Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miert ennyire nehez Magyarorsz...

Miert ennyire nehez Magyarorszagon penzt keresni?

Figyelt kérdés
200, 300, 400 ezer semmire nem eleg
2023. aug. 11. 23:20
1 2 3 4 5
 21/42 anonim válasza:
79%

#14-es és #18-as leírta a nagy fájó igazságot. Nem szoktam hozzászólni, csak olvasok általában, de ez annyira igaz, hogy nem lehet kihagyni.


Ezt a megszállott önképzés őrület dolgot szerintem át kellene gondolni, mert valóban arról van szó, amit ír a válaszoló, hogy napi 12 óra után elég nehéz dolog.


Én is így voltam, megfogtam nagy nehezen egy melóhelyet anno (kevés volt errefele, de szerencsére engem választottak), de annyira fárasztó volt, hogy este már csak 1-2 órát tudtam programozást gyakorolni, mert mindenki azt mondta nekem, ezt kell csinálni, ebben van sok pénz. Persze annyira naiv voltam, hogy ennyi elég hozzá, azzal nem számoltam, hogy annyira távol áll tőlem mint Makó Jeruzsálemtől.


Az még hagyján is, hogy a pénzem elment, de az esti fáradtan való tanulással úgysem mentem volna semmire, mert nem bírtam koncentrálni, csak ugye a számlák meg nem szeretnek várni....


Szóval hogy lehet sok pénzt keresni itthon? Szerintem úgy, hogy olyan családi háttér van mögötted...


Persze, lehet fújni az önképzési mantrát, biztos van, akinek összejön, de ne rendeljünk már mindent ennek alá, vagy legalább nézzünk már a dolgok mögé...

2023. aug. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
69%

Én csak annyit mondok annak aki felhozta külföldöt vagy a szakmát..., hogy egy éve Floridában élünk. Itt Amerikában MINDENKINEK megvan a lehetősége sok pénzt keresni. A történetünk röviden:

Egy évig dolgozott a párom (én nem!) és tudtunk venni egy alig használt 2015-ös toyota corollát, csak 30.000 mérföld volt benne.

Előtte csak kettő 50$-os biciklivel jártunk ide-oda!

A párom mássza a langrétrát és benzinkúti kasszásból szakács lett és onnan fedex futár, egy hónapja a fedexnél manager! Mindezt NULLA tapasztalattal és NULLA szakmával, egy év alatt és mindehhez nem kellett 12 órákat húzni minden nap!

Jelenleg egy év múlva házat veszünk.

És mostmár én is dolgozok bár egyelőre 15$/óra a fizetésem, de mindenki itt kezdi. Sok amerikai megelégszik ennyivel, de mi nem ilyenek vagyunk...

Szóval ja sok fiatal helyében olyan szakmát keresnék amivel ki tudnék jönni Amerikába, mert vagy a házasság vagy egy kiváló szakma az amivel ide a legkönnyebben ki lehet jutni.

Megjártuk mi Magyarországot, Szlovákiát, Németországot és nem jutottunk sem fejlődésre sem fizetés emelésre... depresszív napról-napra élés volt és Európában még az utolsó 5 forintosunból fizettük ki a lakbért. Mindíg egy hétre főztem abból ami a legolcsóbb volt a boltban! Jelenleg 200$/hét megy el kajára és 2000$ körül van a havi költség mindennel együtt és az össz bejövetel 5000$ körül van, szóval van bőven mit félre tenni. Ez a paradicsom. Lehet lepontozni, annyira nem érdekelnek a %-ok...a véleményem őszinte.

Sokan vannak itt akik 20+ éve jöttek el Magyarországról, mert már akkor élhetetlen volt, azóta is csak egyre rosszabb, ez tény!

És nem kell itt a kommentek közt a kimagasló szakmákat felhozni, mert az átlagos emberről beszélünk átlagos élettel!!!

2023. aug. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
29%

12: A sör az szolgáltatás?:))


Közértben kb. 200 Ft egy sör, hol 1000 és milyen sör?

Én meg pl. egyáltalán nem iszom semmiféle sört.

Évente egyszer beleáztatom a lábam, mert leszedi a keményedést.:D

Szóval míg itthon 1000, addig kint 1800 Ft-ot spórolok így. XD

Mindegy is, nem akarok Londonban élni, csak filóztam.

