Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miert ennyire nehez Magyarorsz...

Miert ennyire nehez Magyarorszagon penzt keresni?

Figyelt kérdés
200, 300, 400 ezer semmire nem eleg
2023. aug. 11. 23:20
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
36%

10

nem is gondoltam volna, hogy Magyarorszagon lehet ennyit keresni.

2023. aug. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
36%

Elárulom kérdező hogy ez más országokban is így van. A legtöbb munka bizony nem fizet jól. Lehet hogy összegben soknak tűnik, de ha valaki nem munkásszállózik hanem ott is él az adott helyen akkor látni fogja hogy a minimálbér közeli összegekből nehéz kijönni.


Csak egy kis példa, londonban a medián fizetés 2750£ amit ha átszámolsz forintba akkor nagyon kellemesen meg lehet belőle itthon élni. 1.5 szobás lakás cserébe elveszi a fizetésed kb 60% át mivel 1600-2000£ egynek a bérlése. Persze lehetsz külső kerületben de akkor viszont vár rád a hosszú utazás és az extra zóna díj. És a szolgáltatások drágábbak külföldön mint itthon, csak egy példa itthon mondjuk 1000 ft egy sör BPn(lehet olcsóbban is kapni általában) kint pedig 4-5£ ami 1800+ ft.

2023. aug. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
26%
London az nagyon draga
2023. aug. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
79%
Tök jók ezek az "el kell felejteni az alkalmazotti létet" mondatok csak ha épp a következő havi számlák befizetéséért gürizik az ember akkor nem fog tudni se időt, se pénzt fektetni az önképzésbe. Ha nem dolgozza le az ember a napi 8-10-12 óráját, akkor kirugják, és akkor megintcsak nem az önfejlesztés a prió 1, hanem hogy találjon egy legalább hasonló munkahelyet. Pénze meg sokaknak egész egyszerűen nincs, be kell fizetni a számlákat, 12 fokos szobából nem az igazi se gyárba/irodába menni, se home office-ozni, de még udemy videókat nézni sem. Elég egyszer beleragadni ebbe a mókuskerékbe, akár 1-2 kísérletet elrontani, pl. olyan tanulásba fogni ami elviszi a tartalékodat de nem hoz semmit a konyhára, túl hamar eljönni egy munkahelyről és 1-2 hónap alatt a megemelkedett számlák meg élelmiszeáarak miatt kinullázni magad, vagy túl sokáig maradni egy munkahelyen ahol a háttérben már szervezkednek ellened és 1 nap alatt kiraknak, hiába voltak terveid munka melletti önképzésre, munkán belül előrelépésre. Akkor már egyetlen lehetőség marad, szépen visszasomfordálni a kerékbe és hajtani, hajtani... mondom mindezt úgy hogy se házra, se autóra, se elektronikai eszközökre vagy egyéb holt tőkébe nem temetem a pénzemet, nincsenek is ilyen céljaim, egyszerűen csak jó lenne néhány 10%-kkal többet látni a számlámon, meg jó lenne ha nem csak a hó elején jutna pénz élelmiszerekre. Volt viszont néhány önképzős kíserletem úgyhogy tudom miről beszélek. Valahogy félre kell rakni 5-10 E Ft-okat havonta hogy legalább ne amortizálódjon le teljesen az ember környezete (ruhák, bútorok, fogorvos stb.), és imádkozni, hogy valamitől jobb lesz a munkahelyen, adnak valami kis emelést, szabaddá válik egy jobb hely. Ha meg munkahelyed sincs az extra nagy szívás, itt is csak az ima segíthet hogy olyan helyre kerülj be ami nem fog megszivatni téged se és ő maga sem fog összeomlani 1-2 éven belül. Ez van most.
2023. aug. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
13%
Előző, ilyen hozzáállással valóban nem fogsz sehova sem eljutni.
2023. aug. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
80%

#15

Szimplán realizálni kéne hogy az élet nem ilyen egyszerű.


Nekem szerencsém volt és volt pénze szüleimnek, nekem pedig tehetségem ahhoz hogy egyetemen olyan szakot tanuljak amivel jól lehet keresni. Nekem a számlák befizetésén nem kell gondolkodnom, van pénzem nyaralni és tudok a hobbijaimra költeni.


De nem mindenki ilyen szerencsés. Egyetem mellett akár csak 20 órába dolgozni nem egyszerű, ha pedig nincs valakinek elég esze vagy nem műszaki irányultságú akkor jól fizető munkát nehéz találni.


Vállalkozás nagyon jól hangzik, de a legtöbbje bebukik, mert egy csomó képesség kell ahhoz hogy sikeres tudjál lenni.

2023. aug. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
23%

Miért?


Nehéz?

2023. aug. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
83%

Ó, túl vagyok én már pár "hozzáálláson". A "bárki lehet belőlem, csak akarni kell" ideje nálam lejárt.

Az "elegendő munkával biztosan előre lehet lépnié" is.

Mondanám hogy már csak a "harcban" gondolkozok, de nem lenne igaz.

De az se igaz hogy föladtam volna, egyszerűen csak annyi oldalról jártam körül a kérdést és annyira eredménytelenül, hogy már tanácstalan vagyok 🤷

Dolgozok, mert azt muszáj, a hajléktalan sors engem sem vonz, de ennyi.

2023. aug. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
28%
A magyarok a vilag legirigyebb emberei.
2023. aug. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
37%
En meg utalom az irigyeket, erdekes hogy en soha nem tudnek irigy lenni, ha valaki meggazdagodik hirtelen nem leszek irigy, hanem orulok a sikerenek de mindegy
2023. aug. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!