Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miert ennyire nehez Magyarorsz...

Miert ennyire nehez Magyarorszagon penzt keresni?

Figyelt kérdés
200, 300, 400 ezer semmire nem eleg
2023. aug. 11. 23:20
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
60%

#27 Nem egy évig voltunk adósok, aki itt él egész életében adós, ha van credit kártyája, ez pedig alap. 😄

Igen adósság alapú Amerika.

Na de kb. 3 hónap volt visszatölteni a 2 credit kártyát. Az "adósság" jelenleg olyan 500$, de ez nem is kellene hogy legyen, mert van pénz feltölteni csak kordában tartjuk a dolgot és az egyik kártyán csak a költőpénz van. Már ott tartunk, hogy a másik tele van, a harmadikon pedig spórólunk.

Nem tartozásnak érezzük, hanem ha veszünk egy kocsit pl. akkor 3 év mire részletben lefizetjük. Ha egy nagyon nagy házat veszünk egy nagyon jó részen, hajó kikötővel, 2 konyhával, számos terasszal és hálóval azt igen 30-40 évig le fogjuk fizetni havi fizetéssel, de a miénk lesz és nem kell egy életet leélni albérletben.


És ha használod a creditedet az a legjobb, a credited az előéleted, hogy hogyan bánsz a pénzzel.

Ha nem bizonyítasz és nem raksz le egy bizonyos összeget előre akkor semmit sem fognak csak úgy adni. Biztosítékra mindíg szükség van.

2023. aug. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
60%
#30-as. Van egy kiskapu amit úgy hívnak cég alapítás. 😄 Ettől még nem vagy legális, de van egy céged (bárki csinálhat itt) a cég pedig adózik. Szóval érted. 😄
2023. aug. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
79%

#14-18-21-re es az onkepzesre reflektalva.

En erettsegi elott tudtam, hogy egy ft-ja sincs a csaladnak, nem tudnak semmiben tamogatni. Ezert ha bar folvettek foiskolara, nem mentem, inkabb csinaltam egy kozepfoku villamosipari kepzest um. biztositeknak, ezt meg nappalin. Utana belevagtam a villamosmernoki kepzesbe szinten nappalin, ugy hogy szoctam es arvaellatas volt az egyetlen bevetelem. Kollegiumba nem vettek fel igy alberleteztem, akkoriban ez ki is jott a szoctambol (70e lakber+rezsi ment 4 fele). Az elso evet igy toltam, az orarendem olyan s_ar volt hogy semmilyen munkara nem vettek fel. Masodik evben bejartam videkrol a jobb anyagi helyzet remenyeben, 5e volt egy diakberlet. Csak azt a penzt amit albira koltottem elotte, be kellett adni a csaladi kasszaba, igy ugyan ott voltam, csak olyan faradt voltam hogy nem tudtam se tanulni, se vizsgazni.

Otthagytam, elmentem dolgozni hogy legyen tapasztalatom, majd 2 ev mulva levelezon ujra nekimentem. Vegul mire volt mernoki tapasztalatom, sikerult elkoltoznom ujra a fovarosba, meg 2 ev volt a raepulesek es csuszasaim miatt mire befejeztem. A szakdogam elso 15 oldalan repulon irtam, mert egyszeruen menni kellett, munka volt. Vagy megyek vagy kirugnak.

Vegul meglett, lediplomaztam 27 evesen, utana meg egy kepzest megcsinaltam, kicsit felhoztam az angolt is, van osszesen 6 ev mernoki tapasztalatom, de teljesen kiegtem a 20-as eveimben.

Szoval igen, letezik az onkepzes, de nem mindig es nem minden korulmenyek kozott meg nem minden aron jon be. Azok a sracok akik szakkozep utan szartak az onkepzesre, 1 jo szakmaval elkezdtek dolgozni, azota mind csalados emberek 30 ev korul, stabil egzisztenciaval. Egy budos ft-ot vagy percet nem bohockodtak onkepzessel. Boldogok, sikeresek a sajat szintjukon. En meg most kezdek el profitalni abbol amit az elmult 8-10 evben csinaltam. Megerte? Szamomra nem.

