbb helyen minden nem business critical fejlesztés leállt. A drága seniorokat mediorra vagy rosszabb esetben juniorra cserélik, főleg ha contractor..


És az igazán nagy cégek majd még csak most kezdenek ebbe bele, a startupoknak meg 1-2 évre reszeltek.

2023. aug. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Hogyan tudod 65 helyre beadni a jelentkezést.


Én java pozíciókat keresek, amiből elv a legtöbb van, de szeritnem nincs is 65 cég, ami keres ember java pozícióra, nem, hogy juniorra.


Most én is azt vettem észre, hogy kb 25 munkahely jelentkezésből:


-2 elutasítás


-1 hr interjú, ahol megígérték, hogy kiküldik a teszteket, ami alapján tudnék a következő körre menni, de azóta sem küldték és ha felhívom őket, akkor is kinyomnak. (Nix)


-3 HR interjú

Ebből 2-nél ott tartok, hogy "Tovább küldöm a vezetőségnek és keresünk ha nyitottak további körökre" és egy ahol most megyek majd 2. körre, ami vezetőkkel, ami elv az utolsó lesz. Mondjuk elég furcsának tartom, hogy felvennének 1 hr kör, 1 rettenetesen egyszerű online teszt és egy vezetőkkel való interjú után.



Én most ott vagyok, hogy nem tudok több helyre jelentkezni. Minden Javás junior pozira jelentkeztem, ahol +100 fős a cég, de ha bevenném az abszolút pici KKVkat is a "versenybe", akkor is max 10 másik helyre tudnék jelentkezni.


Közben már jelentkeztem adott cégek oldalain, amiről tudom, hogy javával foglalkoznak. Ráírtam recruiterekre a linkedinen, de senki sem írt vissza, még azok sem, akik eleve az ismerőseim voltak és ők jelöltek be, hogy majd írjak ha újból aktuális lesz a munkakeresés, de persze már nem válaszolnak.


Jelentkeztem pár pozícióra, ahol több év tapasztalatot is elvárnak, de nyílván azokról soha sem fogok hallani semmit.


Szóval ja. Elég furcsa.


Hiába jelentkeztem így kb 25 helyre. A ténylegesen junior pozik, amikre tökéletes fit lennék, azokból összesen max 3 darabot találtam és kb ugyan ennyi olyan javás pozit, ahova nem lennék jó fit. Pedig szerintem a Java + Spring boot elég gyakori stack.


Ja és a 2. körös interjú, amire megyek majd is nagy valószínűséggel egy teljesen más stack mint amin tapasztalatom van, mert a cég weboldalán az adott "business unit" tech stackjét látva semmi nincs, ami az enyémmel összeillik, így ötletem sincs mért hívnak be interjúra.

2023. aug. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ja, ettől függetlenül 1 év tapasztalattal én is kapom a professionről a telefonos megkereséseket kb heti 1x, de valahogy soha sem találják el a stackemet.


Valamiért mindig tesztelői pozikat ajánlanak és C#-ot, ami teljesen más világ mint a Java.


Ha véletlenül eltalálják a stacket, akkor is random pici, város szélén lévő, rugalmas hibrid bejárású (tehát heti 1x lehet home office :D ) pici 10-30 fős cégekkel keresnek meg, ahova nem kívánok menni.

2023. aug. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

3: követem valamennyire a híreket, inkább azt hittem most a teljesen pályakezdőket nem nagyon veszik fel (de ugye a "nem nagyon" sem egyenlő még azzal, hogy "egyáltalán nem"), szóval mondom aki nem teljesen 0 km-es, hátha ott azért vannak lehetőségek, de mindenképpen jobb aránnyal, mint a 65-ből 2 visszajelzés (mondjuk még lehetnek persze visszajelzések, mert akár hetekig tarthat, mire a hr eljut egy új jelentkezőhöz / jelentkezők új csokrához. De tényleg érződik most ez a hiring freeze.

Köszönöm mindenkinek a válaszokat, nyomtam a zöldet.

6,7: óh, mondjuk én profession-ön fent sem vagyok, nem gondoltam, hogy ott is történhetnek érdemi dolgok, de akkor most már másképp gondolom. A Nix-től engem is megkerestek (már a tesztek kitöltése után), de amikor megtudtam, hogy nincs home office, megköszöntem a lehetőséget - én már nem tudnám elképzelni, hogy heti 5 napot bejárjak egy irodába, ennyi erővel kis túlzással mehetnék pénztárosnak is vagy na.. és vallom, hogy mi munkavállalók tudjuk csak igazán minél jobban népszerűsíteni ezt a trendet egyszerűen azzal, hogy nem ülünk bele olyan munkalehetőségbe, ahol nincs legalább heti 2-3 HO nap. Én előző helyen full HO-ban voltam ráadásul, pályakezdőként, és bíztak bennem, nem volt gond.. Ahová most felvettek volna, ott is a HO teljes (!) hiánya miatt mondtam nem-et..egy full irodás helyen úgysem maradnék 1 évnél tovább, mert megunnám a napi bejárást, akkor inkább keresek tovább, minthogy idő előtt eljöjjek a cégtől, nekik sem lenne jó, nekem sem, mert nem akarok job hopper-nek tűnni. A kérdésedre válaszolva: pedig van sok Java-s állás, de én nem a profession-ön nézem, hanem linkedin és indeed (és az is igaz, hogy kb. 10% -ban frontend-es állásokra is jelentkezek, amiknek kb. megfelel a profilom). Olyan állás, amihez 100% -ban megfelelne a profilom, tényleg kevés van, mert már a kezdőbb pozikba is belecsempésznek olyan cuccokat (cloud, stb.), amik további szűrők tudnak lenni (a mi kárunkra). Meg sok helyen úgy adják meg a szükséges éveket, hogy: 1-3 , és ezekre is mindig jelentkezek..persze ez elég tág, mert igazából 1-2 évvel még junior valaki, de ha már megvan a 3. év tapasztalata is (vagy csak elkezdi a 3. évét), akkor onnantól már sok helyen mediornak számít, azaz lehet, hogy csak azért így adják meg hogy 1-3, hogy kezdő medior jelentkezzen junior fizuért, nem tudom - és akkor az 1 évemmel kiestem..az lenne az igazi, ha úgy adnák meg, hogy: 0-1 év tapasztalat, de ilyen állás kb. nincs is már.

2023. aug. 6. 19:30
 9/10 anonim ***** válasza:
23%
5-ös ez merhaság. Rohadtul nem cserélnek le senkit se juniorra.
2023. aug. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
75%
Mindenki azt pofázza mekkora hiány van informatikusokból. Nem ártana pontosítani. Tapasztalt, jól képzett seniorból van hiány. Üdv a való világban.
2023. aug. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!