2023. aug. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
0%

16: Az igaz, mert Magyarországon agyon van adóztatva, meg van nyomorítva, és a piac is huszadakkora mint bárhol máshol, ahol régen van kapitalizmus.

De szerintem a Válaszoló arra gondolt, hogy ne másnak dolgozz, ne a legrosszabb adózási formát válaszd (munkavállaló), hanem találj ki valami mást, legyél rugalmasabb, ne hagyd, hogy a családod irányítson ezekben, stb.

Már az is nagyon jó, ha találsz egy olyan állást, ahol csak 4 órát dolgozol, mégis kijössz belőle rezsi+étellel koppra.

2023. aug. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
28%

22: Tökjó annak, aki bírja a meleget.

Én kb. 23 fokig vagyok hitelesítve, annál följebb haldoklom.

Most ugye ott 50 fokok vannak....


Meg tökjó annak, aki meg tud tanulni annyira angolul, hogy ki merjen menni.

Én 2000 tanórát vettem, és emellett kb. 6-7000 óra otthoni önálló tanulás volt, de ez a nyelv ezek után is egy rejtély nekem.

2023. aug. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
75%

#25 Én az első fél évben konkrétan jég formájában vittem magammal vizet a palackomban, mert teljesen kivoltam. 😂 Már megszoktam itt. Benti melót kell csinálni amúgy endless summer van itt. Csak Floridáról tudok nyilatkozni és egy csöppet New Jersey-ről (4 évszakos) ami pedig a fekete munka városa. És ugye a legjobb pénz itt is az ami után nem kell adózni. Jerseyben ez is lehetséges akár nagyon alap angol tudással is. Ha jó vagy a szakmádban felemelnek. Rengeteg mexikói és spanyol van itt akik nem beszélnek angolul mégis itt vannak.

Persze teljesen igazat adok neked.

2023. aug. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
44%

22: Az is van, hogy az amerikai gazdaság adósságalapú, pont fordítva, mint Európában.

Az ember - és az állam is - előbb költ - hitelre -, aztán fizeti ki.

Ha ti 1 évig jó adósok voltatok, akkor vehettek NULLA önerővel is házat, mert bíznak bennetek hogy fogjátok törleszteni.

Ez ugye Európában nem így van.


Az állam adóssága is egyre csak nő, és minden 3 hónapban kell hozni egy döntést, hogy emelkedhet az adósságplafon.

Namost ez egyre csikorgósabban megy át, szeptember elején szerintem nem fog átmenni a kongresszuson.

A nemzetközi hangulat is romlik ezzel kapcsolatban, már nem akarják elfogadni az országok, hogy az USA egyre többel tartozik nekik.

A hitelminősítők is rontottak a nyáron az USA adósbesorolásán.


És ha ez bedől, akkor dől az egész.


Persze, hogy tökjól lehet élni gyarmatokból, máshol kirobbantott háborúkból, kölcsönökből, csak ez a rendszer nem önfenntartó, és be fog dőlni, az pedig csúnya lesz.

2023. aug. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
44%

26: És milyen szakmák a menők? Pl. amit az angolul nem beszélők tudnak?

Én közigazgatász vagyok.:))

Az nyelv nélkül nem tudom, hogy lehet csinálni.:)

Még közigazgatási szakmai nyelvvizsgám is van angolul, de nem érzem, hogy lenne...:))

2023. aug. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
29%

#28 Ismerek olyanokat akik nulla nyelvtudással kezdték olyan területeken, mint pl. az autószerelés, építőipar, takarítás.

Az építőiparos ismerősnek még tapasztalata sem volt nemhogy nyelvtudása.

Sajnos a magyar "menő" szakmák nem biztos, hogy működnek itt nyelvtudás nélkül. Mihamarabb meg kell tanulni, nyilván ez a legfontosabb.

Az is jó, ha az ember jó helyen van jó időben, de ha keresed a lehetőségeket ez nagyon könnyű.

2023. aug. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
44%

29: De hogy szereznek akkor munkát és hogyan kötnek munkaszerződést?

Kétnyelvű szerződések vannak?

Hogy intézik el, hogy legyen?

2023. aug. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!