Ha nincs mogotted tamogato legkor vagy/es tars, vagy egzisztencia, akar szarul is elsulhet az, ha minden energiat es penzt onkepzesbe tolsz. En meg relative jol kijottem ebbol, de van akinek nem sikerul.

2023. aug. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
71%
14-18 vagyok, 21 és 33 köszi a reflekciókat. Én csak a "pár" részére reagálnék most. Egy párkapcsolatot is totál le tud nullázni ha az ember belevág valami önképző projektbe, amíg a "párja mögötte áll". A legjobb kapcsolatot is megráncigálja ez úgy hogy véget ér miatta. Tanulsz, tanulsz, közben ugyebár együtt is lehetett volna időt tölteni, élményeket szeretni, közös projektekbe is vágni amiknek ugyanazt vagy még többet adnak, akár anyagilag, akár más téren... vagy egyszerűen csak arra koncentrálni hogy a meló megmaradjon és hónapról hónapra befollyon egy fix összeg... mai eszemmel azt mondom ez is könnyebb és célravezetőbb ha ebben támogatjátok egymást.
2023. aug. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
81%

#34 Ez is pontosan így van, tapasztaltam :D csak nem akartam már azt is belevésni a #33 hozzászólásba. Tök jól megvoltam az akkori párommal, de ahogy közeledett az utolsó félév és ahogy fáradtam, rá nem maradt idő. Hétköznap hajnalban vagy/és este-éjszaka tanulsz, a legtöbb szombatodat az egyetemen töltöd, vasárnap pedig arra is alkalmatlan vagy hogy egyél. Ezt mondjuk egy bsc képzés idejéig nem sokan tolerálják. Plusz ugye a szabadságaid 80-90%-a a vizsgaidőszakokra megy el.

Mi megbeszéltük hogy lesz, mi lesz, záróvizsga után kezdtem új munkahelyen, lefektettük azt hogy mennyi megy a közös kasszába, kb. mikor gondolkozhatunk ingatlanvásárláson, hova akarunk eljutni, esküvő, stb. Majd felvetettem hogy még egy msc-t csinálni kéne pár év múlva. 2 hétig érlelte a gondolatot majd lelépett. :D Ő ebből nem kér(t) többet.

Nyilván ez sem törvényszerű, csomó olyan volt levelezős szaktársam van akik úgymond kibírták azt a 4-5 évet, de olyanok is vannak akik nem, köztük én is.

Ez egyébként egy tök jó gondolat:

"Tanulsz, tanulsz, közben ugyebár együtt is lehetett volna időt tölteni, élményeket szeretni, közös projektekbe is vágni amiknek ugyanazt vagy még többet adnak, akár anyagilag, akár más téren."

Ha belegondolok, semmire sem mentem a diplomával, gyakorlatilag semmi olyat nem csinálok, amihez szükségem lenne rá. Egy fejlesztőkörnyezetben kattintgatok meg ismerek 2 programnyelvet és tesztelek. Ehhez nem kell részt venni 4 évet a felsőoktatásban. Kb. fél év alatt betanulható munkakör.

2023. aug. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
73%

35 valahol jó olvasni hogy más is járt így, amellett hogy szomorú is, persze.

Én kvázi hobbiból, hosszútávú biztosabb jövedelem és élhetőbb körülmények miatt vágtam bele az egészbe.

Az akkori barátnőm tényleg végig támogatott, egy szava se volt ha hajnal 3-kor bújtam mellé ágyba a tanulás miatt és másnap-harmadnap használhatatlan voltam.

Azt mondta látja rajtam hogy látom az értelmét annak amit csinálok és végre van célom.

Egyetértettünk bár voltak pillanatok amikor megálltam, vagy szünetet tartottam volna, hogy inkább a kapcsolatban és más területeken (pénz, munka, ingatlan) mentsem a menthetőt.

Azt mondta mostmár ne álljak le, csináljam, mindjárt vége.

Na, az az amit már nem várt meg 🙂 Hogy vége legyen. Hamarabb elment.

Nem csak emiatt, ezer más dolog miatt, ő is benne volt a választásaimban, a döntéseimben. Nem éreztette hogy én cserben hagytam volna, aztán inkább ő hagyott cserben.

Fura ez, ma már nem hallgatnék rá, és ha nem iskolázok plusz 4 éven át, lazán lehetne annyi pénzem amiből szakmát és életmódot kezdhetnék váltani.

Ma is van, csak mínuszban.

Mindegy is, nem akarom ezt itt tovább taglalni, csak hátha valakinek még tanulságos.

2023. aug. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
76%

Én Floridában születtem és amerikai-magyar kettős állampolgár vagyok édesapám amerikai, édesanyam magyar aki a 90-es években migralt Amerikába és házasodott össze de később elváltak és a 2000-es évek elején költözött Magyarországra vissza (én is vele még gyerekként).


Amerikával nekem az a bajom hogy méregdrága az egyetem, míg Magyarországon ingyenes ezért Mo-n végeztem viszonylag felkapott (gazdasági) szakot angol nyelven. Mivel amerikai állampolgár vagyok és van hol laknom átmenetileg (édesapám háza ideiglenesen) ezért gondoltam szerencsét próbálok diplomázást követően kiköltöztem és az volt a tervem ha rendelekzem megfelelő jövedelemmel akkor bérelek saját lakást, DE annyi jelentkező van az állásokra (több 1000) hogy magyarországi egyetemi diplomával, tapasztalat nélkül 7 hónap alatt sem sikerült még egy interjúig sem eljutnom (be sem hívtak) hiába jelentkeztem több 100 helyre szóval én annyira nem ájultam el az Amerika nyújtotta lehetőségektől, ilyen 12 - 15 USD / hour árakon pedig nem fogok Starbucksban mosogatni vagy Publixban árut feltölteni gazdasági diplomával, úgyhogy a "szerencsepróbálás" után hazaköltöztem Magyarországra ahol 1 hónapon belül el tudtam helyezkedni a Morgan Stanleynél a végzettségemnek megfelelő pozícióban.


Szóval annyira én nem ájultam el a lehetőségektől, sőt... esetleg majd 2-3 éves tapasztalattal újra megpróbálom de eddig nálam Magyarország a befutó, mert itt legalább szóba állnak / álltak frissdiplomás emberrel a multik és nem is több tízezer dollár egy egyetemi szemeszter ára hanem ingyenes... (Az emberek mentalitása viszont sokkal jobb Amerikában)


24/L

2023. aug. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
76%
az a vicc hogy $12 - 15 magyarorszagon soknak szamit xd
2023. aug. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
74%

Igen soknak számít és az Amerikai és Európai bolti árak egységesek. A lakbér attól függ, hogy hol laksz nem mindenhol van az egekben. Ha új vagy akkor a kocsi biztosítás drága, de azt nem lehet mondani, hogy az élet drága. Na hát de kinek mi a drága.

Így van Amerika nem mindenkinek jön be, főleg, mert nem hajlandóak megmászni a ranglétrát vagy csak nem a megfelelő államban kezdtek.

Igazából mindegy mit ér el az ember Európában, mert itt kell letenni az asztalra a tudást és különbözeti vizsgát kell tenni aztán 1-2 évig itt élni, hogy legyen credited...na ezek után kezdesz létezni Amerikában.

Az csak mégjobb ha az embernek él itt rokona, mert megbízhatóbbnak ítélnek meg ha van szponzorod.

Csak a mi tapasztalatunkat írtam le. Arról van szó, hogy nekünk Mo.-n nem tudott olyan szintekre emelkedni a fizetésünk, hogy komoly dolgokra tudtunk volna spórólni ráadásul ketten. Írtam, hogy mindenki lent kezdni tizen akárhány dollárral, de az a helyzet, hogy pár éve fele ennyit adtak kezdésnek. 😃

Ha látják benned az akarást és ügyes vagy akkor egy éven belül meg tudod duplázni az órabéredet. Na de nem csak a fizetés miatt jöttünk el, tudjuk milyen a magyar. Ha több pénze lenne a magyarnak sokkal boldogabb lenne. Reméljük a jövőben javul a helyzet az átlagember életében is. De örülök, hogy olyan eset is van akinek bejött Mo.-n az élet. Bárcsak mindenkinek lenne lehetősége. Magyarok vagyunk, magyarul beszélünk és hiszem, hogy a hazánkban szintén boldogok lehetnénk.

2023. aug. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
Elég brutál.
2023. aug. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!